2 Yorum

Gül’ün Gebelik Günlüğü, 12. hafta

Geçen hafta, 12 Haziran benim doğumgünümdü. Uzun süredir yaşadığım en anlamlı doğumgünüm, karnımda bebeğimle, mutlu yuvamıza bir birey daha eklenecek olmasının heyecanıyla, ona bir önce kavuşmanın sabırsızlığıyla… En güzel doğumgünü hediyem, hoş geldin hayatımıza! Seneye bugün seni kucağımda görmek, mis kokunu içine çekmek, sarılıp sarılıp doyamamak için sabırsızlanıyorum!

Bu Pazar babalar günüydü. Öncelikle tüm babaların, baba adaylarının, baba gibi hissedenlerin gününü kutlarım! Babamın ve kayınpederimin uzun yıllardır babalar günü ama ilk dedeler günü; heyecanları tarifsiz. İkisinin de torunundan bahsederken gözleri parlıyor. Nice babalar günlerini, çoğalarak birlikte kutlayalım! Bu heyecanı büyüklerle yaşamak bir başka güzel geliyor bana…

Gul12

Canım sevgilimin ilk babalar günü. Evladının, belki de evlatlarının gözünde ‘süper baba’ olacağından; onları sevgisiyse, bilgisiyle yoğuracağından, yeri gelince hem anne, hem baba, hem arkadaş, hem çocuk olacağından hiç şüphe duymadığım sevdiceğim, ilk babalar günün kutlu olsun! Evlatlarının kahramanı olman dileğimle…

Hamile olduğumu öğrediğimden beri ilk kontrolden sonra hariç, her hafta doktora gidiyoruz. Keseyi gördüğümüzde 5 haftalıktı, 7. haftada kalp atılşarını duyduk. 8. haftanın ortasında beni çok korkutan kanama sonrası her hafta kontrole gittik.İlk defa bu seferki randevumuz 2 hafta sonrasına, ama ben alışmıştım her hafta görmeye!

Geçtiğimiz Cumartesi 12. hafta kontrolü benim için çok heyecanlıydı. Minik yavrumun haraketlerini o kadar net gördüm ki! Kollarını oynatışı, bacaklarını karnına çekişi, kafası, gözleri, ağzı, burnu, el parmakları hem de tam 5 tane! Resmen beş parmağının kemiklerini gördüm, şaşkınlık içindeydim. En heyecanlı ultrasondu. Kıpır kıpırdı. Bir an önce hissedebilmek istiyorum! 6cm’lik bir canlının böyle hareketli oluşuna, uzuvlarının ve organlarının oluşmuş olmasına inanamıyorum, Allahım ne büyük bir mucizedir bu!

Bu hafta ikili testi de yaptırdık. Henüz tam sonucu alamasak da doktorum büyük ihtimalle bir sıkıntı görünmediğini, ense kalınlığının normal olduğunu, burun kemiğinin oluştuğunu ve normal ölçülerde olduğunu; bebeğimizin sağlıklı olduğunu söyledi. Haftaiçi sonucu almış olacağız. Haftasıyla da uyumlu ölçülerle gidiyor yavrumuz, büyüdükçe heyecanım fazlasıyla artıyor!

Bu haftanın diğer bir gelişmesi, hamile olduğumu akrabalarımızla paylaşmamız. Pazar günü ailemizin ilk torunu, ilk göz ağrımız Emirhan’ımızın, kuzenimin oğlu, doğumgünüydü. 1 sene önce annesinin hamile olduğunu öğrendiğim günkü heyacanımını anlatamam. Kendi çocuğum olsa bu kadar mutlu olabilirdim demiştim ki doğduğunu gün onu gördüğümde içimdeki sevgi, heyecan tarifsizdi. Minik kuzu 1 yaşında oldu bile. Büyüklerin o gün bir arada olduğunu fırsat bilerek haberi dayımlarla ve kuzenlerimle paylaştım. Hepsi çok mutlu oldular. Aynı gün diğer akrabalarımızın hepsini teker teker arayıp haberi verdik. Malum birine söyleyince haber hızla yayılır. Biz de kendimiz paylaşmak istediğimiz için art arda arayıp paylaştık. Sağ olsun herkes mutlulukla, sevinç gözyaşları ile karşıladı. Bizim mutluluğumuzu ikiye katladılar. 5 senelik evli olunca ister istmez büyüklerde bebek beklentisi oluşuyor. Ailemizde hemen hemen herkeste de bizim için bu beklenti vardı. Bu nedenle beklenen ama hem şaşırtan hem de duygulandıran bir haberdi.

Hep böyle mutluluk haberleri paylaşmak dileğiyle,

Haftaya görüşmek üzere, sevgiler!

Gül

Yazar Hakkında

GÜL GÜRDAL – İstanbul’dan bildiren taze gebe. 31 yaşında, 10 yıldır hayatının aşkı ile birlikte. Oksijenden yoksun plaza çalışanı. Gün gelir hayeller gerçek olur, benim de bir pastanem olur, hem yapar hem yediririm diyor. Gezmeyi,üretmeyi,okumayı, yemek yapmayı çok seviyor. Heyecanla, ilk gebeliğini anlatıyor.

Gül’ün tüm yazılarını buradan, diğer gebe yazarların gebelik günlüklerini buradan okuyabilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. Canim benim, daha paylasacagin nice guzelliklerin olsun hayatinda insallah, bebisinle, bebislerinle ☺️ Dogum gunun kutlu olsun, cook opuyorum.