3 Yorum

Ayın Ürünü: Dreamgenii Hamile Destek Yastığı ve Emzirme Minderi

Yepyeni bir bölümle karşınızdayız sayın seyirciler… Bundan böyle AYIN ÜRÜNÜ kategorisinde, her ay HepsiBurada.com’dan ilginizi çekebilecek bir anne ya da bebek/çocuk ürününü ön plana çıkaracağız.

Bu ay Dreamgenii Hamile Destek ve Emzirme Yastığı ile başlıyoruz. Konusunda uzman İngiliz markası Dreamgenii’nin geliştirmiş olduğu bu yastık pek çok ödül almış olup İngiltere, Amerika, Orta Doğu ve Asya’da birçok ülkede satılmaktaymış. Türkiye’ye HepsiBurada.com ile giriş yapan DreamGenii, doktorlar tarafından da kullanımı tavsiye edilen bir ürün.

drmg1

Dreamgenii’nin hamileliğin 20. haftasından itibaren kullanılabileceği söyleniyor ama ben her iki hamileliğimde de yastıkla yatmak için o kadar beklememiştim. Nitekim, yüzükoyun yatmaya alışkın olan bir insan olarak, henüz karnım çıkmadan önce bile karnımdaki şişkinlik ve gerginlik hissi yüzünden -tıbben de tavsiye edildiği gibi- yan yatmaya başlamış, kaçışı sağıma soluma yastık tıkıştırmakta bulmuştum. Eh, bizim zamanımızda Dreamgenii vardı da biz mi sarılmamıştık? Eski usül, ince uzun bir “sarılma yastığı” almış, kenarını göbeğimin altına, altını da bacaklarımı arasına sıkıştırmış, sırtıma da bir başka yastık dayayarak yatakta ben ve yastıklarımdan başka kimseye yatacak yer bırakmamacasına geçirmiştim her iki gebeliğimi de… Şimdi bakıyorum da bu DreamGenii, benim iki-üç yastıkla yapmaya çalıştığımı tek bir yastığa indirgemiş, iyi de olmuş.

Dreamgenii, doktorların tavsiye ettiği gibi sol tarafa yatışı destekliyormuş ama sağ tarafta yatmak da rahatmış. Ama daha da önemlisi sırtı destekliyormuş ki bence hamile kadınların yatarkenki en büyük sıkıntılarından biri bu… Nitekim karın büyüdükçe yatarken öne çekiyor adeta, sırt desteği çok önemli…

Dreamgenii’nin bir başka özelliği de bebek doğduktan sonra emzirme yastığı olarak da kullanılabilmesi. Bu şekilde kullanımı kolaysa ikinci bir emzirme yastığı arayışına gerek kalmaz.

drmg3

Dreamgenii bu ay boyunca HepsiBurada.com’da indirimde. Orijinal fiyatı olan 138,80 TL yerine 89,90 TL fiyatıyla satılıyor. Hamile yastığı arayışında olanlar bir baksın derim.

3 yorum

  1. 16.haftamdan beri bu urunu kullaniyorum, yani 10 hafta olmus.
    normalde surekli sirtustu yatmayi seven biri olarak yan yatmaya alismada faydasi oldu diyebilirim. Ama sirt destegi kismi yetersiz, ben ilave yastiklada destekliyorum, yada benim sirtustu yatma durtumu o kadar destek engelleyemiyor bilemiyorum. ama bacak destegi kismi gercekten iyi tasarlanmis. Gobegim henuz cok asiri buyumedigi icin gobek kismina cok net bir yorumum yok ama genel olarak yan yatma sorunu olan hamilelere yardimci olacaktir. Emzirme kismini ilerleyen zamanlarda gorecegiz 🙂

  2. Ben de hamileligim süresince bu yastığı kullanmış ve rahat etmiştim. Kullanmaya erken başlamış, hamileligimin son gününe kadar mışıl mışıl uyumuştum. Bebek doğduktan sonra emzirme yastığı olarak kullanmayi beceremedim ama. Şimdi dolabın bir köşesine ihtiyac olursa diye sakladım 🙂

  3. Ben de bu ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Anlatıldığı kadar süper bir ürün değil bence. Abartılmış. Yastık kalıp gibi sarıp sarmalıyor insanı. O da bunaltıyor bir süre sonra, sağa dönme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bir kere insanın kulağı zonkluyor hep aynı şekilde yatmaktan. kulağımın acısına uyandım ben kaç gece. İlk zamanlar sağa dönmeye çalışırken yastık engellediği için uyanıyordum. Şimdi bi bakıyorum yastığın içinde dönüvermişim sağ tarafa:) Ayrıca bacak desteği göbeğimi şimdiden sıkıştırmaya başladı ki ben henüz 24 haftalık hamileyim. Bence bacağınızın arasına bir yastık alın tamamdır. Bu paraları vermeyin yazık.