0 Yorum

#SeyahatGüvenliğininFarkındayım

Yaz tatili başlıyor ve okullar kapanmak üzere; tehlikenin farkında mısınız?

Bu, işin şakası… İşin gerçeği, yaz tatili sebebiyle birçok ailenin -belki de arabayla- seyahate çıkacağı.

İşin acı gerçeği ise bu seyahatler sırasında birçok bebeğin anakucağı yerine annesinin kucağında, birçok çocuğun oto koltuğu olmadan, ve tabii ki birçok yetişkinin emniyet kemerini bağlamadan seyahat edecek olması…

Aslında bu, yaz tatiline özgü bir durum değil. Türkiye’de arabayla seyahat eden çocukların yarısından fazlasının oto koltuğuna oturtulmadığını biliyoruz.

Bu sebeple, çocuklar için seyahat ürünleri üreten ve bu blogdaki Seyahat Güvenliği kategorisinin de destekçisi olan Kiddy ile birlikte sosyal medyada bir ‘Seyahat Güvenliği Farkındalık Haftası’ düzenlemek istedik. Sosyal medya kullanıcılarını, 1-7 Haziran haftası boyunca, çocuklarının güvenli seyahat halindeyken çektikleri fotoğraflarını #seyahatgüvenliğininfarkındayım etiketiyle paylaşmaya davet ediyoruz. Umudumuz bu bir hafta boyunca sosyal medyada biraz olsun bu konuda gündem yaratarak tatil öncesi ailelerinin dikkatini çekmek…

SeyahatGuvenligininFarkindayim

Siz de bu farkındalık hareketinin bir parçası olmak isterseniz yapabilecekleriniz çok basit:

  • Bebeğinizin anakucağında, çocuğunuzun oto koltuğunda seyahat ederken fotoğrafını çekin
  • Fotoğrafı Instagram hesabınızda #SeyahatGüvenliğininFarkındayım etiketiyle yayınlayın
  • Etikette Türkçe karakter kullanmaya dikkat edin
  • Fotoğrafı paylaşırken beni (@blogcuanne) ve Kiddy’yi (@kiddytr) de etiketleyin ki haberimiz olsun.
  • Fotoğraflarınızı görebilmemiz için hesabınızın kilitli olmaması gerekiyor; kilitli hesaplardan yapılan etiketlemelerden haberimiz olmuyor.
  • Instagram hesabınız yoksa ya da ona ek olarak Facebook üzerinden de katılabilir, birden fazla mecrada kampanyaya destek verebilirsiniz
  • Bu hafta boyunca birden fazla fotoğrafla katılabilir, gündeme istediğiniz kadar katkıda bulunabilirsiniz.

Bu bir yarışma değil, sonunda herhangi bir hediye de verilmeyecek. Amacımız, bu konuda çokça fotoğraf paylaşarak insanların dikkatini çekmek olduğundan katılımcıların tek motivasyonun bu farkındalığa katkıda bulunuyor olmanın bilinci olmasını istedik. Paylaşacağınız her fotoğraf sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekecek, #SeyahatGüvenliğininFarkındayım etiketiyle yayınlanan her bir fotoğraf birilerine bir şey öğretecek ümidindeyiz.

Alışkanlıklar çok kolay değişmiyor; o yüzden bir tek kişide bile farkındalık uyandırsak, tek bir ailenin bile ‘bebeğim çok ağlıyor, oturtamıyorum’ demesine, ‘Şuradan şuraya gidiyoruz, oto koltuğuna oturmasa da olur’ diye düşünmesine son versek kendimizi başarılı sayabiliriz.

Dileriz sizlerin de katkılarıyla daha fazla sosyal medya kullanıcısına ulaşabiliriz. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler. Haydi, pamuk eller deklanşöre!

Kiddy

Bu yazı, bebek ve çocuklar için seyahat güvenliği ürünleri üreten Kiddy’nin desteği ile yayınlanmıştır ancak yazdıklarım kendi fikirlerimdir. Bu bölümdeki diğer yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *