3 Yorum

İtiraflarda Bu Hafta

Yazar Hakkında

EBRAR GÜLDEMLER – Anne, bibliyofil, çevirmen, öğretmen… İyiliğe, perilere, inceliklere, dengeye, kız kardeşlik kültürüne, barışmaya ve affetmeye, kelimelerin gücüne, her şeyin hayal etmekle başladığına ve en çok sevgiye inanıyor. Çocukları büyütünce gemi seyahatine çıkmayı planlıyor. Ebrar’ın tüm yazılarını buradan okuyabilirsiniz.

Blog’da en az diğerleri kadar sevdiğim bir bölüm daha var benim; Anne İtirafları! İtiraf etmeliyim ki; onları herkesten önce okumaya bayılıyorum. Bazılarında kahkaha patlatıyorum, bazılarında içim acıyor. Bugün bir derleme yapmak istedim.

Kişisel favorilerimden biri ilk sıradaki! Geçen çocuksuz ve bekar bir arkadaşım geldi. Otururken “ya ne güzel dağınıklığı takmıyorsun, taksan çok zorlanırdın” gibi bir şey söyledi, tamamen iyi niyetle. Fakat tabii ona aslında evin uzun zamandır en toplu haline geldiğini söylemedim!

Muzur olanlara hastayım! Uykusuzluk, ek gıda, okul seçimi derken, konuşmaktan kaçtığımız bir konu biraz bunlar. Ama anne olmadan önce kadınız da. Ve buraya iç döken her kadının cesaretine hayranım. Ardından çok bunalma anında nefes almak için yazılanlar var. Öyle anlıyorum ki…

 

 

 

Tıpkı böyle!

Son günlerden derlediğim itiraflar bu kadar. Hepsine yer vermek isterdim aslında, o kadar içten, sahici geliyorlar ve bu his bana çok iyi geliyor. “Ben de!” diye diye okuyorum çoğu zaman… Bence itiraflar biraz da bu yukarıdaki kadın gibi, bir kuyuya bağırmak! Bir süre önce teknik sıkıntılar vardı, pek özlemiştik, şimdi yeniden aktif hale geldi. İtiraf edin, rahatlayın!

 

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

  1. yine bozuldu itiraflar 🙁 tıklayınca 2 haziranda kalıyor yeniler gelmiyor.

  2. İtiraflar yine ofsayta düştü:(