3 Yorum

Yase’nin Gebelik Günlüğü, 32. hafta

Bu hafta zor bir hafta oldu, hepimiz için…

Yase bu yazıyı yazdığında Ali İsmail Korkmaz davası, ardından Mehmet Ayvalıtaş davası, onun ardından uzun zamandır ensemizde hissettiğimiz ve dün gece geçirilen internet yasakları… Bu ülkede yaşamak, biraz da tüm bu haksızlıklara, tuhaflıklara, insafsızlıklara rağmen normal bir hayat sürüyormuş gibi yapmak demek aslında…

Yasemin’in tüm yazılarını buradan okuyabilirsiniz. 

***

32. hafta

Merhaba herkese,

Yase32

Bugün keyifsizim e dostlar…   İki gündür “Ali İsmail Korkmaz” davası benim sinirlerimi laçka, gözlerimi sinirden ve üzüntüden kan çanağı etti. Aklım bu olayla o kadar kaplı ki iki kelam etmeye zorlasam da kendimi olmadı, olmadı. Hiç bir şey yazamadım. Anladım ki taşımak, doğurmak değil; esas büyütmek, yaşatmak zor bebelerimizi. BaĞzılarından sakınarak, inatla büyütmek ve tek parça halinde yaşatmak!

Bu hafta için özetle diyeceğim şudur ki umarım tüm bebeler, göbeğimizde taşıdığımız kadar güvende, sevgiyle sarılı, adalet ile bezeli bir vatanda büyüsünler… Pamuklara sararak, bin bir emekle büyütülen tüm çocukları hep anne – babalarına bağışlasın Allah.

Kahrolsun baĞzı – tüm VİCDANSIZLAR! Bu haftalık kalın sağlıcakla!

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

 1. Bir de Van’ da mezrada hastalanıp ölen, bedeni babası tarafından bir çuvalla taşınan henüz 3 yaşındaki Muharrem var günlerdir boğazıma düğüm gibi oturan. sen koskoca devletsin, mezrada yaşayan senin insanın değil mi? 3 yaşındaki bir bebeği gidip alıp hastahaneye götürecek ambulansın, kar lastiğin, helikopterin yok mu?, o cografyada doğanlar senin insanın değil mi? Bu çocuğun suçu şehirde değil de köyde doğmak mı? anası onu 3 yaşına getirene kadar neler çekti haberin var mı? O yoklukta?
  içim yanıyor, Ali için, Mehmet için, Muharrem için , Ethem için yaşı, sebebi ne olursa olsun ölenler için, onların anaları için.
  Bebeğim henüz 1 yaşında, dilerim ki yaşı kaç olursa olsun, doğmuş yada henüz doğmamış olsun tüm cocuklar hak ettikleri şekilde yaşasınlar, anneler hiç ağlamasın, bu ülke artık eski güzel günlerine dönsün, adalet yerini bulsun, Artık yeter!!!!!!!!!!

 2. Duyarlılığın için teşekkür ederim yase! Vicdan insaf insanlık hislerini hissettirdiğin için, karnındaki bebekle bize umut verdiğin için! Bitmemişiz, yılmamış, inadına bu iğrenç düzenin karşısı da durabildiğin bu duruşun için! Ben de çok ağladım çok üzüldüm hala üzgünüm annesinin yüzü aklımdan geçtikçe gözlerim doluyor. Yapılan insanlık dışı yorumları okudukça kanım donuyor. Yazın iyi geldi -cok iyi geldi!

  Not: 16 haftalık 2. Bebeğine hamile ve bebeğine ali ismail ismini vermek isteyen anne! Bağırmak istiyorum, bu düzenin bekçilerine başımızdakilere- destanlarınıza zorbalıklarınıza cinaytlerinize rağmen – biz Ali’ler doğurmaya devam edeceğiz bu ülkeye!

  Sevgiler.

 3. SELMA SERİNTÜRK

  Ben Yasemin ‘in annesiyim .Dünya tatlısı iki güzel kızın da babaannesi aynı zamanda .Ama şunu da itiraf etmek istiyorum çooook heyecanlıyım,Yasemin’in gebeliğiyle birlikte bir geçmişte bir gelecekte yaşıyorum.
  Bazen yeterince yanında olamadığım için üzülüyorum ,bazende kaygılarımı saklamak zorunda olmadığım için rahatlıyorum.
  Bugün ”doğumdan korktuğunu” söyleyince hissettiklerimi anlatamam..Benim minicik bebeğim büyümüştü ve anne oluyordu ve bebesi için endişeleniyordu.Ve madem ki tüm bebeler için endişelenebiliyor du ,mademki sadece bebesini değil tüm bebeleri koruyup kollamaya hazırdı…O halde anne olmaya da hazırdı…
  Canım kızımla birlikte tüm anne adaylarına dileğim ”çocuğunuzun size yaşattığı tek acı doğum sancısı olsun”
  Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum………..Kolay doğumlar!….Hayırlı evlatlar….!
  ANNEANNE

  Bütün anne adaylarına şunu söylemek istiyorum inşallah çocuğunuzun size yaşattığı en büyük acı doğum sancısı olur…