1 Yorum

Gökçe M’nin Üçüncü Gebelik Günlüğü, 19. Hafta

Yazar Hakkında

GÖKÇE – Çilek kedisiyle ve kız kardeşiyle başına buyruk bir hayat sürerken iş yerinde Özgür’le tanışıp flörtün birinci yılında evlenen, ikinci yılında hamile kalan, üçüncü yılından sonra aileyi büyüttükçe mutluluğunu katlayarak çoğaltan 36 senelik profesyonel mutluluk arayışçısı. 9 yıllık evlilikleri boyunca işe yakın oturabilmek pahasına 6 ev değiştirdiler, şu anda iki kızları ve kedileriyle Şişli’de yaşıyorlar. İkisi de tekstil mühendisi, ikisi de sektörün sürekli şikayetlenen gönüllü kölelerinden. Bir gün bu esaretten kurtulduklarında ne yapacaklarını şaşırmamak için planlar yapıyorlar. Ablaları gibi sürprizle gelen üçüncü meleklerini arabanın neresine oturtacaklarını bilemiyorlar ama buna rağmen çok heyecanlı ve mutlular.

Merhabalar,

Yolu yarılamış bir gebe olarak ikinci trimester’in enerjik hallerini sonuna kadar değerlendiriyorum.
Bu hafta sonu bütün çocuklarımı alıp Bakırköy’de oturan bir arkadaşıma metroyla gittim. Tabi Şişli’den Bakırköy’e gitmek öyle çok kolay olmuyor. Öncelikle metroya kadar yürüyoruz hep beraber. Zeynep insan gibi yürüyor da, Aylin kah zıplıyor, kah elimi kolumu uzatarak sağa sola gidiyor, kah zart diye yere düşüyor benim bütün rahim bağlarımı gevşetiyor, kah duruyoruz, kah kalkıyoruz. Beş dakikalık yürüme mesafesi yarım saat sürüyor. Bu arada kolumdan aşağı doğru çekiştiren Aylin’in yanı sıra, sırtımda çocukların yedeklerini ve ıvır zıvırları doldurduğum çantam da Aylin’e yardımcı oluyor. Sonra o zar zor bindiğimiz metrodan inip bir dolu macera ve turnikelere takılma, Aylin’in kafasını turnikeye sıkıştırması, yürüyen merdivende özgürlüğünü ilan eden Zeynep’e “kızım gözümün önünde duuur” bağırmalarım eşliğinde bir diğer metroya aktarıyoruz Yenikapı’da.

Normal insan için bile yorucu bir durumken ben bu halimle ve 2 çocukla ne cesaretse yolda bir şeyler yaşarız eğlenceli olur, hem trafiğe de girmeyiz vs diyerek yola çıkıyorum her seferinde. Sonra birden pişman oluyorum yolun ortasında.

Bu sefer de daha metro Yenikapı’ya gelmeden birden gözümün önünde kuşlar uçuşmaya başladı. Oturuyordum, Aylin kucağımda Zeynep yanımda, telefonu elime aldım, gözümün kararmasından ekranı göremedim resmen, Zeynep’e “bak kızım en son babanı aramışım bana bir şey olursa bana şeker ver sonra da babanı ara, kardeşine sahip çık” falan dedim. Rezalet! Zeynep’in şekerlerinden 4 tane falan yedim ardı ardına. Yavrum çantasındaki zulasını benimle paylaştı. Bir 15 dakika içinde kendimi topladım. Tansiyonum normalde de hep düşüktür, herhalde gebelik ve yorgunluktan yerlere gezmeye başladı daha dikkatli olmam lazım. Zaten daha sonra da metro ilerlerken Otogar falan deyince aklıma “anaam bomba momba sallamadan bindik ya biz” diye geldi. El mecbur bitirdik yolu.

1457440583318

Gerçekten de ikinci trimester konusunda dikkatli olmak lazım arkadaşlar. İnsana enerji verirken aklını alabiliyor.

Kendimizi manen her geçen gün daha da hazırlıyoruz büyük aile olmaya. Sabah Zeynep’i okula bırakırken bir araba çok hızlı geliyordu anlık panik yaşadık Zeynep kendini kaldırıma attı ben yolun ortasında kaldım gibi oldu. Zeynep’im gül kızım “anne ben kurtuldum sen kardeşimi koru” diye bağırdı. O derece dahil olmuş hayatımıza bu “kız bebek.” O derece abla olmuş benim minik fare kızım.

Zeynep’in isim konusunda çok mantıklı bir önerisi var (kendine göre): Aylin alfabenin ilk harfi, Zeynep de son harfiymiş. Bu durumda küçük kız bebeğin alfabenin orta harfinden olması gerekiyormuş. Öldürsen aklıma gelmez bir hesap kitap. Bakalım. Aylin’de rafa kaldırılmış bazı isimler tekrar günışığına çıktı. Ertelenmiş isimlerden birini seçeceğiz gibi görünüyor Zeynep Hanım’ı ikna edebilirsek.

Doktor randevumu almadım, alamadım daha doğrusu, bu hafta işlerim çok yoğundu, elim gitmedi telefona. Bir de sanki her şey yolundaymış ve gereksiz gidecekmişim gibi hissettim nedense. Neyse haftaya kesin gideriz. Zaten bir sonraki kontrolde de ileri düzey ultrasona girmem gerekecek, iyice gecikmeyelim. Boncuğun minik burnunu ve çıkık çenesini görmek hepimize iyi gelecektir.

Sevgiler,
Gökçe

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

  1. Ne kadar da guzel yurekli bir abla olacak zeynep ne guzel cocuklar bunlar boyle..