5 Yorum

Anneler Günü için iki “afilli” hediye önerisi

Her yer “Annenize ilk pırlantasını siz alın, sizi daha çok sevsin”, “Ona yepyeni bir ütü alın, sizin ütünüzü yaparken daha az yorulsun” türünden mesajlarla donatılmışken, posta kutum Anneler Günü’yle ilgili basın bültenleriyle dolup taşmışken, iki hediye önerisinde bulunacağım Anneler Günü’ne inananlara… Her ikisi de oldukça subjektif öneriler. 

Birincisi, benim çok sevdiğim bir arkadaşımın çiçeği burnunda bir girişimi: Afilli Kitap. Fotoğraflarınızı sisteme yüklüyorsunuz, dilediğiniz ürünü seçiyorsunuz, ta-taaaaa: Bir kitap haline geliyor.

Bundan yaklaşık bir ay önce hayatımın en özel günlerinden birini yaşadım. Doğan Kitap’ın düzenlediği ilk imza etkinliği, benim gibi blog yazan anne-babalarla birlikte gerçekleşti. Böyle özel günü onlarla benim için paylaşmak yeterince göz dolduran bir faktördü zaten. Bir başka faktör de kurumsal hayata sünger çektikten sonra Afilli Kitap’ı kuran arkadaşım Hasene Ay’ın o gün bana getirdiği bir kitaptı, Deniz’in beslenme çantası için yaptığım resimlerden hazırladığı bir kitap.

AfilliBeslenmeCantasi

Bu resim fikri Deniz ilkokula ilk başladığında gelmişti aklıma. O zamanlar okumayı bilmediğinden her gün bir resim yapıp beslenme çantasına atıyor, okulda ona sürpriz olsun istiyordum. İlk başlarda çöp adamla başlamıştım (başka bir şey çizemediğimden), sonra biraz ilerlettim, sağdan soldan bakarak yapmaya başladım, youtube’da videolar buldum falan derken ortaya geniş bir koleksiyon çıktı. (Hatta bu çizimler sonunda kitabıma bile taşındı!) İşte Hasene de benim Instagram’da paylaştığım bu resimleri kitap haline getirmişti. Benim için zaten çok özel olan bir günde bana böyle bir hediye vermesi, etkinlik boyunca akmamak için bekleyen gözyaşlarımda “yürüyün!” etkisi yaratmış, o günü daha da özel hale getirmişti.

Şimdi Anneler Günü yaklaşırken, eğer bugünü hediyeyle kutlayanlardansanız, %100 mutluluk gözyaşı garantili Afilli Kitap‘a bir göz atmanızı öneririm.

Bir başka afilli hediye önerisi: Yeni bir kitap çıkmış, Annelik Her Zaman Tozpembe Değil‘miş adı. Onda da kahkaha gözyaşları dökenler oluyormuş, ben okurların yalancısıyım. Eğlenceli diyorlar, güldüm/ağladım/kendimi buldum diyorlarmış. Yeni anne olanlara/olacaklara, anne arkadaşlarınıza ve hatta henüz almadıysanız kendinize iyi bir hediye olabilir gibi geldi bana.

Ha, bir de Annelik Her Zaman Tozpembe Değil’in yazarının 11 Mayıs Cumartesi Günü Trump Towers D&R’da bir söyleşi/imza günü olacakmış. Anneler Günü’nün hemen öncesinde kitabı oradan, imzalı olarak edinip hediye etmek de pek güzel bir fikir olabilir gibi geldi bana, bilemem artık.

İşte böyle… Ben Anneler Günü’nde, o gün sebebiyle hediye almaktan ziyade indirimlerden faydalanıp kendine tencere takımı alanlardanım. Güya Anneler Günü’nün tüketim çılgınlığına dönüşmesini protesto edip, o çılgınlığa kurban gittiğini fark etmeyenlerden yani.

Günün sonunda bana (anneye) her gün Anneler Günü.

Yeter ki sağlık olsun.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

5 yorum

  1. ben anneler gunu hediyemi dun aldim Elif hanim. kizim bana kemani ile bir sarki yapti..hem besteledi hem soz yazdi…o soyledi ben agladim…bundan daha buyuk bir hediye olamaz benim icin…o kadar degerli ve anlamli ki….herkesin anneler gunu kutlu olsun…

    • Ne güzel, ne mutlu size… Hiçbir hediye bunun yerini tutamaz. Darısı daha nice sağlıklı günlerinize…

    • Esin Hanım çok duygulandım yazdıklarınızı okurken, boğazım düğümlendi benim de 14 aylık bir kızım var.. Anne olduktan sonra çok daha hassas oldum anne – evlat kelimesi geçmeyegörsün bir yerde hemen sulanıyor gözler:)

  2. MERHABA BENDE ANNELER GÜNÜNÜZÜ BUGÜNDEN KUTLARIM. FAZLA YORUM YAZAMIYORUM AMA YAZILARINIZI TAKİP EDİYORUM. ANKARAYA DA GELECEKMİSİNİZ ACABA.
    SEVGİLER

  3. ve blogcu annem , üstadım daha erken biliyorum olsun Anneler gününü şimdiden kutluyorum iyi ki tamamen bir tesadüfle takibe başlamışım .. ve sizi tanımışım .. henüz sizinle tanışamadım bununla beraber imza günlerinizi takip ediyorum mutlaka uygun bir mekan olacak biliyorum ve muradıma ereceğim :))