8 Yorum

Kalben Hamile: Fal

Yazar Hakkında

NİHAL ÜSTÜNDENİZ – 30 yaşından sonra hayatına iki hamilelik, iki lohusalık, iki erkek çocuk, biraz da annelik, çalışma hayatına artı bolca koşuşturma katan, şu günlerde koruyucu ailesi olmak istediği üçüncü çocuğuna kalben hamile olan, kapısına sığınan koca bir köpeğe ve akşamları yatıya gelen tekir kediye evini açan, tüm bunlar için mutluluk duyan, mutluluktan beslenen, herkes uyuyunca etraftaki yaşanmışlık dağınıklığından gözleri parlayan biri…

Kızımızı beklerken, o kadar can sıkıcı olaylar yaşandı ki ülkemizde, heyecanım kursağımda kaldı diyebilirim. Ve gerçekten çok çok yerinde bir karar verdiğimizi daha da iyi anlamamı sağladı, tüm bu olanlar. O çocuklardan biri, en azından biri kurtulacaktı. Hep üzülecek ama bir şey yapmayacak mıydık biz? Taşın altına elimizi sokmak çok mu zordu? Sordum da sordum haftalarca…

Koruyucu aileliğimiz onaylanalı neredeyse bir ay oldu. Ama kızımıza kavuşmamıza belki de hala aylar var.

Kalben hamileliğin çok güzel yanları olması dışında bir de böyle süresini bilememe gibi insanı çatlatan bir yanı var. Ben bir iş yaparken hızlıca bitirmeyi isterim, böyle sürenin belli olmadığı belirsizlik durumları beni benden alıyor. Pozitif yanlarına gelince; mesela hiç kilo almıyorsunuz, mideniz bulanmıyor, istediğiniz gibi zararlı şeyleri yiyip içebiliyorsunuz, gaz yok, kabızlık yok, daha ne olsun. Bazı aileler (tamam biliyorum amaç sistem genelinde düzeltilsin diye ama) başvuruda alınması gerekli olan rapor için yapılan sağlık kontrolü ve işleyişten şikayetçi oluyor.

Evet çok haklısınız, genelinde sağlam iyileştirilmeler yapılmalı ancak hadi bir de Polyanna olup şöyle düşünelim, biyolojik hamileyken ikili test, dörtlü test, şeker yüklemesi, detaylı ultrason, her ay ve sonlarda her hafta kontrol, kan ver, ultrasona gir bir sürü hastane ziyareti oluyor. Kalben de ise sadece bir kez. Ben genel olarak şikayet etmeyi sevmem, belki de ondandır, süper pozitif, enerjik, huzurlu bir kalben hamilelik geçiyorum bilmenizi isterim. Ve bu aralar Polyanna olmaya da çok ihtiyacım var.

IMG_7197

Neler mi yapıyorum? Hayal ediyorum, bol bol hayal. Bir gece rüyamda kumral, renkli gözlü, güler yüzlü, melek gibi bir kız çocuğu gördüm. Bana o kadar harika gülümsüyordu ki, rüyamda “iyi ki yapmışız” dedim ve der demez uyandım. Gözümün önünde hep rüyamdaki kızım.

Bu çocuklar yaşıtlarına göre fiziken daha küçük boyutlarda olabiliyorlarmış ama dayanamadım birkaç elbise, pijama, toka falan aldım. Devamını kızımla tanışınca alacağım ve hatta onunla alışverişe çıkacağım, kız kıza.

Çocuk odasını büyük odaya, kendimi de küçük odaya taşımam, boya badana ve dekorasyon işlerine girişmem gerekli. Ama üzülmemek için sanırım, genelde gardımı almış beklerim belirsizliklerde, kendimi kaptırmam. Kızımı görmeden hiçbir hazırlığa başlamak istemiyorum. Odaları için çok tatlı şeyler düşünüyorum hatta gizli bir balkon-bahçe bile ekleyebilirim. Niye anlatıyorum ki bunları? Aman ne bileyim o kadar yanımda oldunuz ki her aşamada, şimdi de her düşüncemi paylaşmak istiyorum sizlerle. İyi ki varsınız…

Bu kararı aldıktan sonra çok güzel insanlarla tanıştım, etrafım meleklerle sarıldı diyebilirim. Çıkar için bir şey yapmayan, egoları, hırsları ile yola çıkmayan insanlar da varmış. Hem de o kadar çokmuş ki, şaşırdım. Biyolojik hamileliklerim ile gönül gözüm açılmıştı ve şimdi de kalben hamileliğimle birlikte ışıklar içeri dolmaya başladı. Yaşadığım ve yaşayacağım her şey için minnet duyuyorum.

Bu yolda benimle olan eşimin de hakkını vermek lazım. Her zaman sorgusuz sualsiz yanımda olup, hep destek verdi ve vermeye de devam ediyor. İyi ki var.

fal

Sanmayın ki kızımız gelecek ve güllük gülistanlık bir hayatımız olacak. Başlarda zorlanacağız, psikolojik destek alacağız, ev sağlam bir sallanacak ve tüm bunları bilerek hazırlıklı olmamı sağlayan güzel koruyucu aileler var. Eminim bundan sonra hep hayatımda olacaklar. Hep birbirimize destek…

İçimden bir his Mayıs ayında kızımız ile tanışacağımızı söylüyor. Şimdilik beklemeye devam. Yaşadığım ve yaşayacağım her şeyi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim ki belki biriniz, bir çocuğa daha umut olur. Elde var birrrrr demek, bir çocuğa ve geleceğindeki herkese, hatta torunlarına bile dokunmak demek.

Falımdaki elinde oyuncakla oturmuş bekleyen kız çocuğuna bakın. O da beni bekliyor.

Sevgiler,

Nihal

 

 

8 yorum

 1. Bilakis ben bütün ayrıntıları bütün hayallerinizi merak ediyor ve sizin kadar sabırsızlıkla bekliyorum. Doğrusu kızınız geldikten sonra neler yaşayacağınızı da okumayı arzu ederim.

 2. her şeyi anlatın lütfen bayılıyorum size Allah yardımcınız olsun :))

 3. aynen ben de çok merak ediyorum gelişmeleri…o kadar bizden oldunuz ki bloğu her açtığımda acaba sizden bi haber var mı diye merakla bakınıyorum. ve diğer yazılarınızda olduğu gibi çok ağlayacağımı bildiğim için elimde mendil kızınızla kavuşma yazınızı dört gözle bekliyorum:)) sizi de bizi de çok bekletmeden hadi çabuk gelsin artık:) sevgiler….

 4. küçük mucizelerim

  Ne güzel bir karar vermişsiniz.
  Ben en çok oğullarınızın duygularını merak ettim.
  Ve fincanda gerçekten seni bekleyen kız çocuğu görünüyor. Rabbim tez zamanda kavuştursun sizi birbirinize.

 5. Siz ne kadar güzel insanlarsınız böyle…İyi ki varsınız ve hep de var olun. Kızınıza bir an evvel kavuşmanızı, kimsesiz bir yavrunun tez zamanda sizin gibi bir aileye sahip olmasını diliyorum.

 6. Ne kadar guzel anlatmissiniz prensesi bizde sabirsizlikla Bekliyoruz . Bence Nisanda gelecek Nisan prenses…

 7. Evet gördüm ben de o kızı , elinde bebeğiyle, ne de masum 🙂

 8. Fala inanmam ama ben de elinde oyuncağı olan küçük kızı alenen gördüm :)) Amanınnn heyecan dorukta. Hadi Nihal az kaldı, kalbimiz pır pır, bekliyoruz güzel haberlerini…