0 Yorum

Nazlı’nın Gebelik Günlüğü, 30. hafta

Geçtiğimiz cumartesiyi pazara bağlayan gece dedemi kaybettik. Hastanede geçirdiği bir haftanın sonunda ayrıldı aramızdan. Hiç sevmezdi hastalığı, yakıştıramazdı kendine. Öylece bıraktı bizi. 16 yıl önce yine ağustos ayında kaybettiği eşinin yanına gitti. Çevresinde çok sevilen, sayılan bir adamdı. Cenazesi de kendine yakışır bir şekilde olmuş annemin dediğine göre.

Ben gidemedim tabii, zaten bana çok geç söylediler.  Ben ve Bodrum’da yaşayan kardeşim hariç herkes oradaymış. Haziran ayında, ben dedemi görmek istiyorum, doğum yaptıktan sonra kolay kolay gidemem deyip bir hafta kaçmıştım Ankara’dan. İyi ki gitmişim. Dedemle bahçeyi sulamış, dalından ahududu ve çilek toplayıp yemiştim. Arı kovanlarını gezmiştik tek tek. Çocukluğumdan beri öyle güzel anılarım var ki onunla, artık köye gittiğimde onu göremeyecek olduğuma inanmak istemiyorum. Arıları ve bahçesi sahipsiz, biz dedesiz, evlatları babasız kaldı. Nur içinde uyu dedeciğim.

Artık 30. haftaya geldik ve geri sayım başladı. Bundan sonra zamanın daha hızlı geçeceğine eminim. Hoş, bu haftaya ne çabuk geldik ona bile inanamıyorum ya! 30. haftaya gelmişken ilk zamanların endişesi ve tedirginliği yok artık üzerimde. Her şeyin yolunda gideceğine inancım tam. En başından beri doğumdan hiç korkmadım zaten. Ne şekilde olursa olsun heyecan ve mutlulukla bebeğimi karşılayacağım. Doktoruma da güveniyorum ve bebeğimi en iyi şekilde karşılamam için ne gerekiyorsa yapacağını biliyorum. Her şeyi akışına bırakmanın rahatlığı var üzerimde ve biliyorum ki olacak olan şeyleri istesem de değiştiremiyorum.

Bebeğimizin tek eksik olan şeyi, beşiğini de aldık. Gerçi internetten aldığımız için henüz elimize ulaşmadı. En kolay bunu alırız dediğim şey bizi en çok uğraştıran oldu. Çok gezdik, çok inceledik. Aynı mekanizmaya sahip olmasına, Çin malı olmasına ve hatta kullanılan malzemenin bile neredeyse aynı olmasına rağmen verilen fahiş fiyatlar canımızı oldukça sıktı. En sonunda aklımızda olan markanın beğendiğimiz bir modelini daha ucuza ve yatağıyla birlikte internetten sipariş ettik. Bu işi de hallettikten sonra geriye hastane çantasını hazırlamak kaldı. Onu da bir an önce hazırlayıp kenara koymakta fayda var. Biri arkadaşım diğeri akrabam olan iki gebenin 35. haftalarında sağlık sorunlarından dolayı erken doğum yapmak zorunda olduklarını görünce daha fazla sallanmamaya karar verdim.

Nazli30

Güzel bir hafta geçirmedim. Her şeye rağmen hayat devam ediyor biliyorum. Kısa bir zaman sonra hayatımızı tamamıyla değiştirecek bir can gelecek dünyaya.  Doğum ve ölüm ne kadar zıt ama ne kadar da iç içe…

Sevgiler,

Nazlı

Yazar Hakkında

NAZLI TANTOĞLU – 31 yaşında, çocukluk aşkıyla 6 yıldır evli. Ankara’da yaşıyor. Aşırı tipik bir Kova burcu. Kışı hiç sevmeyen bu kış çocuğu günün birinde sıcak bir memlekete yerleşip yaşlanmayı hayal ediyor. Okumayı, konuşmayı ve yemek yapmayı çok seviyor. Gebeliğiyle birlikte mecburi ara verdiği Yemekçinin Mekanı isimli bir de yemek bloğu var.

Nazlı’nın tüm yazılarını buradan, diğer gebe yazarların Gebelik Günlüklerini buradan okuyabilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *