3 Yorum

İstanbul Maratonu’nda seç beğen destekle

Bu Pazar günü İstanbul Maratonu var (Eski adıyla Avrasya Maratonu). Her sene kendime ‘Bu sene yürüyerek köprüden geçeceğim’ desem de totomu kaldırmayı beceremediğimden bir sene sonrasına erteliyorum. Kısmet?

Maraton

Benim bu ‘Köprüden yürüyerek geçme’ istediğimi çok daha öteye taşıyarak, önem verdiği davalar ve STK’lar için yürüyen ve bunu onlar adına bağış toplamak için yapan birçok insan var. Geçtiğimiz bir iki hafta içinde posta kutuma bu konuda e-mailler düşmeye başladı. İstanbul Maratonu’na katılacak olan arkadaşlarımdan ve Blogcu Anne okurlarından gelen e-mailler’di bunlar. Özetle şöyle diyordu:

16 Kasım Pazar günü … için koşacağım. Koşuma destek olmak isterseniz … hesaba bağışta bulunabilirsiniz.

Şöyle:

Çağla Erdoğan Ruacan – Tohum Otizm Vakfı için koşuyor ve diyor ki:

Bu Pazar, İstanbul Maratonu’nda otizmli çocuklar adına 15 km koşacağım. İlk defa gerçek bir yarışta koşuyor olacağım ve bağış yapmak icin Tohum Otizm Vakfi’ni seçme sebebim çok yakınlarda çok sevdiğim bir arkadaşımın çocuğunun otizmli olduğunu öğrenmemiz oldu. Kendisi Amerika’da yaşıyor ve orada kendilerine sunulan imkanları anlattığında “neden Türkiye’de de otizmli çocuklar benzer şartlarda yaşayamasın?” diye düşündüm. Eğer onların sosyal hayata uyum sağlamalarını kolaylaştırmada bir katkım olabilirse ne mutlu bana. İşte bu noktada sizin bağışlarınıza ihtiyacım var.

Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk 3 yılında, iletişim problemleri ile kendini gösteren bir gelişim bozukluğu. Nedeni halen bulunamayan Otizmin tek tedavisi erken tanı ve yoğun özel eğitim!

Tohum Otizm Vakfı’nın yaptığı bu kampanya ile 4 otizmli çocuğumuza 1 yıllık eğitim bursu sağlayabilmek hedefleniyor. (15.800TL 1 çocuğun 1 senelik eğitim burs bedeli) Destek vermek icin, Tohum Otizm Vakfı’nın aşağıda bulunan hesap numarasına dilediğiniz miktarı yatırabilirsiniz.

HESAP ADI: Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
ŞUBE ADI: AKBANK AYAZPAŞA ŞUBESİ
ŞUBE KODU: 277
TL HESAP NO: 5055
IBAN NO: TR73 0004 6002 7788 8000 0050 55

Online bağış yapmak için; http://www.tohumotizm.org.tr/bagis

Bağış yaparken “açıklama” satırına “İstanbul Maratonu-CAGLARUACAN-BAGISCININ ADI SOYADI”nı yazmayı unutmayın. Bu sayede bağışınızın takipçisi olabilir ve sertifikanızı ulaştırabilirim.

Tohum Otizm Vakfı ile ilgili detaylı bilgi için: www.tohumotizm.org.tr

Doğa Yarman – Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı için ‘İyilik Peşinde Koş’uyor ve diyor ki:

Koşmayı küçüklüğümden beri çok sevdiğim için birçok insana olduğu gibi koşmak bana eziyet gibi gelmiyor, aksine çok zevk alıyorum. Özellikle daha zor ve uzun koşular yaptıkça da hem sağlıklı hem de başka insanların bir kısmına göre daha iyi imkanlara sahip olduğum için şükrediyorum.

Birkaç ay önce sadece şükretmenin ve başka insanlar için de aynı iyi dilekleri temenni etmenin yeterli olmadığını, bunu sağlamak için benim de aksiyon almam gerektiğini düşünerek Adım Adım organizasyonuna üye oldum. Adım Adım, spor yaparak bağış toplayan gönüllülerden oluşan ve 5 yılda 3.000.000 TL bağış toplayarak bir çok yardıma muhtaç insanın hayatını değiştiren bir oluşum. Bu organizasyonla ilgili bilgi almak için şı linki kullanabilirsiniz: www.adimadim.org

Bu sene 2 Kasım Pazar günü ikincisi yapılacak olan 11 km’lik New Balance Büyükada Koşusu’nda ve 16 Kasım Pazar günü 36. kez yapılacak olan Avrasya Maratonu’nun 15 km’lik bölümünde Adım Adım organizasyonunun sloganında olduğu gibi “İyilik Peşinde Koş”uyor olacağım.

Bu sene daha iyi antrenmanlı olduğum için iki koşuda da geçen senelere göre daha iyi dereceler elde edeceğime inanıyorum ancak asıl hedefim başka: Bu iki koşuda Adım Adım Organizasyonu tarafından desteklenen 8 sivil toplum kuruluşundan birisi olan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, kısaca “Koruncuk”lar için koşacağım.

Koruncuklar; ailesi olmayan veya terk edilmiş ya da ailesine rağmen kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış, korunmaya muhtaç çocuklardan oluşuyor. www.koruncuk.org

“Az olur” ya da “çok olur” diye düşünmeden hepimiz gerek 20 TL, gerek 50 TL, gerek 1.000 TL ile imkanlarımız ve yardım etme isteğimiz ölçüsünde bir katkıda bulunabiliriz. Ayrıca belirtmek isterim ki Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı 17.12.1989 tarihli ve 1989/14827 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Vergi Muafiyeti hakkı kazanmış bir vakıftır. Yani şirket adına bağış yapmak isterseniz yapacağınız bağışlar vergiden düşülebilecektir.

Bağış yapmak isteyenler için Koruncuk hesap numarası aşağıda. Bağışlar koşucuya yapılmıyor, doğrudan vakıf hesabına yapılıyor. Dikkat edilmesi gereken kısım açıklama kısmı. Açıklama doğru olursa Adım Adım’ın ve sporcunun ne kadar bağış topladığı ölçülebiliyor. Tabi ki bağış ne kadar çoksa hem o kadar çok kişiye yardım edebildiğimiz için mutlu oluyoruz, hem de vesile olduğumuz için o kadar gurur duyuyoruz!

Havale/EFT kısmında Açıklamalarda önce AA yazılıp, bir boşluk bırakıp, koşucunun adının baş harfi ve soyadı yazılıp, tekrar boşluk bırakılıp bağışçının adı ve soyadı yazılmalı.

Örnek: Adınızın Ahmet Yılmaz olduğunu kabul edersek: AA DYARMAN AHMETYILMAZ

Banka Hesap Bilgileri:
Alıcı : Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
Akbank- Gayrettepe Şubesi
Şube Kodu : 287,  Hesap No : 192700
IBAN : TR48 0004 6002 8788 8000 1927 00

Online Genel Bağış Sayfası: http://www.koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/bagisyapin

Tek Seferlik Kredi Kartı ile Bağış: https://www.koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/onlinebagis

PAYPAL Bağış: https://www.koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/paypalilebagis

Vakti olanlar şuradan Adım Adım’ın tanıtım videosunu da izleyebilirler:

TANER ÖZDEMİR – Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı iş birliği ile “Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı” projesi için koşuyor ve diyor ki:

16 Kasım tarihindeki İstanbul Maratonu’nda, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve TürkiyeKorunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı iş birliği ile “Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı” projesi için koşacağız.

Bu proje ile Koruncuk Vakfı Bolluca Çocukköyü’nde yaşayan çocuklarımızın sağlıklı, organik sertifikalı gıda ihtiyacı karşılanacak. Ayrıca köyde sağlıklı ve ekolojik beslenmeyle ilgili eğitimler verilecek ve çocukların kendi gıdalarını yetiştirmeleri için gıda bahçeleri kurulacak. Böylece proje kendi sürdürülebilirliğini sağlayacak ve Türkiye’de bir model olacak.

Sağlıklı gıdanın çocuklarımıza ulaşması ve sağlıklı bir gelecek için lütfen hep birlikte bir adım atalım.

Kurda, Kuşa, Aşa…

Havale/EFT ile bağışlarınız için:

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
Akbank Gayrettepe Şubesi
Şube Kodu: 287 Hesap No: 198293
IBAN: TR66 0004 6002 8788 8000 1982 93

Açıklama: AA TOZDEMIR Adınız Soyadınız
(Örnek: AA TOZDEMIR Ahmet Yılmaz) 

Not: Bağışların takibi ve raporlanması açısından Havale/EFT açıklamasının yukarıda belirtildiği şekilde yazılması önemlidir.

Online / Kredi Kartı ile bağışlarınız için: http://koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/saglikligida

PayPal ile bağışlarınız için: http://adimadim.org/paypal

Adım Adım’ı tanıtan kısa animasyon filmi: http://youtu.be/kqssopQIryc

BURÇAY GÜNGÜLER, TÜRGÖK için koşuyor ve diyor ki:

Yine düştük yollara…

Bu yIl 36. Avrasya Maratonu’na TÜRGÖK, Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın ingilizce kabartma kitap sayısını arttırmak için katılacağım. Sloganımız “Mutlu Ayaklar İngilizce Kabartma Kitaplar için koşuyor”. 

Kitaplar bizi aydınlığa taşıyan neferler gibidir. 2004 yılında İzmir’de görme özürlü ve az gören bireylerin daha çok yazılı kaynaklardan yararlanarak kültür ve eğitim düzeylerini yükseltmelerine yardımcı olmak amacı ile yola çıkan TÜRGÖK, ödüllü Kabartma Kitap Projesi kapsamında kabartma kitap basarak bunları Türkiye ve yurtdışındaki üyelerine ücretsiz olarak ulaştırmaktadır.

Sayıları 5000’i bulan TÜRGÖK üyelerinin İngilizce eğitimlerine katkıda bulunmak amacı ile İngilizce kabartma kitap sayımızı desteklerinizle arttırmak istiyoruz. Miktar önemli değil bütçeniz elverdiğince, 10-20-40-100 gönlünüzden ne koparsa, aşağıda bilgisi bulunan hesaplara kredi kartı veya nakit olarak bağışta bulunabilirsiniz.

Kredi kartı bağışlar için:  http://www.turgok.org/tr/banka-hesap-numaralarimiz

Hesap Sahibi:  TÜRGÖK          
Hesap No: Türkiye İş Bankası. Mithatpaşa Şubesi 3409  673460
IBAN No: TR04 0006 4000 0013 4090 6734 60

 Yurtdışından Bağışta Bulunmak İsteyenler İçin: SWIFT CODE: ISBKTRISXXX

Türk Lirası Simgesi Hesabı:
IBAN No:
Türkiye İş Bankası Mithatpaşa Şubesi. 3409-652396
TR21 0006 4000 0013 4090 6523 96
Avro Simgesi Görüntüsü Hesabı:
IBAN No:
Türkiye İş Bankası Mithatpaşa Şubesi. 3409-0165054
TR70 0006 4000 0023 4090 1650 54
Dolar Simgesi Görüntüsü Hesabı:
IBAN No:
Türkiye İş Bankası Mithatpaşa Şubesi. 3409-0165049
TR11 0006 4000 0023 4090 1650 49
Not: Lütfen Açıklama Kısmına benim baş harflerim ve kendi adınızı yazın Ör: (BG, Tulay Yazgan)

Kanserli Çocuklara Umut Vaktı (KAÇUV) da Avrasya Maratonu’nda olacak ve diyor ki: 

KAÇUV, Çocukluk Çağı Kanserleri farkındalığı yaratmak ve kanser tedavisi gören çocuklara destek olmak için 36. Vodafone İstanbul Maratonu’na katılıyor.

Bu maratonda seni de yanımızda görmek, çocuklarımızın umutlarına umut katacak…

Maraton’un Halk Yürüyüşü etabına katılabilmek için;

Ad/Soyad, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Telefon, E-posta ve Adres bilgilerini 10 Kasım Pazartesi günü saat: 09.30‘a kadar; bilgi@kacuv.org adresine iletmen yeterlidir. 36. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Yürüyüşü katılımı ücretsizdir. Ve kayıtlar KAÇUV tarafından toplu olarak yapılabilmektedir.

Maratonun Halk Yürüyüşü etabı, 16 Kasım Pazar günü saat 9.30’da Altunizade Köprüsü’nden başlayarak Dolmabahçe’de son bulacaktır. Bizler KAÇUV olarak Saat 8.30’dan itibaren Altunizade’deki Capitol AVM önünde buluşacağız.

Peki sadece yürüyecek miyiz?

Hayır…

Attığın her adımla çocuklara destek olabilirsin… Nasıl mı?

36. Vodafone İstanbul Maratonu’na katıldığını, tüm sosyal çevrenle paylaşıp onlardan5686‘ya SMS göndermelerini isteyerek; evlerinden çok uzakta tedavi gören Aile Evi’ndeki çocuklar için bağış toplayabilirsin. Her SMS 5 TL’lik bağış değerindedir.Maraton sonrasında senin adına kaç tane SMS geldiğini raporlayabilmemiz için bağış yapan kişinin SMS içeriğine; senin Adın/Soyadın ve kendi Adı/Soyadını yazması gerekiyor.

Çelik Erdoğan, AKUT için koşuyor ve diyor ki:

Değerli dostlarım, arkadaşlarım, tanıdıklarım, Adım Adım oluşumu ile birlikte yardıma ihtiyacı olanlara dokunmak, yardımcı olmak için bir müddettir yoğun uğraş içerisindeyim. İlk maratonumu bu pazar günü İstanbul maratonunda AKUT için koşacağım.

Tamamen gönüllü çalışanlardan oluşan AKUT ekipleri, bugüne kadar gerçekleştirilen 1.507 operasyonda, 1.848 insanın hayatını kurtarmıştır. Yaşamı kutsal ve en değerli olarak kabul eden AKUT gönüllüleri, aynı zamanda 117 operasyonda 247 hayvanın da kurtarılmasını sağlamıştır. Benim için de özel bir anlamı var Akut’un. Ülkemizin yaşadığı deprem felaketleri sırasında Düzce’de ikamet ettiğim için, pek çok tanıdığım insanın hayata tutunmasına AKUT’un çabalarının katkısının birebir şahidiyim. Bu sebeple adımlarım AKUT için olacak. Beni destekleyen herkesi de Akut’a miktarı önemli olmayan bağışlarıyla yanımda hissedeceğim.

Doğal afetlerde, enkazda, doğada, karda, kışta, gece gündüz demeden zor durumda kalan herkese hatta tüm canlılara yardımcı olan AKUT gönüllülerinin daha çok yaşama nefes aldırabilmesi, daha fazla hayat kurtarabilmesi için sizleri de bağış yapmaya davet ediyorum. Yapılan bağışlarla, arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılan araçlar, tıbbi ve teknik malzeme gibi önemli ihtiyaçların karşılanması sağlayacak, daha fazla can nefes bulacaktır. Ben AKUT için 42.195 km koşacağım. Sen de gönlünden geçtiği gibi destek olabilirsin.

AKUT tamamen bağışlar ile ayakta durmaktadır. Onun için yapılacak her bağış çok değerlidir.

Banka Havalesi için:

AKUT Arama Kurtarma Derneği
Türkiye İş Bankası Şube : Gayrettepe Şubesi (1080)
Hesap no : 801384
IBAN no : TR47 0006 4000 0011 0800 8013 84
AÇIKLAMA: CERD/İSMİNİZ ( Bağışcı Adı Soyadı )
Kredi Kartı : http://www.akut.org.tr/bagis-yap

Açıklama kısmı çok önemlidir. Sizlerden gelecek bağışları bu şekilde öğrenebileceğim.

Beni yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum İlk 42 km maratonumun bitiş noktasında desteklerinizi ayrıca bekliyorum. Selam ve sevgilerimle, Çelik Erdoğan

Yukarıdakilerin kimi benim arkadaşım, kimiyse yüz yüze tanışma fırsatı bulamasam da senelerdir iletişimde olduğum okur dostlarım. Hepsine bu değerli katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Mesajlarını izinsiz yayınlamama zannediyorum itiraz etmeyeceklerdir.

Olur da bu ara destek olacak STK arayışındaysanız, bu arkadaşların çağrılarını da dikkate alır mısınız? Hatta değilseniz bile, gönlünüzden geçeni ya da elinizden geleni aktarır mısınız?

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

 1. Eşim de 42 Km maraton koşacak. Akut yararına. Ben de onun paylaşımını paylaşmak isterim izninizle:)

  Değerli dostlarım, arkadaşlarım, tanıdıklarım,
  Adım Adım oluşumu ile birlikte yardıma ihtiyacı olanlara dokunmak, yardımcı olmak için bir müddettir yoğun uğraş içerisindeyim. İlk maratonumu bu pazar günü İstanbul maratonunda AKUT için koşacağım.
  Tamamen gönüllü çalışanlardan oluşan AKUT ekipleri, bugüne kadar gerçekleştirilen 1.507 operasyonda, 1.848 insanın hayatını kurtarmıştır. Yaşamı kutsal ve en değerli olarak kabul eden AKUT gönüllüleri, aynı zamanda 117 operasyonda 247 hayvanın da kurtarılmasını sağlamıştır.
  Benim için de özel bir anlamı var Akut’un. Ülkemizin yaşadığı deprem felaketleri sırasında Düzce’de ikamet ettiğim için, pek çok tanıdığım insanın hayata tutunmasına Akut’un çabalarının katkısının birebir şahidiyim. Bu sebeple adımlarım AKUT için olacak. Beni destekleyen herkesi de Akut’a miktarı önemli olmayan bağışlarıyla yanımda hissedeceğim.
  Doğal afetlerde, enkazda, doğada, karda, kışta, gece gündüz demeden zor durumda kalan herkese hatta tüm canlılara yardımcı olan AKUT gönüllülerinin daha çok yaşama nefes aldırabilmesi, daha fazla hayat kurtarabilmesi için sizleri de bağış yapmaya davet ediyorum. Yapılan bağışlarla, arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılan araçlar, tıbbi ve teknik malzeme gibi önemli ihtiyaçların karşılanması sağlayacak, daha fazla can nefes bulacaktır.
  Ben AKUT için 42.195 km koşacağım. Sen de gönlünden geçtiği gibi destek olabilirsin. AKUT tamamen bağışlar ile ayakta durmaktadır. Onun için yapılacak her bağış çok değerlidir.
  Banka Havalesi için ;
  AKUT Arama Kurtarma Derneği
  Türkiye İş Bankası
  Şube : Gayrettepe Şubesi (1080)
  Hesap no : 801384
  İban no : TR47 0006 4000 0011 0800 8013 84
  AÇIKLAMA: CERD/İSMİNİZ ( Bağışcı Adı Soyadı )
  Kredi Kartı : http://www.akut.org.tr/bagis-yap
  Açıklama kısmı çok önemlidir. Sizlerden gelecek bağışları bu şekilde öğrenebileceğim.
  Beni yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum İlk 42 km maratonumun bitis noktasında desteklerinizi ayrıca bekliyorum.
  Selam ve sevgilerimle,
  Çelik Erdoğan

 2. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Sevgiler:)