0 Yorum

Alışverişte yeni bir alışkanlık: Hopi

Hopi’yi ilk olarak Akasya’daki Boyner mağazasının girişindeki panolarda görmüştüm. Sonrasında birçok yerde karşıma çıkmaya başladı, hatta henüz kullanmasam da ‘Hopi – alışverişin app’i’ sloganı aklımda yer etmişti (reklam başarısı böyle bir şey mi?)

Henüz telefonuma yüklememiştim ki geçtiğimiz haftalarda Hopi benimle iletişime geçti ve böylelikle anne-çocuk markalarının da Hopi’ye dahil olmaya başladığından haberdar oldum. Tam da bebek alışverişi öncesinde bu benim için iyi bir haberdi.

Ve Hopi’yi telefonuma indirdim.

Hopi

Hopi kendini ‘Alışverişte size akıllı kampanyalar sunarak Paracık kazandıran, bu Paracıkları katlayarak harcamanızı sağlayan, sizi tanıdıkça size uygun özel kampanyalar sunun bir mobil uygulama’ olarak tanıtıyor.

Ben de şöyle anlatabilirim: Hopi’ye özel anlık indirimler kadar, daha sonra kullanmak üzere biriktirebileceğiniz ‘Paracık’lardan da faydalanmanıza izin veren bir uygulama… Her alışverişte kazandığınız Paracık’ları, Hopi üyesi markalarda yapacağınız takip eden alışverişlerinizde -ve daha da değerli olarak- harcayabiliyorsunuz.

Sistem şöyle işliyor: Hopi’yi telefonunuza indiriyorsunuz (Hem iPhone, hem Android’de çalışıyor).

ScreenShot

İndirdiğiniz andan itibaren kampanyada olan markaları görebiliyorsunuz.

Joker1

Kampanya ilginizi çekerse mağazadan alışverişinizi yaparken kasaya telefonunuzdaki Hopi kimliğinizi gösteriyorsunuz.

HopiKimlik

Böylece hem o anda geçerli olan indirimden faydalanıyor, hem de daha sonrasında kullanabilmek üzere ‘Paracık’ kazanmış oluyorsunuz.

Hopi sadece üye markaların mağazalarında değil, aynı markaların internet üzerinden yapılan alışverişlerinde de geçerli… Bir başka deyişle, mağazada kasada Hopi kimliğinizi okuttuğunuz gibi üye markaların web sitelerinde alışveriş yaparken de kullanabiliyorsunuz.

Anlık indirimler büyük bir avantaj olarak göze çarpsa da, Hopi’nin ‘Paracık’ uygulaması daha büyük bir avantaj aslında… Önceki alışverişlerinizde kazanıp biriktirdiğiniz ‘Paracık’larınızı Hopi’nin anlaşmalı olduğu markalarda (ki bu isimler gün geçtikçe artıyor) daha sonra iki, üç, beş (kimi zaman on) kat değerinde harcayabiliyorsunuz.

Bu ne demek? Şu demek: Diyelim 200 TL’lik bir alışverişten 10 paracık kazandınız. Bu 10 paracık’ı 5 kat değerli olarak (yani 50 TL tutarında) daha sonraki alışverişinizde kullanıyorsunuz. Halihazırda Gap Kids’de devam eden kampanya gibi…

Hopi’ye yeni katılan iki markada kampanya var bu ara:

25 Ekim’e kadar Gap Kids’den

27 Ekim’e Ekim’e kadar Joker’den

Hopi kimliğinizi kullanarak yapacağınız alışverişlerde

Gap Kids’den yapacağınız her 100 TL’lik alışverişinizde 10 Paracık kazanıyor, alışverişinizi 200 TL’ye tamamlamanız halinde bu kazandığınız 10 Paracık’ı 5 kat değerli (50 TL) olarak harcayabiliyorsunuz.

Joker’de ise 300 TL üzeri puset, oto koltuğu, park yatak ve mama sandalyesi alışverişlerinizde 50 paracık kazanabiliyorsunuz.

Gelelim işin en eğlenceli kısmına: Gap Kids’in de Hopi’ye dahil olması sebebiyle, Hopi’yi daha fazla insana ulaştırabilmek üzere birlikte bir yarışma düzenledik. Buna göre, Hopi’nin Instagram hesabındaki duyurusunun altına yorum yapan dört kişi Gap Kids’den aşağıdaki hediyelerden birini kazanacak.

Yapmanız gereken Hopi’nin yarışma duyurusunu yaptığı paylaşımın altına Hopi’yi neden kullandığınızı (ya da kullanmak istediğinizi) belirten bir yorum bırakmak. ‘En eğlenceli’ yorumu bırakan dört kişi yukarıdaki ürünlerden dilediği birini kazanacak (hediyeleri bizzat ben seçtim, bence çok güzeller!)

Anne-bebek-çocuk üçgeninde alışveriş yapan (ya da yapmaya hazırlanan) biriyseniz eğer Hopi’yle tanışmanızı öneririm. Gün geçtikçe eklenen markalarda gerçekten işinize yarayacak kampanyalar olabilir; ki çocuklar için alışveriş söz konusu olduğunda bu kampanyaların ne kadar kıymetli olduğunu kullananlar bilir!

Hopi’yi Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilir, mobil uygulamasını buradan ücretsiz olarak indirebilir, aşağıdaki videodan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.