1 Yorum

Ayın Ürünü: D-Link Kablosuz Bebek Kamerası

Güvenlik kamerası olayı yeni nesil bir teknoloji ürünü. Ben evimde kullanmadım çünkü özellikle de ilk bebeğimde, bebeğimle benden başka ilgilenen kimse yoktu…

Ki zaten bundan sekiz sene önce bu tür cihazlar da yoktu. Deniz doğduğu dönemde çok katlı bir evde yaşıyorduk ve yukarıda bebek ağladığında aşağıdan sesini duymak mümkün olmuyordu. Biz de o zamanlar bebek monitörü almış, bayağı da hayrını görmüştük.

Düz ayak bir evde monitör ya da kamera şart olmayabilir, ancak bebeğinden ayrı vakit geçiren anne-babalar için rahatlatıcı ve hatta gerekli bir çözüm olmaya başladı kamera… Bunun böyle olduğunu geçenlerde Yase’nin başına gelen bir olayla anlamış olduk.

Olayın ayrıntılarına çok girmeyeceğim, ancak özetle bakıcısına tembihinin aksine, Teo’ya normalde birkaç damla verilen ancak artık gaz sorunu kalmadığı için doktorun gerek görmediği gaz damlasını şişesiyle biberona boşalttığına kamera sayesinde şahit olmuş Yase. Telefonda “Artık o ilacı vermiyoruz” demesinin hemen ardından bakıcının şişeyi olduğu gibi biberona boşaltması neyle açıklanabilir, o hep bir muamma olarak kalacak. Ancak Teo’nun ciddi bir sağlık sorunundan annesinin kamerada bu olaya şahit olması sayesinde kurtulduğu, ve tabii ki bakıcıyla yollarının ayrıldığını söylemek sanırım yeterli…

Kısacası eğer sürekli bebeğinle birlikte değilsen önemli bir teknolojik çözüm olabiliyor bu kamera olayı… Bu çözümü sunan ürünlerden biri de D-link Kablosuz bebek kamerası.

Ayin Urunu_Kamera4

D-Link, mobil cihazınızı bebek monitörü olarak kullanabilmenize fırsat veren bir kamera. D-Link’le birlikte gelen MyDlink uygulaması sayesinde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan görüntü ve ses alabiliyorsunuz. Evde ya da dışarıda kablosuz internet üzerinden, internet bağlantısının olmadığı yerlerde ise doğrudan D-link’in kablosuz ağına bağlanarak kayıt alabiliyorsunuz.

D LINK DCS 825L Gündüz Gece HD Wi Fi Kablosuz Bebek Kamerası

D-link’in iki yönlü ses özelliği sesinizi bebeğinize duyurmanıza yardımcı oluyormuş. Diğer bazı özellikleri ise 5 farklı melodik ninni seçeneği ve odanın sıcaklığını kontrol etmenizi sağlayan sıcaklık sensörü imiş. Aynı zamanda kamerayla görüntü yakalayabiliyor (snapshot), gece görüş fonksiyonu sayesinde dilerseniz karanlıkta da görebiliyormuşsunuz bebeğinizi… Bir de kameranın etrafına takılan halkayı pembe ve mavi olarak değiştirilebiliyormuşsunuz (Bunu anlamlandıramadım, pembe olsa n’olur, mavi olsa n’olur?..)

Ben bu tür ürün tanıtım yazılarını yazarken –eğer ürünü kendim test edip kullanmamışsam- tüketici değerlendirmelerine de bakıyorum. Bunu yaparken sadece HepsiBurada’yı değil, başta Amazon olmak üzere yurtdışındaki web sitelerini de dikkate alıyor, kullanıcıların yorumlarını okuyorum. D-link’le ilgili okuduğum olumlu yorumlar ağırlıklı olarak kurulum ve kullanım kolaylığından ve görüntü ve ses kalitesinin yüksekliğinden bahsediyor. Olumsuz yorumlardan bir tanesi kamerayı düz zeminde durdurmakta sorun yaşadığından, bir diğeri ise mobil uygulamanın yer yer takıldığından bahsetmiş. Ancak anladığım kadarıyla D-link’in ciddi hayranları var.

Özetle, güvenlik kamerası arayışında olanların ilgilenebileceği türde bir ürün olarak görünüyor D-link. Aşağıdaki video biraz daha fikir veriyor.

HepsiBurada’dan 474,04 TL’ye alabileceğiniz D-Link şu sıralar 8 GB Micro SD kart hediyesiyle birlikte satılıyormuş. Daha fazla bilgi için ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Ben de var hem de daha yeni modeli ama kurmadım bile çünkü bizim bildiğimiz türden bişi diil malesef ve ben özellikle geceleri evde internet ağını kapatıyorum ki bari uyurken beynimiz rahatlasın die. Dolayısıyla çalışmıyor. Hatta daha hiç kullanmadan kutusunda sahibinden de satıcam. Amerika dan getirdim, isteyen olursa…
    Joker den başka barka telsiz sistemiyle çalışan kameralı bir sistem aldım wifi gereksinimi olmadan. Bu arada weewell in klasik telsizi de var. Rezalet bişi sakın derim, paraya yazık.