2 Yorum

Nazlı’nin Gebelik Günlüğü, 27. hafta

Annemle babam yanımda, Ankara’dalar bu hafta. Ben de onlarla daha fazla vakit geçirmek ve yapılması gereken hazırlıklar için izinliyim. Havalar hala sıcak ve böyle bir havada işe gidip gelmek işkence zaten. Son günlerde işe gitmek ve orada vakit geçirmek zoruma gitmeye başladı. Bu bir haftalık ara bana çok iyi gelecek.

Evde olduğum bugünlerde fark ettiğim şey ayak bileklerimin şişmemesi ve sırtımın hiç ağrımaması. Oturarak çalışmanın kötü yanı bu işte. Sık sık kalkıp yürümeye çalışıyorum ama bilgisayarın başında vakit nasıl geçiyor anlamıyorum. Havalar bu kadar sıcak değilken öğlen yemeklerinden sonra yarım saat kadar civarda yürüyüş yapıyordum ama şu an bu da mümkün değil. Sonbahar gelsin artık, hava bir essin yeter gayrı bu kadar sıcak.

Nazli27

Miniğin ufak tefek eksiklerini aldık annemle. Doğumuma kadar bir daha gelemeyeceğinden yapılacak ve alınacak şeyleri mümkün olduğunca hazırlamak istedik birlikte. Listemi kontrol ettik, bazılarını çıkardık, birkaç ekleme yaptık. Ufak birkaç eksik haricinde tamamını aldık sayılır. Fazladan hiçbir şey almak istemediğimden işimiz biraz daha kolay oldu aslında. Alınacak tek büyük parça beşik kaldı. Nasıl bir şey almak istediğimizi bildiğimizden o da çok zor olmayacak.

Bu arada canım annem hastalandı. Boğazı ağrıyor, öksürüyor, halsizliği de var. Bir yandan bana bulaşacak diye korkuyor, bir yandan işleri yapmaya çalışıyor. Yat diyorum bu sefer sana yardıma geldim yük oluyorum diye üzülüyor. Hastaneye götürdük, iğne ve antibiyotiklerle iyileşmeye çalışıyor işte.

Tabii bu arada boş da duramıyoruz. Evin çocuk odası olarak ayrılan ama bir süre daha işlevini yerine getiremeyecek olan odamızda bulunan içi ıvır zıvırlarımızla dolu tek kapaklı dolabı yatak odasına taşıdık. Miniğin her şeyini yıkayıp, ütüleyip dolabına yerleştirdik. Odaya her girdiğimde kapağını açıp açıp bakıyorum, yok böyle bir mutluluk! Beşiğini de odamıza kuracağız. Bir süre yanımızda yatacağı için ve yatak odasında yeterince yer olduğundan oda yapma gereği duymadık. Oğlumuz biraz daha büyüdüğünde güzel bir oda hazırlarız ama şimdi değil.

Bizim evde çocuk odası sadece bir isimden ibaret, çünkü oda bilgisayar odası, çamaşır odası, ütü odası, ıvır zıvır odası olarak amacı dışında kullanılmakta. Her ne kadar oda hazırlamayacak olsak da odayı biraz sakinleştirmek adına, yatak odasında bulunan dar, uzun ve kullanışsız balkonu kapatmaya karar verdik. Şarktan dönerken tüm eşyamızı geride bırakmış ve fazladan hiçbir şeyi evde bulundurmamaya söz vermiş bile olsak ortalıkta nereye konulacağı belli olmayan eşyalarımız var. Bunun için balkonu kapatmak bizim işimize oldukça yarayacak. Tabii keyfine göre gelen ustalar yüzünden şu an balkon yarım halde. Hafta sonuna kadar tamamlanmış olursa tamamen yerleşeceğim ve yapacak pek bir işim kalmayacak.

Bebeğim ise oldukça hareketli. Bazen öyle hareketler yapıyor ki kahkahayı basıyorum, bu sefer hareketleri yavaşlıyor. Daha çok gülüyorum; kıyamam yavruma, herhalde korkuttum gülünce diyorum. Evde olduğum için oğlumu daha fazla dinleyebildim. Elim sürekli karnımda; otururken, konuşurken hareketlerini hissetmek çok hoşuma gidiyor. Neden hamilelerin elleri sürekli göbeklerinde şimdi anladım işte. Hiç elimi çekesim gelmiyor benim de.

Bir sonraki kontrolümüze on gün var. Özlüyorum oğlumu resmen görmeyince. Gün geçtikçe, hazırlıklar yapıldıkça daha bir heyecanlı oluyor. Hayatımızı tamamen değiştirecek bu küçük adamın geleceği günü babasıyla birlikte sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz.

Sevgiler,

Nazlı

Yazar Hakkında

NAZLI TANTOĞLU – 31 yaşında, çocukluk aşkıyla 6 yıldır evli. Ankara’da yaşıyor. Aşırı tipik bir Kova burcu. Kışı hiç sevmeyen bu kış çocuğu günün birinde sıcak bir memlekete yerleşip yaşlanmayı hayal ediyor. Okumayı, konuşmayı ve yemek yapmayı çok seviyor. Gebeliğiyle birlikte mecburi ara verdiği Yemekçinin Mekanı isimli bir de yemek bloğu var.

Nazlı’nın tüm yazılarını buradan, diğer gebe yazarların Gebelik Günlüklerini buradan okuyabilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. merhabalar, ben de sizin yazılarınızı benimle aynı haftada oldugunuzdan merakla takip ediyorum. ben de eylul basından izin alıp artık birseyleri almayı planlıyorum. park yatak konusunda kafam karısık. siz park yatak mı normal besik mi alacaksınız? bir de bebek arabası tercihinizi öğrenebilir miyiim?