1 Yorum

Sen hiç çoraptan dondurma gördün mü Abidin?

Bir girişimci anne markası ile daha karşınızdayız sayın seyirciler…

Bugün konuğumuz Baby Corner markası ile Bursa’dan Özge Filibeli.

OzgeFilibeli

Üniversiteye başlayana kadar doğduğu Bursa’da yaşayan Özge, Ankara’da geçirdiği üniversite hayatından sonra yedi sene İstanbul’da kurumsal alanda çalışmış. Sonrasında aşkı kariyere tercih ederek aynı şirketin içinde farklı bir pozisyonda İstanbul’dan Bursa’ya dönmüş, bu geri-kariyer hamlesinin ardından hamilelikle birlikte işten ayrılmış; önce Nil’in, şimdilerde de Baby Corner markasının annesi olmuş.

Baby Corner, yenidoğan bebekler için yaratıcı hediyelerden oluşan bir marka. Bebek badilerinden cupcake, minik çoraplardan dondurma, bebek bezlerinden pasta gibi değişik ürünler yapıyorlar.

Baby Corner’ın en çok öne çıkan ürünü 3-6 ay bebek tekstil ürünlerinden oluşan Bebek Buketi. Hastane odasına alınmayan ve daha solamadan çöpe atılan çiçek buketlerinden ilham alarak tasarladıkları Bebek Buketi’nde her çiçek bir kıyafetten oluşuyor.

Buket

Bebek sektörüne tamamen yabancı bir insan olduğunu söyleyen Özge Filibeli, Baby Corner’ı “sadece anne” gözüyle bakıp, kendi bebeğinin ihtiyaçlarından yola çıkarak kurmaya karar vermiş. Doğum sürecinin içinden geçmiş bir insanın bilgisi ve profesyonel hayatının birikimini de ürünlerine yansıttığını söyleyen Özge, Baby Corner’ın işini sektör alışkanlıkları ve öncelikleri ile değil, anne gözü ve bilgisiyle ele alan bir marka olduğunu belirtiyor.

Özge kumaş seçiminden ürünlerin dikişine kadar birçok konuda dikiş öğretmeni olan annesinden destek alıyormuş. Ürünlerinin önceliğinin kullanım olduğununu söylerken “Bebeklerin en çok kullandıkları ürünleri üretiyor ve bunları farklı, şaşırtan, gülümseten formlarda hediyelere dönüştürüyoruz. İstiyoruz ki bizden alınan hediye bir ihtiyaç kaleminin üstünü çizsin, aynı zamanda da yeni anneyi gülümsetsin” diye de ekliyor.

Dondurma

Baby Corner ürünleri şu anda markanın kendi web sitesinden aynı gün içinde kargo imkanıyla satışa sunuluyor. Bursa Korupark’ta bir “corner” açan Özge Filibeli, yakın zamanda Brandium AVM’de de yer alarak İstanbul’a uzanmayı hedefliyor.

Özellikle de neye ihtiyacı olduğundan emin olamadığınız bir tanıdığınıza işine yarayacak bir çözüm, bebek partisine gittiğinizde herkesin “Ayyyy ne şekeeeeeer” diyeceği ürünler sunuyor Baby Corner. Ürün gamını web sitesinden inceleyebilir, markayı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

  1. ben de böyle şeylerle ilgilenmek istiyorum. böyle insanlarla iletişime geçmek istiyorum. çalışan ve 3 çocuk annesiyim. lütfen yardımcı olurmusunuz :((