3 Yorum

Pelin’in Gebelik Günlüğü, 37. hafta

İzmir’den yazan Çarşamba gebesi Pelin de artık geriye sayıyor. 

Pelin’in Gebelik Günlüğü’nü buradan takip edebilirsiniz.

***

Bir hafta daha geçti, doğuma bir hafta daha yaklaştık. Her geçen gün bizi bebeğimize daha da yaklaştırıyor. Heyecanım da günbegün artıyor.

Pelin37

Bu hafta cuma günü artık doğum iznine ayrılmam gerekiyordu. Daha önce çalışabilir raporunu aldığım tıp merkezine giderek bu sefer doğum iznimi aldım. Hükümet defalarca kez söz verdiği halde tatile çıkmadan yasayı çıkarmadı. Binlerce anne adayını hayalkırıklığına uğrattı. 24 haftalık doğum izni yalan oldu. Neyse ki benim geçen sene ve bu sene kullanmayıp biriktirdiğim yıllık izinlerim var. Neredeyse 5-6 hafta ediyor. Hükümetin vermediğini ben kendi koşullarımla halletmek durumundayım, ve bu şansı olmayan pek çok anneye göre çok şanslıyım, farkındayım.

Doktor kontrollerimiz 10 günde 1’e düştüğü için yine randevumuz vardı. Bebiş büyümüş (eski büyüme hızında değil ama doktorumuz normal diyor). Başı aşağıda fakat yüzü öne dönük. Tekmelemeler son hız devam. Kordonunu boynuna dolamış ama çok sıkı değilmiş neyse ki. Yine NST’ye girdim. Cihaz 2 kez kasılma kaydetti. Anlayacağınız benim Braxton Hicks kasılmaları aynen devam ediyor. Günde 8-10 defayı bulduğu oluyor. Kasılmalar esnasında bebek strese girmemiş yani kalp atışları normal. O yüzden bir sorun yok dedi doktorumuz. Çiğdem’in aksine, ben böyle sık kontrol edilmekten memnun gebelerdenim sanırım! Bebeğimi görünce, kalp atışlarını duyunca içim rahatlıyor. Hergün olsa hergün doktora memnuniyetle giderim gibi geliyor.

Haftasonu son olarak hastane çantamızı hazırladım. Bloglardan, diğer sitelerden okuduklarımı ve doktorumuzun tavsiye ettiği bazı şeyleri güzelce harmanlayarak kendi listemi oluşturdum. Gerçi eşim çok panik olduğumu, zaten hastanenin evimize 9-10 dakikalık mesafede olduğunu ve birşey gerekirse kendisinin hemen gidip alabileceğini söyleyip duruyor ama ben yine de tam teçhizatlı bir çanta hazırlayarak içimi rahatlatmak istedim.

Artık her hafta “acaba haftaya yazabilecek miyim?” korkusuyla yazıyorum. Bakalım 38.haftada görüşebilecek miyiz?

Sevgiler,

Pelin

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

 1. Pelin hiç yanlız değilsin, ben de utanmasam her gün gidip elletecem kendimi doktora. Ah bi de hayırlı şeyler duyacağımı bilsem… Ne iyi etmişsin bütün izinlerini biriktirmekle, en kıymetli tatilden daha kıymetli gelecek onları oğluşunla geçirirken şüphesiz. Sağlık dolu günler diliyorum sana da oğluşuna da. Sevgiler

  • Çarşamba Gebesi Pelin

   Çok teşekkür ederim Deniz’cim, hepimize sağlıklı güzel günler olur inşallah 🙂 Senin ve Güneş’in maceralarını da sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

 2. 🙂 Oyyy Pelin Anne…
  Sağlıkla kavuşun inşallah, oğluşun ne zaman gelmek ister bilinmez ancak dileğim sağlıkla gelişimi en güzel zamanındayken gelsin..
  Kavuşmanızı ben de heyecanla bekliyorum.
  Öperim ikinizi de…
  Sevgiyle,