6 Yorum

Tarihe not: Instagram

Dedim ya, artık çocukların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşırken dikkatli oluyorum. Yani, önden izin alıyorum (çoğunlukla Deniz’den. Derin’in pek umrunda değil…Dİ, bu akşama kadar)

Ben zaten öyle poz vermiş gibi fotoğraf çekmeyi de, çektirmeyi de sevmem. O anı belgelemeye çalışırım hep kendim için… O yüzden ‘geçin bakayım şunun önüne’ türü fotoğraflarımız pek yoktur bizim. Sanırım selfie müessesesiyle aramın iyi olmayışı da bu yüzden.

Bu akşam ise farklıydı. Çocukların bir fotoğrafını çektim, Instagram’da paylaşmak istedim. Deniz’e sordum: ‘Bunu Instagram’da paylaşabilir miyim?’ ‘Evet, tabii’ dedi. Tabii’si var bir de…

Derin’in umrunda değil. Ama Deniz’in yanında duruyor ya hani, haksızlık olmasın, ona da sorayım. ‘Derin, bu fotoğrafı Instagram’da paylaşabilir miyim?’

Durdu. Düşündü, düşündü, düşündü… ‘Hayır’ dedi.

‘Neden?’

‘Çünkü istantram’ın ne olduğunu bilmiyorum.’

Çocuk haklı.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

6 yorum

  1. gün gelecek fotoğraflara değil onları anlatmamızı bile istemeyecekler belki.Büyüyorlar işte.Haklarının farkında olmaları güzel.Tabi en güzeli danışmanız.

  2. ülen, aferin be sana! Senin kadar olamıyoruz miniğim derinim, hep sor sen böyle inşallah, biz büyüklerin gibi bilmediğine bile “he,olur” deme, sor sorgula. oh maşallah çok hoşuma gitti.

    Bunu sorgulayabileceğin bir ailede büyüdüğün için şanslısın. Ve annen sizin hayatınızla ilgili şeyler paylaşırken insanlığı bilinçlendirmek adına çok ulvi bir iş yapıyor, yürekten beğeniyor ve takdir ediyorum.

  3. çocuk haklı beyler!

  4. Ay yerim ben bu Derin’i yaa, çocukları çok severim o ayrı ama tanımadığım bir çocuğu bu kadar sevebilmem tuhaf doğrusu, çok kanım kaynıyor benim Derin’e 🙂 Bin kere maşallah tüm çocuklara ..

  5. ayy ilahi Derin… fakat çocuk haklı 😀

  6. Güldüm.. Hem de sesli güldüm işyerimde!! Küçük insan yaa, ne kadar tatlı!! ♥