378 Yorum

Baby Banana: Esnek Diş Fırçası

Derya 10 aylık falandı sanırım, kız kardeşim bana şu parmağa takılan diş fırçalarından vermişti. O an hatırlamıştım ki bebeğinizin dişlerini, çıktığı andan itibaren fırçalamanız gerekiyordu! Oysa ben üç aydır bu konuda hiçbir şey yapmamıştım, çünkü üç çocuğum ve yarım aklım vardı.

Neyse, geç olsun güç olmasın diyerek o parmak fırçasıyla fırçalamaya başladım bebenin dişlerini… Ancak kendisi abilerinden daha azılı çıktı ve parmaklarımı hunharca çiğnedi. Yine de, geleneksel diş fırçasına (hani şu markette satılan, 2 yaştan itibaren kullanılanlar) geçmek için henüz çok erken olduğunu düşünüyordum çünkü neticede dişlerini fırçalamanın değil, fırçayı çiğnerkenki hazzın peşindeydi kendisi… Bu hazzı yakalayabilmek için ani hareketler yapabiliyordu ve ben güvenemiyordum sert bir şeyi ağzına sokmaya…

Tam bu sırada Baby Banana isimli diş kaşıyıcı ve diş fırçasıyla tanıştım.

BabyBanana

Kaşıyıcı, solda ve fırça, sağda.

Baby Banana “%100 gıda sınıfı” silikon malzemeden üretilen esnek bir diş fırçası. 2008 yılından bu yana bol ödül almış, Amazon’da “best seller” olmuş, oldukça tumturaklı bir ürünmüş bu. Ben ilk kez gördüm ve ilk tepkim “Vay anasını!” oldu çünkü bence alanında devrim yaratabilecek nitelikte bir ürün. Nasıl olup da bunca zaman o parmak kıstırıcısına mahkum kalmışız, anlaşılır şey değil…

BBfirca

Baby Banana’nın Türkiye distribütörü olan Elif Türker’in hikayesi, bu blogda daha önce yer alan birçok girişimci kadınınki gibi, uzun ve yoğun bir kurumsal hayatın ardından, (ikinci) bebekle birlikte başlayan girişimcilik hikayesi… Ancak ürünün Amerika’da ortaya çıkışının ardındaki hikaye pek de alışılagelmiş değil. Elif Türker bunu şöyle anlatıyor:

8 çocuk annesi Sandra Phillips’in 2 yaşındaki torunu bir gün diş fırçasının üstüne düşüyor ve fırça torununun damağından girip beynine birkaç santim kala duruyor. Bu olay üzerine ağız bakım uzmanı gelini “Pazarda hiç esnek fırça yok” diyerek %100 gıda sınıfı silikon malzemeden esneyebilen diş fırçasını yaratıyor. Ürün 2008’de çıkıyor ve pek çok ödül alarak yıldızlaşıyor. Ardından “Ürünün bebeklere uygun versiyonunu da yapmalıyız” diyorlar ve o ürün en popüler ürünleri halini alıyor. (Daha ayrıntılı hikaye Baby Banana Türkiye’nin web sitesinde var)

Benim en korktuğum şeylerden biridir bu diş fırçasının bir yere saplanması, ki biz -annemin “Yapmayın evladım!” haykırışlarına rağmen evin içinde gezinerek fırçalayan insanlarız. Yani çünkü o kadar meşgul, o kadar yoğun kişileriz ki (!) günde iki dakikamızı aynanın önünde kaybedecek zamanımız bile yok! Çocuklara “Banyodan çıkmayın!” desek de onlar “İyi de siz yapıyorsunuz?” dedikleri noktada tıkandığımızdan, çok etkili olmuyor bu tembihlerimiz…

Baby Banana, esnek yapısıyla bu riski ortadan kaldırıyor. Böylece artık bırak evin içinde gezinmeyi, amuda bile kalksalar sorun olmayacak. O zaman haydi, hop! (Şaka tabii)

BBfircaesnek

Bizim Baby Banana ile ilk tanışmamız muz şeklindeki diş kaşıyıcısıyla oldu. 3-12 ay arası için önerilen ancak 18 aya kadar kullanılabilen bu muz, şu sıralar evimizin en revaçta olan eşyalarından biri… Kâh muzun “kabuklarından” tutup kemirirken, kâh bir eliyle başka eşyayı taşıyıp diğer eliyle dişlerini kaşırken görebiliyoruz bebemizi…

Baby Banana esnek diş fırçasını ise gerektiği gibi, günde iki kez diş fırçalamak üzere kullanıyoruz çünkü artık unutmuyorum.

 

Baby Banana’nın en büyük özelliği, fırça kısmında naylon kıllar olmadığı için değiştirilmesine gerek olmayışı… Kaynatarak ya da bulaşık makinasında yıkayarak temizleyebiliyor, ileride kardeşe, kuzene de saklayabiliyorsunuz böylelikle… (Çok güzel bebek hediyesi de olur). Temizliği için ise öyle karmaşık direktiflere gerek yok. “Canınız nasıl istiyorsa öyle temizleyin” diyor Elif Türker, ben de öyle yaptım: Kullanmadan önce sabunlu suyla temizledim, ve ara ara o şekilde temizlemeye devam ediyorum.

Baby Banana, zaman içinde diş kaşıyıcı grubunu farklı renkte muzlar, mısır ve köpek balığı ile çeşitlendirmiş. 2-4 yaş için fil şeklinde, esneyebilen fırçalar yapmışlar. Ürün gamına diş macunları ve sandalye pedi/amerikan servis de eklemişler. Tüm bunları Baby Banana Türkiye’nin web sitesinden inceleyebilir, birçok satış noktasından ve kendi web sitesinde satın alabilirsiniz.

Baby Banana, bu yazının altına Perşembe gününe kadar yorum bırakan iki kişiye bir diş kaşıyıcısı ya da diş fırçası hediye edecek. Kazananı Cuma günü bu yazının sonunda kırmızı font ile açıklayacağım. Yapmanız gereken hangisini tercih ettiğinizi yorum kısmında belirtmeniz. Bir ipucu olarak: Bebeğinizin dişleri henüz çıkmadıysa ya da yeni çıkmaya başlıyorsa kaşıyıcıyı, dişleri varsa, daha uzun süre kullanmak için fırçayı tercih edebilirsiniz. Bizde şu anda ikisi de olduğundan şımarıklık yapıp ikisini de kullanıyoruz, ancak ben satın alacak olsaydım Derya’nın yaşı itibarıyla fırçayı tercih ederdim (neticede o da diş kaşıyıcı görevi görüyor, laf aramızda).

 

GÜNCELLEME: Herkese gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Diş fırçası Bengü, diş kaşıyıcısı Sultan Erdoğan isimli Blogcu Anne okurlarına çıktı. Kendileriyle iletişime geçiyor, adres bilgilerini bekliyoruz.

 

Baby Banana

Bu yazı Baby Banana’nın desteğiyle yayınlanmıştır ancak yazdıklarım kendi fikirlerimdir. Baby Banana’nın tüm ürünlerini web sitesinden inceleyebilir, Facebook ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

378 yorum

 1. merhaba, fırça için şansımı deniyorum:)

 2. Bana çıkması dileğim 🙂
  Diş fırçası tercihim 🙂

 3. Ben de diş fırçası diyorum, kızımın şansına:)

 4. Dis fircasini cok isterim:)

 5. Dişi çıkmak üzere olan minişime

 6. .
  harika bir buluş.

 7. İkizlerim için diş fırçası almam lazım. Tam bize göreymiş, talibiz fırçaya:)

 8. Meryem piroğlu

  Çok beğendim belki çıkar:)

 9. Çok güzel bir ürünmüş. Benim bile dişlerim kaşındı. Bebeğim görse ne yapar kim bilir?

 10. Bende bana çıkmasını çok isterim

 11. Ben de fircaya talibim oglum icin

 12. Seyda Karadeniz

  Ege bebegimin sansina dis fircasi istiyoruz

 13. Tam da nasıl birşey alacağım diye düşünürken çıktı bu yazı karşıma. İlginç bir tesadüf oldu. Diş fırçası için şansımızi deneyelim bakalım 🙂 Bilgilendirici yazınız için çok teşekkür ederim.

 14. Diş fırçasına talibim ben de 🙂

 15. Bayıldım ,çok kullanışlı ve güvenli
  ..

 16. Ben de fırçaya talibim efenim

 17. Diş fircasi tercihimiz. Fakat bir sorum olacak
  Temizleme kisminda fircanin govdesi saniyorum plastik kaynatma ya da bulasik makinasi gibi yuksek isiya maruz kaldiginda urun icin sakincali olma ihtimali var mi? Sevgiler.:)

 18. 13 aylik bir oglum var bugun yarin kizimda geliyor 🙂 firca ihtiyacimiz buyuk hakim bey 🙂

 19. Bende diş kasiyici olursa sevinirim kizim 4 aylik

 20. Dişleri çıkan sekiz buçuk aylık oğlum için fırça istiyprım inşallah

 21. Tam da nasıl birşey alacağımı düşünürken çıktı yazınız karşıma. Bilgilendirme için teşekkür ederim. İlginç bir tesadüf oldu. Diş fırçası için şansımızi deneyelim 🙂

 22. Bu urunu sayenizde kesfettigime cok sevindim. 3 yasindaki oglumda dis fircalamaya 2 yas da basladigim icin su an cok zorlaniyorum. 10 aylik kizimda bu hatayi yapmayacagim icin mutluyum 🙂

 23. MERHABA 🙂 BEN DE FIRÇA DİYORUM ÇIKAR İNŞALLAH SANSIMIZA 🙂

 24. Tam da acaba dislerini ne zaman fircalamaya baslamam gerek diye dusundugum bi zamanda yaziniz karsima cikti.

  Gec bile kalmisim, 1 yasinda olmak uzere kizim icin firca rica ediyorum 🙂

 25. oglumla fircaniza talibiz 🙂

 26. Merhaba ! ” Baby banana dış fircasi” teşekkürler

 27. Ahh ahh.. Bizim zamanımızda yoktu böyle işlevsel şeyler. Şimdi fırçayı küçük yeğenim için kullanabiliriz. Onun şansına artık…

 28. Keşke bir fırçam olsaa..

 29. Tamda boyle bir fırçaya ihtiyacım var inşaallah bize çıkar

 30. züleyha bakaç

  merhaba benım kızım sızın oglunuzdan azcık buyuk 🙂 16 aylık oldu bende kızım ıcın ıstıyorum bır fırca

 31. Bu muzlar pek tatlı görünüyor.. Şu kaşıyıcı olanı, salyalar akıtan Duru’nun minik ağzını şenlendirebilir…

 32. Denemek isterim

 33. Bende fircaya talibim

 34. Merhaba, tercihimi fırçadan yana kullanıyorum :))

 35. Kızımın dişleri kaşınırken nasıl her şeyi ağzına sokup denediğine şahit olunca bu ürünü neden daha önce görmediğime gerçekten hayıflandım. Hem diş fırçalama alışkanlığı da kazanmış olacak.

 36. Neslihan Turhan

  Ne zaman başlamalı diye düşünürken faydalı bir yazı oldu… Diş fırçası şu anda ihtiyacımız.

 37. Selamlar, fırçayı tercih ediyorum 😀

 38. Meehaba,
  Diş fircasi tercihim☺

 39. Cok begendim,inşallah şanslı olurum

 40. Bebeğimin şansına 🙂

 41. Ydgohhfdeedfhıojgffddg bu benim fırçayı isteyen 14 aylık oğlumun yorumu olsun 🙂

 42. Fırça için şansımı deniyorum 🙂

 43. Tam da dis fircası bakarken yaziyla karsilasmak bir isaret olsa gerek diş fircasi icin sansimizi deneyelim

 44. Cok begendim 🙂

 45. Dilek sarvanlıoğlu

  Merhabalar bizde 5,5 aylık Efe’mle burdayız Zaten almak istediğim bir üründü ✌️

 46. Diş fırçası iyi olurdu.

 47. Oglum icin dis fircasi tercihimiz.Sevgiler…

 48. Diş fırçası istiyorum lütfen

 49. Dün doğum günümdü. Hediyesiz günü kapattım.7tane dişi olan – geç kaldım evet- bebeme ne fırca almalıyım diye araştırdığım dönemde beni bu dertten kurtaran güzel hediye olur

 50. merhaba bende kasiyici icin sansimi denemek istiyorum sevgiler

 51. Dis fırçası icin talibim insallah cikarr

 52. kızım için fırça istiyorum.sevgiler…

 53. Oğlum 11 ayın içinde çok isterim denemek.sansim açik olsun 🙂

 54. fircaya talibim 🙂

 55. Bebek ve anne yardımcısı olması dilegiyle

 56. Servet Türktekin Balta

  Tam da 8,5 aylık bebeğimin dişlerini fırçalamam gerek sanırım diye düşünürken bu yazının karşıma çıkması
  Fırçaya talibim

 57. Diş fırçası ❤❤

 58. Diş fırcasından istiyoruzzz 🙂

 59. Ayser Göktuna

  Bizimde 2 dişimiz var 14 aylık kızım ama hiç fırçalamadık..

 60. Sultan Erdoğan

  Bugün 13 günlük olan oğlum için diş kaşıyıcıyı istiyorum, bakalım şansı nasılmış..

 61. Baby banana dış fırçasıyla kızımı tanıştırmak isterim..:)

 62. 2yaşındaki oğlum için fırçanın bize çıkmasını diliyoruz bununla diş fırçalarmak çok kolay ve zevkli bir hal alacak

 63. Diş fırçası istiyorum 2 ve 4 yaşında 2 kızım var.tehlikeli oldugunu düşundüğüm için bende tedirgin oluyordum.umarım bu sorunu sizin fırçanız sayesinde aşacağız.

 64. Bende fırçaya talibim

 65. Diş fırçası

 66. 10 aylık oğlum için fırçayi istiyorum

 67. Fırca olsa nee güzel olur 🙂 sevgiler

 68. Beş aylık kızımın dişleri çok kaşınıyor diş kasiyicilar hiç bir işe yaramıyor bu ürün çok hoşuma gitti diş kasiyici tam minik ellerine göre diş kasiyici ya talibim

 69. Dis fırçası bize uygun umarım bu sefer bize çıkar

 70. Yeni dişleri çıkan kızımın şansına hadi bakalım hayırlısı

 71. Merhabalar bende minik bal kabağı oglusum için dis kasiyiciyi kazanmak çok isterim 🙂 4 aylık ve dişleri çok kasiniyor.

 72. diş sağlığı önemlidir 🙂 bizde katılalım çekilişe

 73. 10 aylik kizim icin..

 74. Tam da 8 aylık oğlumun diş ağrılarından muzdaripken gördüm yazınızıinşallah oğlumun şansına talihli biz oluruz

 75. 15.5 aylik kizim.icin denemeyi isterim

 76. Tekmile Sunhal Penez

  Merhaba,

  Ben de Ayazımın şansına diş fırçası 🙂

 77. Harika bir bulus. Dişleri çıkmak üzere olan bir kuzum var. KaşıyıcI yada fırça farketmez 🙂

 78. Çok güzel görünüyor,inşallah bize çıkar..

 79. Inş bize çıkar 16 aylik.oğlum var kismetimizde varsa ins bize ciksin

 80. bizde artık diş fırça alsak ama ne alsak, nasıl yapsak diyorduk tam

 81. Diş fırçası olanından çok isterim 🙂

 82. Merhaba. Kızım 11 aylık diş fırçası tercihimiz inşallah bize çıkar çok amin ‍♀️

 83. Geçenlerde baktım benim 3,5 yaşındaki velet dişini fırçalarken banyodan çıkmış koridorda bir aşağı bir yukarı anlamsızca yürüyor 🙂 Napıyosun dedim hiç istifini bozmadan devam etti yürüyüşüne. Çocuk diş fırçalamanın yürüyerek yapılan bir eylem olduğunu düşünmeye başlamış belli 🙂 Bu silikon fırçadan mı almalı o zaman, bilemedim, düşüneyim.

 84. Diş fırçası bana çıksa çok güzel olur (:

 85. Ben de şansımı test etmiş olayım 🙂

 86. Sandra Philipsin hikayesini duyunca çok üzüldüm kesinlikle Elifim yani kızım için önlem almalıyım. Önce burdan şansımı deneyeyim.

 87. Merhaba,
  İki oğlum var. Biri 2,5 yaşında diğeri 7 aylık. Büyük oğlum diş fırçalamayı çok seviyor öyle ki her dk diş fırçalayabilir. Diğer oğlumun da dişleri çıkmak üzere. Biz de fırçaya talibiz.

 88. Diş fırçası almamızın tam zamanıydı

 89. Betül öztimur

  Şansımızı denemek isterim 🙂

 90. Ve suan ayni aydinlanmayi ben de yasadim hic bilmiyordum fircalanmasi gerektigini :\ saol blogcu anne bir cok konuda oldugu gibi bunda da aydinlattin bizi. 5aylikken cikti disimiz ve suan 9.ayimiz bitti insallah bana cikar da oglum deniz ilk fircasini sizden alir

 91. Bizim dişler yeni çıkıyor sanırım diş kaşıyıcı tam rahatlatacak zamanda

 92. Diş fırçası için denemek istiyorum şansımı 🙂

 93. 20 aylık oğlumun şansınadiş fırçası

 94. Sedef Karadayi

  Bu firca bizim olmali

 95. Nursen tokgöz

  Miniğimin sansina dis fircasi belki bize cikar

 96. Kızımın 9 tane dişi var umarım bize çıkar diş fırçası tercihim

 97. İnşallah bize diş fırçası çıkar

 98. 8 aylık dişleri aşırı kaşınan kızımm için harika olurdu

 99. Merhaba, ben de oğluma ne fırça alsam diye düşünürken yazınız çıktı karşıma. Kimbilir belki bize çıkar

 100. bem de geç kalanlardanım maalesef…

 101. Tam da oğluma fırça arayisindayken yazdınız. Bize çıkmasını çok isteriz.

 102. Fırçaya biz de talibiz;)

 103. Anıl Çamdibi

  Minigim için bir diş fırçası güzel olurdu

 104. esnek olması harika 🙂 kısmet

 105. Benim 11aylik oğlum var ve hiç disimiz yok henüz. Kasiyiciya talip olabilirim.

 106. Dis kasiyici cok guzel gözüküyor.

 107. 13. Ayını bolca diş çıkarmaya adayan kızım için fırça istiyorum 🙂

 108. Kızım için istiyorum bu fırçayı ☺️

 109. Dis fircasi tercihimdir 🙂

 110. Denemeyi çok isterdim.şuan tamda buna ihtiyacımiz çok var.

 111. Doğum zamanına yaklaştıkça insan daha çok kafa karışıklığı yaşıyor. Özellikle yeni öğrendiğim bu bilgi çok ilgimi çekti dış kasiyici hediye gelirse daha sonra fırçası ni da alirim hep korkarim fırça batmasinan çünkü sevinin böyle bir ürün olmasına

 112. Diş fırçası fena olmazdı

 113. Yelda Pişiricigil

  Merhaba, Diş bakımını erken yaşta sevdiren, eğlencel i kılan, neşeli aynı zamanda minikleri rahatlatan bir ürün, teşekkürler

 114. Hicran Muslular

  Merhaba; kaşıyıcıyı alırsak çok seviniriz

 115. Benn de diş fircasina talibim : )

 116. 2 yaş için tabiki de diş fırçası tercihimiz. Bir de elefriend olursa tadından yenmez

 117. kaşıyıcı olan çok güzelmiş çok beğendim

 118. Kızımın şansına belki dış kasıyıcı bizim olur

 119. Diş fırçası Umarım bize çıkar.

 120. Şansıma hangisi olursa

 121. Selam kızım 9aylık oldu ama hala görünürde diş yok sadece bol bol kaşınma var Ne bulsa ağzına sokuyor.O kadar ki “Bak Alin böbrek taşı düşürdüm.” desem alır ağzına atar.Iyyyyyk! Belki de yavrucağın tam ihtiyacı olan bu muz kaşıyıcıdır.Biraz rahatlama umuduyla biraz da kumandayı Alin’in elinden alabilme umuduyla diş kaşıyıcıya talibiz efenim.

 122. Tam bizim dişlere göre !

 123. Sevgili Elif hanım, bu fırçayı çok aradım eczanelerde bulamadım. Umarım bize çıkar. Sevgiler.

 124. Gülsen sürek

  Hiç bilgim olan bir ürün değildi, ama çok başarılıymış. Kızım için diş fırçasına talibim

 125. Fırçaya talibim sevgiler.

 126. Ben de dis fircasi tercih ederdim, oglumun sansina 🙂

 127. Dış fırçası için şansımı deniyorum ins cikar

 128. Bizdeeee isyiyoruzzz fırçadann

 129. Banana yumuşak fırça.çocuklar için zararsız tehlikesiz diş fırçalama…

 130. Oglusum icin dis fircasi istiyorum ben de. Bakalim sanslimiyiz 🙂

 131. Gerçekten çok ilginç ve denemeye değer. 🙂

 132. İnşallah kuzumun olur

 133. Karnımda büyümekte olan ikinci kızım için bi diş fırçası alabilir miyiz? 🙂

 134. Kızımın dişleri çıktığından beri nasıl temizleyeceğimi düşünüp duruyordum. Bu yazınız tam üzerine denk geldi. Diş fırçasını denemek istiyorum. İnşallah şans bizden yanadır.

 135. Diş fırçasına talibiz Elif hanım çıkarsa çok memnun oluruz yararlı bilgileriniz için teşekkürler iyi ki varsınız

 136. Bu aralar tam da aradığım şey.eeey fırçaaa keşke bizim olsan:))

 137. firca tercihi ile cekilise katilmak isteriz 🙂

 138. Merhaba, diş fırçasına talibim ☺️

 139. ayyyy tam günlerdir diş yüzünden yaşadıklarımızdan sonra bu yazıyı görmem bir işaret mi acaba 🙂
  Diş fırçasına talibiz Elif Hanım,oğlumun köpek dişlerinin şansına diyelim 🙂

 140. Nurten Özgür

  Belki şans bu sefer bizden yana olur

 141. Dis fırçası için şansımı deniyorum

 142. Pınar Acarlı

  Merhaba, dişfırcası tercihim olurdu:)

 143. Dis fircalamaya merakli kuzum icin dis fircasini istiyorum sansimiza

 144. Diş fırçası tercihim…Sevgiler 🙂

 145. Dis fircasi tercihim. Kasiyici gercekten cok faydali. Ona benzer bir sey var bizde de.

 146. seda gülçiçek

  derya’nın tecrübesine deniz’im de ortak olsun diye diş fırçası bizim olsun

 147. Diş fırçasını istiyorum Parmak fırçayla fırçalıyorum ellerim ıssırılıyo sürekli

 148. Iki disimizle dis fircasi icin sansimizi deneyelim

 149. Abinin fırçalarına sulanan bebe icin mükemmel icat ✌

 150. Dis fircasina talibim

 151. Birgül Karatekin

  1 yaşında oğlumun şansına deniyorum. Bu ürünü duydum inşallah deneme fırsatı buluruz

 152. Merhaba,
  Ürünün çıkış hikayesi çok etkiledi beni..Çok isterim fırça bizim olsun olmasa da kesin alacağım.
  Sevgiler

 153. Diş fırçası olsun, bizim olsun 🙂

 154. Fatma Altındal

  14dişimiz var diş fırçası olursa super olur sevgiler ❤

 155. Merhabalar. Yazınızı okudum. Ürün merak ettiğim bir ürün ancak daha çocuğum olmadığı için, yeğenime istiyorum. Umarım kendi çocuğuma da kullanırım ❤️

 156. Şahinde Hacıoğlu

  Hiçbiiiirrr diş kaşıyıcıyı almadı sadece evdeki kullanılmamış bir diş fırçası çare oldu parmak yaralarıma çünkü sadece parmağımı dişleyince rahatlıyor İşe yararsa bir sürü alabilirim

 157. Diş çıkarma aşamasindaki kızım için diş kaşıyıcı diyorum.

 158. fatma acar kasım

  Merhaba, ürün çok güzel sansımı denemek istiyorum

 159. dis fircasi cok iyi olur.

 160. benden başka herkes üşenir yazmaz sanmıştım yanılmışım 🙂 selam şeboo 🙂

 161. Tam bu zamanlarda deli gibi araştırdığım konuydu teşekkür ederim paylaştığınız için umarım şansımız yaver gider ve diş fırçasını kazanırız.

 162. Deryadan bi hafta büyük kızım için firca superrr olur

 163. tam hangi diş fırçasını alayım diye araştırıyorken bu çıktı karşıma. tşk yazı için.

 164. Harika gerçekten bizimde tam diş fırçalama zamanımız geldi 🙂 @blogcuanne

 165. Oğlumun şansına dis fırçası istiyorum:)

 166. 17 aylik oglum icin dis fircasi 🙂

 167. Merhaba,fırça için şansımızi deneyelim bakalım

 168. Ürün gerçekten çok guzelmis. Minik oğlum için dış fircasini tercih ederim

 169. Oğlumun şansına dis fırçası diyorum ☺

 170. Oğluşumun şansına diş fırçası bize çıksın istiyoruz

 171. Kaşıyıcı için varım diyorum. 🙂

 172. Dis kasiyici super olurdu
  Cok tesekkurler bilgilendirme icin

 173. Diş firçalama alışkanlığı kazanması çok önemli gerçekten, fırçayı isterim ☺

 174. Diş fırçası için talibiz 🙂

 175. Merhaba bende dis fircasi istiyorum ikizlerim icin eger hoslarina giderse bir tanede kendim edinicem. 🙂

 176. Ben de diş fırçasına talibim.

 177. Diş fırçası için şansımı deniyorum. Ürün çok güzel görünüyor.

 178. Evet Evet diş fırçası çıkarsa süper olacak

 179. Elif Seda Alptekin

  Ben de muz şeklinde olan kaşıyıcıyı arkadaşımda görmüştüm ama fırçasının da olduğunu ilk defa yazınızda öğrendim. Değiştirmenin de gerekli olmuyor olması, kaynatılarak kullanılabilir olması da çok hoşuma gitti. Bu arada hediye fikrini de beğendim

  Benim minnoşum 1 yaşında ben de parmağını feda eden biraz zaman geçsin de aldığı bu iki yaş itibari fırçalara geçebileyim diyen annelerdenim. Yukarıdaki sebeplerden mantıklı bir seçimmiş aslında bu ürün.

  Ben de ilk önce burada bir şansımı denemek istiyorum. Kızım 1 yaşında 5 dişli bir cadı olduğundan tercihim fırçadan yana.

  Yazınız için de ayrıca teşekkürler.

 180. Oğlum 2,5 yaşında ve diş fırçalamak çok seviyor umarım filli diş fırçasıyla daha çok sever

 181. Fırça diyorum. Şansımızı deneyelim

 182. Yıldız Gürsel

  Tam aradığım fırça!!!

 183. çok güzel gözüküyor,bu fırça ile tanışabilmek dileğiyle:)

 184. eger cıkarsa tercihim dis fırcasından yana:)

 185. Merhabalar, diş fırçası için deneyelim şansımızı bizde

 186. Hadi bakalım

 187. Özlem çetin Mortaş

  Bu yazıyı okuduğuma o kadar mutlu oldum ki şuan çünkü inanılmaz ihtiyacım olan şey an itibari ile elimde ki fırçanın kıllarını koparıp atan bi bebem var 🙁 kendisi 20 aylık fırçaya talibim inşallah ☺

 188. Bizde şansımızı deneyelim

 189. Umarım diş fırçası bizim olur:)

 190. Ben de şimdilik parmağa takılanı kullanıyorum ama kendi kendine fırçalamayı öğrenmesi bununla daha kolay olur

 191. Merhaba 🙂
  Diş kaşıyıcısı her şeyi geveleyen kızım için harika olurdu 🙂 Çıkmaz demeyip şansımızı deniyoruz o zaman

 192. Çiğdem Kesik

  Diş sağlığı önenli.

 193. Diş fırçası:)

 194. Erkenden 2 dişi birden çıkan oğluma bir diş fırçası gelir belki ☺️

 195. Daha dun mine gelisim bozuklugu nedeniyle dis hekimi ziyareti yapmisken ve “en onemli isimiz iyi temizleyip korumak” tavsiyesini almisken ben de dis fircasi icin sansimi deniyorum

 196. Instagramdan ve zaman zaman buradan takipcinizim Elif Hanim ama hic yorum birakmamistim, simdi sirf hediye icin yorum yazinca asiri pragmatist yonumu farkettim ama bu da bi baslangic olsun bana o zaman hem isin sonunda agzinda 12tane incisi olan ogluma da bir hediye kapmis olurum kim bilir sevgiler

 197. Sürekli bakıp bir türlü alamadığım bir ürün inşallah diş fırçası bize çıkar:))

 198. Diş fırçası için katılıyorum

 199. Çok güzelmiş, oğlum da yeni diş çıkarıyor, denemek gerek

 200. Oğlum Çınar’ın şansına diş kaşıyıcıya talibiz sevgiler ☺️

 201. İlknur Çoruh

  Çok faydalandığım bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık.

 202. Fırça için teşekkürler. Oğlum çok beğendi.

 203. Şimdiden dişleri kaşınan kuzu için kasiyiciya talibiz

 204. 🙂 inşallah bize çıkar :*)

 205. Merhaba, kızımın şansına diş fırçısına talibim ☺

 206. Oğlumun şansına yazıyorum, hadi bakalım:)

 207. İnşallah bana çıkar 🙂

 208. Merhaba, diş fırçasını tercih ederim.
  Bizleri Baby Banana’dan haberdar ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim 🙂

 209. Ne sans! Bugün patladi ilk disimiz. Dis kasiyici tam bize göre 🙂 sevgiler

 210. İnşallah bana çıkar 🙂 dış fircasi

 211. Diş fırçasına bayıldım. umarım bize çıkar 🙂

 212. Diş kaşıyıcısı benim olsun nolurr

 213. Diş fırçası kalp ben 🙂

 214. Deniz Nazlı Tok

  Elif hanimcim, Derya ile aynı zamanda doğan minik bir kızım var ,fırça bizim olursa çok seviniriz

 215. Bir taneciği 10,5 aylık Yen’i diş çıkartmaya başlayan oğluma nasip olsun inşallah ☺️
  Şans bizden yana olursa Fırçada , kaşıyıcıda fark etmeksizin bize uygundur

 216. O kadar tatli gorunuyo ki kendime bile alasim geldi 15 aylik oglum mete bayilir buna. Sansimi deniyorum☺️

 217. Diş fırçalamayı seven kızım için fırçaya talibiz.

 218. Bizde kayışıcısını kullanıyoruz. Memnunuz.ama artık fırçaya geçme zamanı geldi. Diş Fırçası için şansımızı deneyelim bakalım 🙂

 219. Oğlumun şansına:))

 220. Merhaba, ürün çok güzelmiş. Yeni ürünlerden haberdar ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 5 aylık kızım için diş kaşıyıcısı için şansımı denemek istiyorum.

 221. Diş fırçası istiyoruz:-)

 222. Benmde kizim deryayla yasit ama daha iki disi var arastirdigim bi konuydu dis fircasi sizinde yazinizi okuduktan sora bana cikmasi icin sansmi denemek istedim umarim sansli kisi biz oluruz

 223. evrim tartan selçuk

  diş fırçası şahane görünüyor umarım oğluma çıkar

 224. Damla Oktay Balcı

  Denemek isterim ☺️

 225. Kızıma diş fırçası istiyorum.

 226. 15 aylik yavrum icin ben de Fircasini denemek istiyorum. umarim basarili oluruz. Tesekkurler verdiginiz bilgiler icin.

 227. Ülkühan Kübra Öncü

  Yeğenime hediye 🙂 diş fırçası, baby

 228. Az once internetimde sorun oldu sanirim tekrar yazmak ustedim. Bugün patlayan iki dis var 🙂 dis kasiyicisi tam ogluma gore. Kime cikarsa gule gule kullansin 🙂

 229. Çiğdem Kesik

  Diş sağlığı önemli

 230. Diş fırcası tercihim:))

 231. Diş fırçası şimdi ne güzel olurdu

 232. Muthisss.Firca istiyorummm 🙂

 233. Kızım için fırçaya talibiz.

 234. Ege için

 235. ismihan köroğlu

  O benim kızımın olmalı

 236. oglum Kutsal Derya’dan 1 ay büyük 12 tane dişi vardı yaşında hala öyle 🙂 diş fırçası ile tanışmak için güzel bir ürün ve güzel bir zaman oglumun şansına.. 🙂 fırçasından istiyoruz..

 237. Kizim 9 aylık ve Diş fırçasıni umarım kazanırız 🙂

 238. Bulduğu herşeyi diş kaşığını olarak kullanan oğlum için diş kaşıyıcıya talibiz.

 239. Tam da ihtiyacımız olan şey şu an. Diş fırçası diyorum

 240. Hediye etmek istediğim bi ürün.

 241. Çok güzel bir ürün

 242. Fırçaya çok seviniriz.

 243. Merhaba bende şansımı denemek istiyorum herkese bol şans ☺️

 244. Biz de dis fircasi icin sansimizi deneyelim

 245. diş fırçası, minik yeğenimin minik dişlerine

 246. diş fırçası bana çıksın istiyorum

 247. Diş firçası

 248. Meraba dis fircasina bayıldım insallah oglusum icin istiyorum

 249. 3 tane minik disler nasil gicir gicir olabilir ben dayanamiyorum oyuzden dis fircasi☺

 250. Harika görünüyor! Hiç bişeyi ağzına sokmayan ama diş cıkartırken mahvolan kızıma denemek isterim 🙂

 251. diş fırçası isterim. 3 yaş olandan 🙂

 252. Bizimkine de iyi olur gercekten bir baby banana 🙂 rastgele

 253. Elif hn i eski is yerimden taniyor, kendisini tebrik ediyorum ☺İnşallah kizim Melisin de baby banana dis fircasi olur sevgiler

 254. Renan özçelik

  Yerim onun tutuşunu:) benim kızım da 3 aylık o zor zamanlar geliyor ben de mısır koçanlı olanına bayıldım

 255. Merhaba,
  Şahaneee bir bilgi teşekkürler, şansımızı deneyelim olmadı kesin alalım o diş fırçasını:)
  sevgiler

 256. Diş fırçası bizim olsun

 257. Noluuur diş fırçası bize çıksın 😀

 258. Diş kaşıyıcımız var şu ana kadar aldığım en muhteşem şey. Bu kadar ödüllü olduğunu bilmiyordum ama sonuna kadar hakediyor. Diğer ürünlerini yeni duydum. Burada çok az yerde ve sadece kaşıyıcı bulabiliyorum o yüzden kaşıyıcıdan 2 tane aldım kaybolur falan diye. 🙂 fırçasına talibim.

 259. Diş fırçası keşşşke bizim olsa

 260. Umarım fırça olur, sevgiler.

 261. Tam da ihtiyacım varken ne güzel olur diş fırçası

 262. 16 aylik bi türlü cikmayan dişe fırça olsun mu olsun olsun elbet çıkacak

 263. Güzelmiş yazınızı okuyunca 8. Ayda çıkan ve 4 aydı hiç fırçalama dik bizde alıp fircalayalim

 264. ismihan köroğlu

  16 aylık kızım için diş fırçası çok güzel olur o bizim olsaaa

 265. Kozım için diş fırçası, sevgiler 🙂

 266. Merhaba bende fırça için sansımı deneyeyim;)

 267. Bende tam bir yaşındaki kızıma fırça arıyordum ki yazınızı gördüm gerçekten harika bir ürüne benziyor umarım bize çıkar

 268. Harika inş diş kasiyici için sansli olurum

 269. Merhaba diş fırçasınıçok istiyoruz

 270. 3 aylık oğlumun şansına kaşıyıcısına bakmıştım bugün yarın almam gerekli artıkk diyordum şans bizden yana olur belki

 271. Minik kuzum icin şansımı denemek istiyorum inşallah.

 272. Super bir urun. Dis fircasi tercihim. Sevgiler

 273. Diş fırçası lütfennnnnnn

 274. Merhaba,
  Diş fırçası çıksa ne güzel olurdu 🙂

 275. 13 aylik bebegim bayiliyor dis fircalamaya 🙂

 276. Oğlumun şansına katıldım. Çünkü dişi kaşınıyor :))))

 277. 4 dişten sonra 6 ay hiç çıkmayıp şimdi 4 ü birden çıkmaya başlayınca ne olduğumuzu ne yaptığımızı şaşırdık ailecek Diş fırçası belki de kurtarıcımız olur hem de kaşıyıcı işlevi de varsa :))

 278. Eğer şanslı kişi ben olursam fırçayı rica ederim

 279. Cunku en sevdigimiz sey ben ise giderken ki hazirlik surecime eslik etmek.. Ve bu hazirliga dis fircalamakla basliyoruz (15 aylik erkek bir kivircik kuzu)

 280. Allah’ın emri peygamberin kavliyle fırçanızı oğluma istiyorum 🙂

 281. Dis kasiyici istiyorum..

 282. Merhaba 😉
  Bir süredir internette araştırdığım bir fırça bu tanıttığınız.. Teşekkürler deneyimlerinizi paylaştığınız için.. ben de oğluşum için fırça diliyorum 😉

 283. Ayşe betül bal

  Gerçekten güzel bir ürünmüş.

 284. Diş fırçasından isteriz, son bir ayda 6 diş çıkardık 🙂

 285. bir diş fırçası oğlum için hadi bakalım hayırlısı

 286. Keske firca ciksa..

 287. Oğlumun sansina (dis fircasi icin)

 288. Merhaba.. bir süredir internette takip ettiğim bir fırça bu tanıttığınız.. oğluşum adına fırçaya talibiz

 289. Merhaba. Diş fırçası için şansımı denemek istiyorum 🙂

 290. Merhaba,
  Diş kaşıyıcıya talibim

 291. Diş fırçası tercih ederim

 292. Banana dis fircasinim bana cikmasini umuyorum…:)

 293. Bana da banana. Ben de isterem.

 294. Diş fırçası konusunda araştırmalar yaparken, karşıma çıkması ne güzel oldu 🙂 Belki şans bizimle olur…

 295. Diş kaşıyıcı

 296. Diş fırçası bize çıksa

 297. Gonca Çetinser

  6 dişi aynı anda çıkaran oğlum için şansımı deniyorum 🙂

 298. 13 aylik anka icin sansimizi deneyelim

 299. Gonca Çetinser

  6 dişini aynı anda çıkaran oğlum için fırça istiyor ve şansımı deniyorum

 300. Bence muhteşem bir ürün biri 2.5 ve diğeri 1 yaşında kızlarımın dis sağlığı için tereddüt etmeden alabileceğim muazzam bir ürün

 301. Bu fırçayı nereden temin edebiliriz??

 302. Şansımızı deneyelim 🙂 diş fırçası diyelim

 303. Diş fırçasını istiyorum çok istiyorum.kulaklarımı tıkıyorum şarkı söylüyorum

 304. Diş fırçası umarım bana çıkar.

 305. Çok begendim umarım şanslı kişi olurum da kuzum dış fırçası sahibi olur

 306. Merhaba, şansımı diş fırçasından yana kullanmak istiyorum.

 307. Fırça için şansımı deniyorum 🙂

 308. Fırça ne çok işimize yarar

 309. Disler onemli o disler cikana kadar ne cektirdi bize halada devam ediyor.yoruldum artik 3 cocuk ortalama 20 disten hesaplasan oooo ne cekmisim. bu firca bize lazim. Cikmasada gidip alacagim ne cektim be

 310. Elif darılmaz

  Diş kaşıyıcıya talibim 🙂

 311. Gülsepen Özkan Balkancı

  Bu çınar ın olacak…. ısıracak geveleyecek… biz de ısırılmaktan kurtulacağız. …o fırçayı istiyoreee

 312. Diğer hediyelerin hepsi buraya yorum atanlar aradindanmi seçilecektir yoksa…Kazananlar i nerden nasıl bilicez..Ben hiçbir hediye kazanmadimmi yoksa

 313. Diş fırçasına talibiz,kısmet bakalım

 314. Meryem Topaloğlu Tabası

  Kızım beş aylık oldu ve dişleri kaşınmaya başladı. Dış kaşıyıcısı bize çıkarsa çok mutlu olacağım 🙂

 315. Ilk defa sayenizde gördüm. Tesekkurler bilgilendirme icin .dis fırçası cok önemli gercekten

 316. Nazlı Ertekin

  Ben de dis fircasina talibim

 317. Merhaba Toprak Efe’mle dış fırçası diyoruz 🙂

 318. Diş fırçası çıksa süper olur tabi 🙂

 319. Naylon olmaması çok güzel. İsabetli bir buluş.

 320. Merhaba:) Bilgilendirme için teşekkürler 😉 Toprak Efe’mle diş fırçası diyoruz ^^

 321. İkinci oğlumda kullanmıştım ve cok memnun kalmıştım. Şimdi ben de minigim için şansimi demeyeyim:)

 322. Dis kasiyici 4 aylik kizima..insallah..

 323. Diş fırçası için ya nasip diyorum

 324. bu arada belirtmeyi unutmuşum. diş fırçası için katılıyorum 🙂

 325. Ne güzel bir urun.. 28 aylikken, dislerine 7 dolgu 1 cekim yapildi oglumun.. elimizden geldigi kadar dislerini fircaliyoruz ama curukler yine var

 326. Merhaba,
  Çok merak ettim.
  Denemek isterim.

 327. Oğlum için şansımı denemek istiyorum fırça olursa sevinirim.

 328. 5.5 aylik bebegimin disleri yeni cikiyor. Kasiyici istiyorum

 329. diş kaşıyıcıyı kullanıyoruz. diş fırçası olsa ne güzel olur, artık fırçalama vaktimiz geldi 🙂

 330. Buarada ins bana cıkar 🙂

 331. Diş fırçası isteriz eğer bize çıkarsa 🙂

 332. Merhaba,
  Diş kaşıyıcısına talibiz 🙂

 333. 9 ve 10. dişlerimiz yolda. Umarım bize çıkar.

 334. 2 yaşındaki kızımın şansına, fırçaya talibiz..

 335. Derya Kırsever

  Merhaba,

  Kızımın şansına diş fırçası dileğim..:)

 336. Adaşım Derya ile kızımın arasında tam 15 gün var sanırım biz de geç kalmışız , umarım bize çıkar 🙂

 337. fırçaya talibiz elif Hanım;
  dün yazdım ama göremedim yazdığımı

 338. Merhaba 🙂
  diş kaşıyıcı için bakalım şans bizden yana mı 🙂

 339. Diş fırçası lütfen:)

 340. merhaba, fircaya bayildim. ❤ bir yerde yolumuz kesisecek sanki.

 341. 11 aylık kızımın hala hiç dişi yok 😀
  ama eninde sonunda çıkacaktır dişsiz insan yoktur herhalde 😀
  o yüzden diş fırçası ^_^

 342. Dis fircasi tercihim

 343. Şansımızı bir de fil şeklinde esneyebilen diş fırçası ile deneyelim. Belki çıkar, belli mi olur 🙂

 344. Serpil marangoz

  Merhaba,
  Kızım için kızımın şansı ile diş fırçası istiyorum:)

 345. Tam aradığım ürün bir adet diş fırçasına talibim 🙂

 346. merhaba,
  tercihim fırçadan yana 🙂

 347. Kızımın şansı için bana çıksa çok sevinirim. Diş fırçası tercihim 🙂

 348. Nurten Karahan

  Evet, gerçekten çok hoş bir bebek hediyesi olur.
  Bu vesile ile ben de kuzenimin 6 yalık bebesine hediye edebilirim:)

  Sevgiler,

 349. Oğlum Deniz 2 yaşında dişlerini furçalamayı çok seviyor bilgi için teşekkürler

 350. diş fırçasıni tercih ediyorum.

 351. Tam da İlkeye fırça lazımdı 🙂 bol şans

 352. Diş fırçası için bir yorum da benden

 353. Merhabalar
  Diş fırçası tercihimdir 🙂

 354. Merhaba oğlum 19 aylık fırçası yok inşallah bize çıkar

 355. Merhaba Elif Hanım 🙂 Bilgilendirme için teşekkürler. Toprak Efe’mle diş fırçası diyoruz ^^

 356. Insallah.bu dis fircasi bir anneanneye cikar hemde egeye

 357. kaşıyıcı için yorum yapıyorum bakalım bebiş daha doğmadı ama şans bu 🙂

 358. Dis cikarma donemine hazirlik

 359. Dis fircasi icin deniyoruz şansımızı ..

 360. Ben de dis konusunu ihmal ettim benzer sebeplerle. Baby banana ile baslamak cok isterim

 361. Epeydir bakınıp erteleyip duruyordum. Karşıma çıkıverdi diş fırçası

 362. Bir diş fırçamız olsa şahane olur

 363. Diş fırçası 🙂

 364. Ben de bu aralar bu konuyu düşünüyordum. Ne güzel denk geldi. Diş fırçası için şansımızı deneyelim

 365. Tuğçe Hünler

  Arya’mın 10 ayda çıkan 6 dişi için o minnak esnek güzelim fırçayı istiyorum

 366. Fırçaaaaa lutfennn

 367. Bu kadar kişi içinden şans bize gülerse fırçasından istiyorum 🙂

 368. Dış fırçası 🙂

 369. Fırça isteriz.

 370. Diş fırçası, kızım için.

 371. Umarım geç kalmamışımdır da bizim de bir şansımız olur bu güzelliklere sahip olabilmek için.

 372. DİŞ KAŞIYICI:)

 373. fil şeklinde esneyebilen diş fırçası 🙂

 374. Kızım 1 yaşında fırça bizim için de daha iyi olur sanırım

 375. Diş kaşıyıcı kazanmayı çok isterim 🙂