1 Yorum

Eğitim sistemi Mercek Altı’nda

İMC televizyonunda hafta içi her gün yayınlanan Mercek Altı programının geçtiğimiz haftaki konuklarından biriydim.

Karne gününde yayınlanan, çıkış noktası “İyi karne için ödül verilsin mi, verilmesin mi?” olan, ancak eğitim sisteminin sorunlarından devlet okulu-özel okulu ayrımına, okul formasından alternatif/evde eğitime kadar birçok konuya değindiğimiz programa eğitim danışmanı Ali Koç ile birlikte katıldım.

Şimdiye kadar katıldığım en keyifli ve tatmin edici programlardan biriydi diyebilirim. Bunda Ali Bey’le birlikte olmamın da etkisi büyük. Kendisi, özellikle de ilkokul maceramız başladığından beri birçok konuda danıştığım, fikir aldığım, dert yandığım, eğitim konusunda çok donanımlı bir insan.

Bizi programına konuk eden sevgili Mustafa Kuleli’ye ve -çok klişe olacak ama- yapımda ve yayında emeği geçen tüm İMC ekibine teşekkür ederim.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

  1. İzleyememiştim, şimdi izledim. Az zamanda çok fazla ve çok zor konu tartışılmış, ne güzel olmuş da, şöyle derin bir of çekme duygusuyla doldurdu konuşulanlar beni.. Nasıl olacak bu işler, siz isterseniz en “doğru” yaklaşımı benimseyin ve uygulayın çocuğunuza karşı (ki bu bile bir mücadele, çok zorlu bir süreç); eğitim sistemini şekillendiren iş ve kendini bilmezlerin gafletlerine kurban oluyor işte sonunda bir yerlerde evladınız..Of ki ne of, nasıl olacak bu işler? Biz bu kadar kafa patlatırken sesimiz, fikirlerimiz nasıl ulaşacak karar vericilere? Ulaşsa ne kadarını anlayıp idrak edip, bir de uygulamaya koyacaklar? Çok karamsarım ben ne yazık ki..