0 Yorum

Yeni sene, yeni gebeler

Geçtiğimiz haftalarda Nihal Üstündeniz’den bir mesaj aldım. Benim ‘aradığım kişi sen misin?’ soruma cevaben ‘Aradığım kişi sensin’ diyor, ve ekliyordu:

Uzun zamandır koruyucu aile olmak istiyorum ve yıllardır araştırıyorum uzaktan uzaktan. Ama geçen ay daha bir yakından ilgilenmeye başladım. Dernekler, gönüllüler, koruyucu aileler, işin içine daldım biraz daha. Son bir kaç görüşme daha yapıp çocuklarımız için şuan ve bu yaşlar uygun ise eşimle gidip başvurumuzu yapacağız. Bu yoldaki kalben hamilelik günlüğümü yazsam Blogcu Anne’de yayınlar mısın?

Ay yayınlamaz mıyım, dedim, hem de nasıl yayınlarım? Ne kadar güzel ve özel bir gebelik günlüğü olur bu!

Derken, Nihal formaliteleri halletti, başvurusunu yaptı ve ‘Kalben Hamile’ Gebelik Günlüğü’nü bu hafta yayınlamaya başlayacağız.

Kendini

30 yaşından sonra hayatına iki hamilelik, iki lohusalık, iki erkek çocuk, biraz da annelik, çalışma hayatına artı bolca koşuşturma katan, şu günlerde koruyucu ailesi olmak istediği üçüncü çocuğuna kalben hamile olan, kapısına sığınan koca bir köpeğe ve akşamları yatıya gelen tekir kediye evini açan, tüm bunlar için mutluluk duyan, mutluluktan beslenen, herkes uyuyunca etraftaki yaşanmışlık dağınıklığından gözleri parlayan biri…

olarak tanıtıyor Nihal. Daha önce ‘Deli diyorlar bana, desinler değişemem’ başlıklı bir yazısıyla konuk yazarım olmuştu, eminim bu kalben hamile günlüğü ile de birçoğumuza ilham verecek…

Nihal

Halihazırdaki gebe yazarlarım Ayşenur A. ile birlikte haftaları sayar, Ezgi ile birlikte Toprak Ç’yi beklerken, geçen haftalardaki çağrımızın ertesinde üç yeni gebe yazarım daha katıldı aramıza bu yeni yılda:

Emek Köse İzmirli bir matematikçi. Amerika’nın, benim de yıllarımın geçtiği Maryland eyaletinde yaşıyor. Matematiği çok sevdiğinden üniversitede matematik hocası olarak çalışıyor. Okuyup yazmaya, yemek yapmaya, araba yolculuklarına, gri pofuduk kedisine ve kocasıyla Phish konserlerine gitmeye bayılıyor. Güneş enerjisiyle çalışıyor ve deniz kıyısının bolca hayalini kuruyor. İlk bebeğini bekliyor.

EmekKose

Ceren Eker Güven, 34 yaşında, çok pozitif ve heyecanlı bir yengeç burcu. 2 yaşında kıvırcık bir kız annesi. Sakin bir balık burcunun 5 yıllık sevgilisi. İstanbul’da yaşıyor. Spora, okumaya, çalışmaya, gezmeye bayılıyor. Bir yandan çalışıyor, bir yandan doktora tezi yazıyor. Sağlıklı yaşam hayatındaki öncelik olarak başköşede duruyor, bu konuda okuyor da okuyor. İki çocuklu bir anne olacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.

CerenE

Gökçe Mutlu, Çilek kedisiyle ve kız kardeşiyle başına buyruk bir hayat sürerken iş yerinde Özgür’le tanışıp flörtün birinci yılında evlenen, ikinci yılında hamile kalan, üçüncü yılından sonra aileyi büyüttükçe mutluluğunu katlayarak çoğaltan 36 senelik profesyonel mutluluk arayışçısı. 9 yıllık evlilikleri boyunca işe yakın oturabilmek pahasına 6 ev değiştirdiler, şu anda iki kızları ve kedileriyle Şişli’de yaşıyorlar. İkisi de tekstil mühendisi, ikisi de sektörün sürekli şikayetlenen gönüllü kölelerinden. Bir gün bu esaretten kurtulduklarında ne yapacaklarını şaşırmamak için planlar yapıyorlar. Ablaları gibi sürprizle gelen üçüncü meleklerini arabanın neresine oturtacaklarını bilemiyorlar ama buna rağmen çok heyecanlı ve mutlular.

GokceM

Ben de çok heyecanlı ve mutluyum böylesi çeşitli hikayeleri olan kadınların paylaşımlarına yer vereceğim için… Hoş geldiniz yeni gebelerim…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *