4 Yorum

Meltem’in Gebelik Günlüğü, 23. Hafta

Yazar Hakkında

Meltem D. – Danışmanlık sektöründe yöneticilik yapmış, evlendikten bir süre sonra İsviçre’ye taşınmış,  38 yaşında, lezzetle uğraşmayı yemek yapmayı çok seven, eşiyle seyahat etmekten ve keşiflerden keyif alan, ilgilendiği alanlarda daha çok bilgi için okumayı seven, çocuk sevdalısı ve şimdi gebe. 
Çok uzun zaman geçmiş gibi, son bir hafta çok yoğun geçti. E ne de olsa tatilin yakınlaşma haftası ve hazırlığı var. Enerji tam anlamıyla etkileyici düzeyde, ama hala elimden geldiğince dikkatli. İştah son sürat, hele yalnızsam bittim, durmak bilmiyorum bazen, ama bazen. Yürüyüşlere tam gaz devam, kış kendini göstermeden her günü değerlendirmeliyim. Enerji veriyor yürüyüş, yeniliyor bedenimi sanki, en az 30 dakika olması kaydıyla. Önce bedenimiz sonra doktorumuz izin veriyorsa yürüyüş, yüzme, yoga gerçekten gebeliğin sağlıklı bir psikolojiyle tamamlanması için muhteşem bir yol.
Kendiniz ve bebeğiniz, birlikte zamanı iyi değerlendirme ayları, altın dönemi… Bu aylarda plan yapmak lazım, tatil, keşif, ziyaret, kısacası kendimize zaman ayırma. Benim gibi ilk aylarını zor geçirenler için daha bir değerli, en azından ben öyle hissediyorum. Daha önce paylaştığım gibi eşimle tatil planımızı enerji toplama açısından kısa zaman için ayrı ve daha sonra buluşarak birlikte devam etmeye karar vermiştik, harika da oldu. Biliyorum ki, o çok mutlu huzurlu, bende.. Ve bu hafta sonu ayrılık zamanı, özlemin hep yanımızda olacağını bilsek de, bunu huzurla yaşayacağız.. Gebişler şartlar el veriyorsa lütfen tatil yapın… Kendine güven, bebeğine güven ve eşine güven çok önemli. Bu üçlü bir güç oluşturursa her şeyi aşarız biz, bu da bizim elimizde. Şimdi ve gelecek bizim… Bunu tecrübeyle sabit paylaşmak istedim. 
Çok hissederek yaşıyorum tüm duyguları kızımla, konuşuyorum, anlatıyorum, paylaşıyorum. Eşim, sanki kızımız doğmuş gibi benimseyerek cümlelerini, sorularını iki kişilik yöneltmeye başladı bile, ne derin bir duygu bu… Aaaa, eşim bu hafta hissetti kızımızı, dokunduğunda tekmeler sıralandı. Bilmiyorum nasıl tanımlarsınız siz ama nasıl şımarık bir histir bu, mutluluğun çok ötesinde değil mi?   
Pusetimizi aldık biz, sonunda… Sanki, en büyük adım puset araştırması ve kararıydı. Yatırım yapıyorsunuz önce bebeğinizin sağlığına sonra, gelecek 4-5 yıla. Biz kararımızı Stokke Scoot olarak verdik. Aynı markanın ana kucağını çok beğenmedik ve pusete uyumlu Maxi Cosi aldık. Kızımızın kilo ve boy gelişimine göre 8.aydan sonra araba koltuğuna karar vermemiz gerekecek, bazı arkadaşlarım 360 derece dönebilir olmasının ciddi kolaylık sağladığını söylediler. Araştırmaların sonu yok, tebessümle her zaman hazırız efendim, bekleriz.  
Ağırlığını biraz biraz hissediyorum göbüşümün, kendisi büyüdü bayağı. Güzel bir yürüyüş sonrası büyük bir etkinliğe katıldık ilk defa kızımla, Dünya Balon Şampiyonası. Bu yıl bizim yaşadığımız yerde olması büyük bir şans. İlklerden birisi, o kalabalıkta eşim arkadaş, eş, dostları görüyor, sohbetler oluyor, tebrikleri alıyoruz. Keyifliydi…
Diğer bir ilk, düğün tecrübesi yaşadım, eşimin arkadaşının düğünü. Kıyafet almamak da inat mı ediyorum nedir, giysi bulmak da çok zorlandım. Ama sonunda, buldum alternatif. Yaz gebeliği kolay sanki kıyafet açısından, kış gebeliği biraz daha kıyafete özen istiyor. Seviyorum nikahları, düğünleri. Gittiğimiz kilise düğünüydü, bu kadar duygusal olacağını hiç düşünmemiştim. Dini törenle, resmi tören bir arada. İnanılır gibi değil, eşimle gözyaşlarımızı zor tuttuk, hep bizi hatırladık. İstanbul’daki anılarımızı, evlendiğimiz günü. 3 gebeydik düğünde, çok neşeli…
Bu hafta planların, hazırlıkların, tatilin, heyecanın, telaşın, yorgunluğun olduğu haftaydı… Kızımız ilk defa benim bu kadar hareketli, durmayan halimle karşılaştı sanırım.   
Türkiye yolculuğu, hazırlıklar, alışveriş hikayeleri ile önümüzdeki koşturmalı günlerin paylaşımında görüşmek üzere,
Sevgiyle…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

4 yorum

  1. Hayırlı sağlıklı yolculuklar Meltem Hanım.

  2. Meltemcim;
    o kadar etkilenmişim ki o gece rüyamda kızım oluyormuş hamileymişim ve hareketlerini hissediyordum.bikaç gün atamadım etkisini üstümden:)

    • Hayır olsun inşallah 🙂 çok tatlı ya, bayıldım şöyle bi düşününce. Böyle keyifli güzel etkiler olsun birbirimize 😉