15 Yorum

Yase’nin Gebelik Günlüğü – mutlu son

Sıradan sayılamayacak yorgunluktaki bir Pazar günüydü. Doğan’ın şehir dışında olmasından mütevellit çocuklarla alt alta, üst üste, oradan oraya koşturduktan sonra eve geldik. Yemek, banyo, kitap, uyku derken onları yatırdım, biraz dinlendim ve bilgisayarımın başına oturdum.

Bugün için yazımı yazarken, saat 10 gibi telefonum çaldı. Baktım: YASE. Son haftalarda Yase aradığında “N’oldu?!?!?!?!” diye açıyordum telefonu. Ancak son günlerde, onun da beklentide olduğunu bildiğimden hiç dokunmamaya çalışıyor, o beni aradığında da sanki havadan sudan konuşacakmış da o yüzden arıyormuş gibi cevap vermeye çalışıyordum telefona.

Yase: Elif’cim merhaba canım.
Elif. [Sesinin titremesinin önüne geçmeye çalışarak] Selam şeker, nasılsın? (Aslında bu soru N’OLDU YASE DOĞURUYOR MUSUN HER ŞEY YOLUNDA MI DOKTOR Bİ ŞEY Mİ DEDİ NELER OLUYO?!?!?! anlamına geliyordu)
Yase: İyiyim. Şimdi biz hastanedeyiz.
Elif: [A-ha] Yase: Hah işte, geldik, bebek de geliyor, kakasını yemiş falan, acele etmek gerekebilir diyor doktor o yüz…
Elif: Tamam canım, ben hemen geliyorum hadi – Alo, alo, annecim, hah, Yase, doğuruyor, hemen bi taksi, anladın sen onu, hadi canım.

Annemin bana gelmesi, benim toparlanıp çıkmam ve hastaneye varmam yarım saat kırkbeş dakikayı buldu. Bir türlü geçmek bilmeyen bir yarım saat kırkbeş dakika.

Neyse ki hastaneye gittiğimde herkes, her şey yerli yerindeydi ve Yase hala hamileydi.

Sonrası… Bekleyişli, yürümeli, metanetli saatler…

Ayrıntıları Yase’ye bırakacağım.

Teo, simsiyah saçları, kibar ama “Ben geldim!” diyen sesiyle 14 Nisan 2014 sabaha karşı annesinin kollarına geldi. O da, annesi de, babası da harika bir iş çıkardılar.

Yakında Yase ve Teo’nun hikayesini okuyor olacağız. Önce biraz birbirlerine alışsınlar, uyusunlar…

Hoş geldin canım Teo. Mutluluk getirdin hepimize…

YaseTeo

 

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

15 yorum

 1. 🙂 hayirli ugurlu …bol sansli musmutlu bir hayati olur insallah:)

 2. Incir'in Annesi

  Bu tam da agzimiza bir parmak bal calmak oldu ama sevgili Blogcuanne:) Ben neden bu kadar heyecanlaniyorum bu gebelik gunluklerinden ve bebeklerden biraz garip tabii ama engel olamiyorum.

  Saglikla geldi ya, simdi saglikla yaninda anasiyla babasiyla buyusun insallah:)

  Sevgiler,

 3. Oh sonunda, sağlıkla. 🙂

 4. Ay nasıl güzel çıkmışsınız!.. diye içimden geçirirken ben bir hüngürt foşurt, kendim bile şaşırdım bu derece olmasına. Bir süredir böyle manzaralara zaten göz sulandırıyordum da bu seferkinin dozu fazla oldu. Sağlıkla büyütün inşallah, hoş gelmiş sefa gelmiş küçük bey. Darısı fena halde başıma! :,)
  Yase, yüzündeki hınzır gülüşe bayıldım! 🙂

 5. Eh gözlerimiz yollardaydı zaten 🙂 çok güzelsiniz, yase’nin gözlerindeki yorgun ama huzurlu bakış, sendeki mutluluk o kadar gerçek ki, etkilenmemek elde değil… Hoş gelmiş sefa getirmiş Teo bey… Gizemli ismini de öğrenmiş olduk ve ben çok beğendim 🙂 Sağlıklı, sıhatli, anneli, babalı, mutlu, huzurlu, uzun bir ömrü olsun inşallah…

 6. nihayet sağlıkla gelmiş 🙂 allah analı-babalı uzun ve güzel ömür versin….
  dubleanne

 7. Ayy sonunda, Allahım analı babalı büyütsün inşallah. Bütün hafta sonu aklımdaydınız acaba ne zaman doğacak diye.
  Yase hanım çok güzel görünüyorsunuz 🙂
  Hoş geldin TEO 🙂

 8. hoş gelmiş sefa gelmiş minik teo… huzurlu, sağlıklı, uzun bi ömrü olsun…

 9. teyze olmuşçasına sevindim. hayırlı olsun. hoş geldin teo bebek

 10. Yasemini korkutmamak için anlatmamıştım ama doktorumda 40. haftadan sonra bana idrarımı gözlemlememi değişirse bil ki bebek dışkısını yemiş anlamına geldiğini söylemiştir.
  rezervuar içinde 2 paket mavi koku giderici vardı . ve ne kadar sifon çeksem de gitmedi mavi renk, bende anlayamadım. sonunda 41+4 te nts sonucunda anladık amma ne bir açılma ne bir sancı vardı. suni sancıda istemedim tamaaamen g.t korkuma bile bile sezeryana gittim. bu yüzden şimdi Yasemin gözümde bir kez daha büyüdüüü pir büyüdüüüüü. Hoş gelmiş Teo , güzel annemize hayırlı olsun. Blogcu anne tarafından aramıza katılan 3593564641111111 inci erkek bebek 🙂

 11. Haftasonu internet kullanmayı pek sevmiyorum, teknolojiden uzak durmak tatilimi sanki daha da uzatıyor 🙂
  Bu haftasonu iki kere instagrama girdim acaba Yase doğum yaptı mı falan hep aklım orda 🙂 Pazartesi işe geldiğimizde yine instagramdan blogcu anne Yasinde güzel haberi aldım.Çokta sevindim.İş arkadaşlarıma anlatsam durumu ve sevincimi pek anlayamıyacaklar kendi kendime bi hallerdeyim görmeniz lazım 🙂 Duyanda gerçkekten teyze oldum sanır:))Güle güle huzurla,mutlulukla büyüsün inşallah Teo.

 12. ayy canım çok mutlu oldum inan ki.. üstelik 14 nisan eşimin de doğum günü.. zor bi kişilik olabilir teo haberiniz olsun ;)) aman koç burcu olanlardan kolay çıkmıyo zati 🙂 sanki ben doğurdum o günde.. ama anlamadığım birşey var biri aydınlatırsa sevinirim. suni sancıyla mı oldu yoksa su mu geldi.. ayyy çok merak ediyorum ama elifcim bi ipucu ver bari.. bak ben de 20 haftalık hamileyim n büyük korkum kaka yapması ailede bu yüzden zeka geriliği çıkan bi çocuğumuz var. kaka yapılmış olması yeme ihtimali bizim için direkt sezaryen sebebi anlayacağınız. yase yi cesartinden ve n.doğurmak için gösterdiği tüm özveriden dolayı tebrik ediyorum…

 13. Tebrikler. Sonunda sağlıklı sıhhatli geldi kuzucuk. Umarım Yase de lohusalık dönemini kolay atlatır. Dikişi falan var mı bilmiyorum ama çabucak kendine gelir inşallah:)

 14. Teo! teoman yani, ne güzel bir isim, 3. oğlum olursa aklımda olsun:) Güle güle büyüt Yasemin. Bitmesine en çok üzüldüğüm gebelik günlüğü oldu seninki.
  Ben anlayamıyorum ya o göz kalemleri filan hangi arada sürülüyor:) Benim doğum sonrası fotolarım berbat. İmza:kıskanç anne

 15. Allah analı babalı büyütsün. hikayesini 4 gözle bekliyoruz 🙂