427 Yorum

Ajanda değil, MAJANDA

Geçmişte birçok -gereksiz bile sayılabilecek- bilgiyi aklında tutabilen bir kişiydim. Mahalle bakkalının doğum gününden tut, karşı komşunun evlenme yıldönümüne kadar (yazar burada abartma hakkını kullanmıştır) bir sürü şeyi bilirdim, hatta Bige bana bu yüzden “Erken yaşlanacaksın!” derdi.

Şimdilik iyi gidiyorum, 41 yaşım itibarıyla hafızam yerinde ve fakat değişen dünyanın getirmiş olduğu çoklu konsantrasyon eksikliğinden (ben uydurdum) ben de muzdaribim.

Geçmişte, profesyonel iş hayatım boyunca her şeyi not ettiğim bir ajandam vardı ancak kişisel hayatımda ajanda kullanımım çok sonraları gelişti. Bir akşam Doğan geç vakite kadar işte, çocuklar yatakta uykuda, ben Behzat Ç. karşısında koltuktayken çalan bir telefonla anladım ki artık sosyal hayatımla ilgili programları aklımda tutabileceğim yaşı da, yoğunluğu da geçmişim. Çünkü arayan, haftalar öncesinden o akşam için yemeğe gitme sözü verdiğimiz arkadaşımdı. Hayatımda en utandığım anlardan biriydi.

Ondan beri sevdiklerimin doğum günlerinden tut (ki unutmam), Cumartesi günü çocukları götüreceğim tiyatroya kadar her şeyi ajandama not ediyorum. Çünkü hayatım, aklımda tutabileceğimin ötesinde karışık ve yoğun artık. Modern insanın sorunu -ya da en azından gerçekliği- bu bence…

Çocuklar henüz düzenli olarak ajanda kullanmaya başlamadılar. Bu sene ikisine de birer Fide ajandası verildi, ve vallahi kullanmayacaklarını bilseydim ben kullanırdım çünkü böyle kocaman kocaman, geniş geniş, ve içinde okulla ilgili programlar yazıyor. Her ne kadar çocuklar için hazırlanmış olsa da ben de kendime pay çıkardım ve veli toplantılarını falan oradan kendi ajandama naklettim. Ne kadar da düzenli ve programlı bir veliyim allahım!

Çocuklar için ajanda giderek daha sık görmeye başladığımız bir konsept belki ama MAJANDA’yı ben ilk kez gördüm. “Çocuk” ve “kitap” ve “eğlence” kelimelerinin zihnimdeki yansımasının karşılık bulduğu iki insan, Bir Dolap Kitap kapakları Banu Aksoy ve Yıldıray Karakiya hazırlamış.

Öznür Sönmez’in resimlediği, ABM Çocuk ve Gençlik Yayınları’nın yayımladığı MAJANDA’nın ortaya çıkışını şöyle anlatıyorlar Banu ve Yıldıray:

Elif: MAJANDA nasıl doğdu?
Banu/Yıldıray: MAJANDA aslında bizim ajanda maceramızın bir sonucu diyebiliriz. Ajanda kullanmak zor bir iş. Öğrenene, alışana kadar ajanda kullanmak zor bir iş. Temelden gelen bir alışkanlığımız da yok bizim memlekette. Ajandaların tasarım ve sundukları içerik bakımından heveslendirici olduklarını da söylemeyemeyiz. Üstelik yetersizler çoğunlukla. Çünkü yılı aylara, haftalara, günlere, günleri saatlere bölmek ve yararlı bilgiler başlığı altında harita vs. vermek dışında pek bir maharetleri yok. Akademik ajandaların ya da okul ajandalarının tek farkı başlangıç tarihinin adlarına uygun olması.

Oysa bir ajanda bundan çok daha fazlası olabilir?
Bizim için öyle. Alışılmış ajandaları bırakıp boş deftere ihtiyaçlarımıza göre kendi ajandalarımızı biçimlendirmeye başladığımızdan beridir gün gün yaşamımızın özetini kaydedebiliyor, kişisel arşivimizi oluşturabiliyoruz. Bu noktaya gelene kadar çok ajandayla kavga ettik, çok ajandayı yarım bıraktık. Kafamıza göre biçimlendirebildiğimiz ajandalarımızla ulaştığımız rahatlığı alışılmış ajandalarla boğuştuğumuz ezik çağlarla karşılaştırınca, bu noktaya daha az zahmetle varılıp varılamayacağını düşünmeye başladık. Elbette varılabilirdi. Biz iki dolap kapağının kafasının nasıl çalıştığını az çok bilenler böyle bir işe bizim nereden başlayacağımızı hemen tahmin edebilirler. Oturup çocuklar için bir ajanda tasarlamaktan daha iyi bir fikir bulamazdık. Öyle sanıyorduk daha doğrusu. Fakat işe girişince gördük ki, bu işin çok daha büyük bir potansiyeli var. Böylece su yolunu buldu ve ortaya bir ajanda değil, MAJANDA çıktı.

MAJANDA’nın içinde neler var?
İçeriği oluştururken önceliğimiz çocuklardı. Tıpkı zamanında Dünyalı Dergi’de yaptığımız gibi, çocuklarla iletişim kurabilecek bir içerik oluşturmak istedik. İçine öyle şeyler koymalıydık ki, çocuklar MAJANDA’yı hem düzenli kullanabilmeli hem kişiselleştirebilmeli hem kişisel arşivlerini oluşturabilmeli hem de bunları yaparken eğlenebilmeliydi. Bir ajandadan çok daha fazlasını sunmamız gerekiyordu yani.

Öyle de yapmışsınız gibi görünüyor, gerçekten çok hareketli bir ajanda, pardon, MAJANDA.
İçeriği üç bölümde ele aldık: İlk bölüm sıradan bir ajanda gibi iş görüyor. Yıllık ve aylık takvimler ve üzerinde not alınabilecek kısımlar var. O yıl ya da ay için hedefleri, beklentileri, hayalleri not edebileceğimiz kısımlar sayesinde, o sıradan ajanda bölümünü bile kişiselleştirmek mümkün.

İkinci bölüm iki kısımdan oluşuyor: Geniş zamana yayılan ve okunan kitaplardan dinlenen müziklere kadar bütün bir yılı kapsayan sayfalar ve her ay için tekrarlanan günlük alışkanlıkları ya da o ayki ruh hali seyrinizi takip edebileceğiniz sayfalardan oluşuyor. Bu sayfalar arasında harçlığımızın başına ne geldiğini, ne kadarını harcayıp ne kadarını biriktirebildiğimizi kaydettiğimiz bölümle hangi işi ne kadar süreyle yaptığımızı ve sonunda aylık toplamı görebildiğimiz bölümler favorimiz.

Üçüncü bölüm, bir dergi gibi ele aldığımız, her ayın arasında yer alan ve sürekli yenilenen oyun, eğlence, öykü, genel kültür ve beceri sayfalarından oluşuyor. Kek tarifinden tuz seramiğine, yanardağ deneyinden giysi katlama tekniklerine kadar yok yok bu bölümde.

Bu üç bölümü birbiriyle ilişkilendirmeyi de unutmadık. Yaptığımız etkinlik önerlerini destekleyecek tarif sayfaları hazırladık. Bazı oyunları öyle kurduk ki, belirli bir ayın günlük alışkanlık tablosunu doldurmadan o oyunu oynayamıyorsunuz. Ayrıca Bruce Lee’den Efendi Yoda’ya, Simpsonlar’daki bir karakterden Gandhi’ye uzanan çeşitlilikte motive edici özlü sözlerle de bulduğumuz her boşluğu doldurduk.

Hangi yaş grubunu hedeflediniz?
MAJANDA’yı hazırlamaya 8-12 yaşa göre düşünerek başlamıştık, ama gördük ki yetişkinler de pek beğendi. MAJANDA’nın ajanda değil de MAJANDA olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biri, kullanıcıyı verilmiş bir biçime zorlaması bir yana, mümkün olduğunca çok kişiselleştirilebilir olması.

Çocuklar MAJANDA’yı neden kullansın?
MAJANDA çocuklara, sıradan ajandalar gibi“görev ve sorumluluklarımız” konulu bir söylev veren müdür edasıyla değil, bir arkadaş olarak yaklaşıyor. Bir çocuğun MAJANDA kullanmak için kendisinden başka bir nedene ihtiyacı yok. Üstelik bazı avantajları da var. Örneğin annesi odanın kapısına dayanıp, “Kalk artık bilgisayarın başından da biraz kitap oku,” diyen çocuk MAJANDA’sının “Kaç dakika?” adlı bölümünü açıp o ay ya da önceki aylarda bilgisayar başında ne kadar zaman geçirdiğini, kaç dakika kitap okuduğunu, sokakta arkadaşlarıyla ne kadar süre oynadığını gösterebilir. Ya da diyelim ki yolculuğa çıkarken yanına kitap, dergi, tablet almayı unutmuş bir çocuk MAJANDA’yı açıp keyfine bakabilir. Üstelik 2018 Ocak ayından başlamak gibi bir zorunluluk da yok. Hangi ayda olursanız olun, MAJANDA’yı alıp kulanmaya başlayabilir ve önceki ayların etkinlikleriyle neşenize neşe katabilirsiniz. Kime ne…

Bizim MAJANDA, Deniz’in yılbaşı hediyesi olmak üzere bir kenarda ayın 31’ini bekliyor. Şu sıralar günlük tutmayı alışkanlık haline getirdiğinden, bunun da çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum. (Ve bu yazıyı hiçbir arkadaşının okumayacağını, arkadaşlarının annelerinin okumaları halinde de onlara söylemeyeceklerini umuyorum 🙂 )

Yıldıray’la Banu yukarıda ayrıntılı bahsettiler, ancak ben de -çocuklar görmesin diye gizli gizli- incelediğimde, Yoda’dan, Prof. Dumbledore’dan yapılan alıntıları çok sevdim. Ve işin harçlık takip kısmını… 2018, evimizdeki en büyüğü para harcama konusunda biraz daha bilinçli yönlendirmeye çalıştığımız bir yıl olacak ve bu harçlık kavanozu bu anlamda tam zamanında geldi bizim için…

Bir de şu bahar temizliğini hayata geçirdik miydi tamamdır!

MAJANDA, bu yazının altına yorum bırakan bir kişiye Banu ve Yıldıray’dan hediye olacak. Üstelik imzalı! Bir nevi Blogcu Anne – Bir Dolap Kitap ortak yılbaşı hediyesi… Yapmanız gereken, 1 Ocak Pazartesi gününe kadar bu yazının altına yorum bırakmanız. Kazananı yine yorumların altında açıklayacağım.

MAJANDA’dan harika yılbaşı hediyesi olur, ancak mutlaka yılbaşında kullanmaya başlamak zorundasınız diye bir şey yok. Bir ajandadan çok daha fazlası olduğu için yılın ilerleyen aylarında da kullanmaya başlayabilirsiniz. Ve fakat yılbaşında hediyeleşenler için bence çok güzel bir seçenek.

Banu ve Yıldıray – bana böyle eğlenceli bir yılbaşı hediyesi verme fırsatı sunduğunuz için teşekkür ederim. 2018 hepimiz için, MAJANDA’nın sayfalarını doldurup taşıracak kadar eğlenceli geçsin dileğim.

427 yorum

 1. büşra korkmaz

  Bayıldım ben bu majandaya 🙂 yeğenlerime hediye için şansıma çıkarsa isterim bende böyle bir şeyi tasarlayıp çocukların kendilerini tnımaları sağlayan kişilere de sonsuz teşekkürler

 2. Çok isterim oğlum ve kendim için 🙂

 3. Yillardir ajanda kullanmak isteyip kullanamamis biri olarak, cok ilginc ve guzel buldum. Bana cikmasini cok isterim.

 4. Merhaba, çok güzel 🙂

 5. Güzel bir ajanda, ben de isterim.

 6. Çok güzel tasarlanmış içeriğe bayıldım… ??

 7. Bizim olsun, çok güzelmiş sahiden.

 8. Harika bir hediye olur

 9. Ben de şansımı deneyeyim, hoşuma gitti:)

 10. Oğlum için çok güzel bir hediye çıkmasada bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.İyi seneler….

 11. Şans bize güler mi acaba ?

 12. Çok eğlenceli görünüyor. Bol şans bize ?

 13. çok güzel görünüyor, yapanların emeklerine saglık…

 14. Kendim icin isterim…

 15. Bayıldım! 8 ve 10 yaşında iki oğlan var bende, ikisi de bayılacak, eminim. “Keşke bizim çocukluğumuzda da olaydı” listemin başlarına çıktı şimdiden 🙂 Yıl boyunca kağıt ve dijital ayrı ayrı yerlerde tuttuğum ve tam da bu yüzden toparlaması gerekirken hiç de öyle bi işlevi olmayan karmaşam için de fikir ve motivasyon oldu… du bakiim…

 16. Süpermiş gerçekten. Büyüklerde gayet güzel kullanabilir.

 17. Ben kendim için istiyorum, para harcama konusunda bilinçlenmesi gereken benim. 🙂

 18. çok sıkı ,planlı çalışamayan bir anne kız olarak bu hediye bize süper bir motivasyon kaynağı olur .

 19. Ba yıl dıııımmm çıkmasa bile alıncaklar arasına girdi bile

 20. Majanda enfes görünüyor. Kızım a hediye ederim diye düşünerek yazıyorum yorumu ama belki elime alınca imzalı olan benim olur. O da başka bir ajanda yada Majanda ile idare eder. Şu anda çok emin değilim.

 21. İsteriz hem de çok!

 22. Zeynep ışıklı

  İkiz bebeklerim var 25 aylık çok isterim bu majandayı oğlum Turgut ve kızım Elif’in şansına 🙂

 23. SAADET HALİMOĞLU

  ÇEKİLİŞ BAHANE:) AMA ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ EMEĞİNİZE SAĞLIK.

 24. majanda benim için iyi bir hediye olabilir 🙂

 25. Cok guzeel, ben de isteriiim.

 26. ablam 10 yaşındaki oğluma almış Majanda’dan.çok hoşumuza gitti.eğer bana çıkarsa onu da 10 yaşındaki kuzenime hediye etmek isterim.şimdiden teşekkürler…

 27. Hiii cok guzelmis bayildim ellerinize saglik banu ve yildiray

 28. Kızım için muhteşem bir hediye olur ?

 29. Yeni yılın şansına..hadi bakalım

 30. Ben çooook istiyorummmmm

 31. Yiğit’e hediye etmek istiyorum 🙂

 32. Bizim olsun

 33. Ajandayı çok severdim,bu Majandaya da bayıldım ❤️

 34. Çok güzel görünüyor, keşke bizim olsa ?

 35. Bana da oğluma da çok lazım bir Majanda.. Herkese mutlu yıllar..

 36. Bu sefer biz ?

 37. Cok guzel dusunulmus, yolu acik alani cok olsun Majandanin. Sansimiz yaver gitsin bizim de… ?

 38. harika olmuş!

 39. 12 yaş buna bayılacak zira birkaç senedir ajanda kullanmaya başlamıştı bu tam onun istediği bir Majanda olacak ?

 40. Zeynep Lokmanoğlu

  Keşke benim olsa ☺??

 41. Kendime tabiki.. ???

 42. Bende istiyorum

 43. Bayıldım..yıllardır ajanda kullandık..yeni nesil majanda kullansın..değişiklik iyidir ?

 44. Çok eğlenceli bir ajanda, bayıldım. Umarım şanslı kişi ben olurum =)

 45. Hediye için yorumu ilk defa deniyorum. Kazanamazsam bir daha dener miyim yine yenilmek için bilemiyorum? Karar verebilmek için ma-jan-da’mı istiyorum?

 46. Bayıldımm ? harika bi yeniyıl hediyesi olur ??

 47. Cok guzel bir fikir. Hediye olarak da guzel olur.

 48. Tülin Ertuncay

  Gerçekten çok güzelmiş. Umarım bu güzel majanda bizim olurrrrrr?

 49. Ayşe Gözenoğlu

  Majanda’ya bayıldım? Kızım henüz küçük ama hediye edebileceğim , kitap sevdalısı ,9 yaşında ,harika bir çocuk tanıyorum. Bana çıkarsa hem ben hem o çok mutlu oluruz.?

 50. Cok duzenli kizim icin istiyorummm??

 51. Seda ateş yağar

  Çok güzel telefonumun notlar kısmına yazıyordum,bu hediye tam bizlik ?şansımız bol olsun ?

 52. Haydi ben de katılayım. İnşallah çıkar 🙂

 53. Şansımıza bakalım:)

 54. Çok güzel dolap kapaklarının ellerine sağlık?

 55. Çok keyifli ve eğlenceli gözüküyor:))

 56. Bayıldım.Kızım için istiyorum.?

 57. Merhaba,
  MAjandayı çok sevdim bana çıkmasa bile MAjandadan haberdar olmak güzel 🙂 Ve evet en az bir tane edineceğim.

 58. İyi fikir ?

 59. Çok güzel eğer çıkarsa oğlum çok sevinecek

 60. Kara kalın kapaklı, her güne bir görev, bolca sorumlulukla dolu, açınca içi karartan, kullanmayı bir süre sonra unutturan ajandalara inat içimdeki çocuğa yeni yıl hediyesi olur belki majanda ?

 61. Umarim bana cikar super bir hediye cocuklr icin??

 62. Dua ederek,diledim..Özelikle yeğenlerim için benim olmasını çok isterim ki onlarca yeğenlerim var.?

 63. Ben de varım! Bir tane yeğenime hediye gönderdim. O kadar övdü ki kendim için istiyorum bir tane ☺️
  Yeğenim 10 yaşında ve başlamak için sabırsızlanıyor. Naçizane önerim bir sonraki basımlarda aralık ayından başlaması ??

 64. Özlem Yiğitaslan

  Bize çıksa keşke.

 65. Ama bu sefer benim öğrencilerimden birine çıksın lütfen ?

 66. Kendim için istiyorsam namerdim kızım için istiyorum. ??? itiraf ediyorum kendim içinde istiyorum,??bir daha söyle istiyorum bir daha söyle istiyorum oda beni istiyorrrrrrrr ??

 67. Nazlı Şengül

  Yazı yazma heveslisi kızım için güzel bir hediye ?

 68. Çocuklara öğretebilmek için önce ben kullanayım 🙂 oyuncakları onlardan önce oynadığımız gibi bişey oldu ama 🙂

 69. Kendim için istiyorum 🙂

 70. Daha önce hiç majanda kullanmadım. Güzel bir deneyim olabilir:) mutlu sağlıklı yıllar;)

 71. Çıkmasa da öğrenmiş oldum . Hadi kızım büyü hemen , dolduralım bu ajandayı?

 72. Kızlarımın şansına dileyelim bu kitabı ?

 73. Bayıldım lütfen benim olsun :))

 74. Çok şirinmiş Çok isteriz
  Mutlu yıllar herkese

 75. Çok güzel bir ajanda..??

 76. Şuan fikrim değişti! Yeniyılda kullanmaya niyetlendiğim, üzerinde pompa ve kanalizasyon ekipmanları bulunan ajandayı kullanmaktan vazgeçiyorum! Bana Majanda lazımmış da haberim yokmuş… Yeniyılda bana pompa değil, renkler lazımmış 🙂 Yarım bırakılan tonlarca ajandanın da sebebi buymuş… Ekipmana gerek yokmuş, sinemaya gitmeyi hatırlatan, yanardağ patlattıran bi ekibe ihtiyacım çokmuş…

 77. Banu ve Yıldıray yine orijinal bir iş yapmışlar, tebrik ediyorum.

 78. Nilda Şenmutaf

  Kimin olursa olsun, umarım bir çocuğun kaygı, stres dolu yarışı yerine; umutları,mutlulukları ve gerçekleştireceği güzel anıları ile dolu olur ❣(ben)
  Şansım varsa ben ona talibim ( tarkan).

 79. Oğlum belki biraz küçük ama onunla birlikte dolduracağımız süper bir hediye olur bizim için.. ??

 80. Fatma durna kirci

  Oglumun bunu cok seveceginden eminim keske bize ciksa

 81. İmzalı hem de, yaşasın!!!çok isteriz…

 82. Çok güzelmiş

 83. Kesinlikle böyle birşeye ihtiyacım vaaaaarrr Elinize gönlünüze emeğinize sağlık

 84. Hediye fikri sahane.. Majanda en sahanesi..

 85. Cok begendim bence benim olmali ❤️

 86. umarım bize çıkar, çok mutlu olurdum

 87. ? bayıldım 😉 oğlumla bu ajandayı paylaşamayacağımıza eminim:)

 88. Çok sevimli görünüyor?

 89. Ajanda kullanmayı beceremeyenlerdenim ama bu süpermiş?

 90. umarım kızım program yapmayı öğrenir

 91. Yorum 🙂 ayy gönder tuşunda sıkıntı mı var ne

  • Sanırım kırıcı yorumlardan biri benim. Esprili olduğunu düşünmüştüm. Kırmak istemezdim afedersiniz.
   Klişe olarak: düzen ve sorumluluklarına çok önem vermeyen kardeşime düşünüyorum.
   Ayrıca bana çıkmayacağına eminim. Çekiliş sonrası satınalacaklardanım 🙂

   • Rica ederim, kırıcı olduğunuzu düşünmemiştim. Çok teşekkürler zarif açıklamanız için…

 92. Günlük tutmayı sevmeyen ve herşeyi erteleyen oğluma belki heyecan verici bir şekilde düzenli olup eğlenebileceğini öğretir bu majanda 😉 neden olmasın?

 93. Çok güzelmiş,bana çıksın hadi

 94. Benim hiç kullanamadığım birşey ajanda, alsam da not almayı unuturum herhalde. Ama kızım yazmayı öğrendiğinden beri sürekli notlar alıyor? kesin çok sevinir..

 95. Gerçekten çok güzel düşünülerek hazırlanmış. Hazırlayanların emeğine sağlık. Size de Majanda’yla beni tanistirdiginiz için ayrıca teşekkürler.

 96. Çok beğendim, şimdiden mutlu yıllar dilerim…

 97. Bir çok yerde ajandayla ilgili çok güzel yorumlar okudum 🙂
  Umarım o şanslı ? ben olurum ??

 98. Çok beğendim 🙂

 99. ” Büyümeden önce yapman gereken 101 sey” kitabını anımsattı bana ? onun ajandalı hali gibi. Emeklerine sağlık. Almak gerek seviyorlar böyle keyifli ve kişisel şeyleri.
  Yazınıza, emeğinize sağlık.

 100. Kızım için istiyorum ❤️Keşşşşşkkeeee benim olsaaaa

 101. Ne kadar güzel görünüyor. Nerede satıldığını da öğrenirsem harika olur. Vize çıkmasa da alabiliriz en azından

 102. Nasıl şahaneymiş bayıldım! Oğluma değil ama kendim için kazanmak isterim ???

 103. Çok güzel olmuş bu majanda. Güzel bir hediye olur: oğluma, yeğenime ve tabı ki bana ?

 104. Tek kelime ile mükemmel bayıldım

 105. Okurken heyecanlandım ve gözümde kızımı canlandırdım. Kullanırken çok keyif alacagını bilmek, yeni bilgiler öğrenmek ve kendini bunun bir parçası olarak görmesine vesile olmak ve olmanız için kızım Nisan adına talibim Majanda’ya ??

 106. Çok güzel tasarlanmış gerçekten. Bize çıkar umarım ?

 107. Cok guzelmis 🙂

 108. Sezen Tarakçı

  Ajanda alışkanlığı kazandırmaya çalıştığım oğlum İçin süper bir MAJANDA ??

 109. Selam. Not defteri aşığı 10 yaşına girecek kızıma ilk ajandası sizden hediye gelse ne güzel bir hatıra olur di mi ama ?

 110. Oğlum için çokkk isterim, mutlu yıllar.

 111. Majandayıı çok merak ettim. Blogcuanne sizin kitabınızı da çok merak ediyorum. Dışarı çıktığımda ilk olarak kitapçıya koşmak olacak.

 112. Super bir hediye ???

 113. Çok güzel ben isterim 🙂

 114. Bayıldımmmm. Oğlum için sipariş verdim. Eğer bana çıkarsa ben kullanırım artık 🙂

 115. Kızımın ilk yılbaşı için ikimize de çok güzel bir hediye olacak ?

 116. Torunumun şansına 🙂

 117. Gülşah Mercan

  11 yaşındaki oğlum için harika bir yılbaşı hediyesi olurdu.Kalk tabletin başından demek zorunda kalmam belki?

 118. 2018 şansına:) olur mu olur:)
  en sevdiğimden ne de tatlı olmuş…

 119. Ajanda majanda her neyse, keşke benim olsa???

 120. İyi yıllar dilerim, majandaya talibim:)

 121. Özlem acar beyke

  Yazmayı sevmesi için ve hayatını şimdiden bir düzene bu kadar eğelnveli şekilde koyabilmesi için Harika bir ajanda ?

 122. Hadi ya, bu sefer olsun lütfen:)))

 123. Çok güzel bi emek var yüreğine sağlık hazırlayanların???

 124. Belki de bize cıkar 🙂

 125. 11 yaşında bir oğlum var ama bu Majanda’yı kendim için istiyorum ???

 126. Oğlum için istiyorum.

 127. Deniz oğlum için harika bir başlangıç olucak?

 128. Bu konularda hiç şanslı olmasam da yeni yaşımın ve yeni yılın bana uğur getireceğini umarak bana çıkmasını diliyorum. Kuzucuğuma da iyileşme sürecinde moral olur. Daha ne olsun ?

 129. Ne kadar guzel olmuş, emeklerine sağlık ?

 130. Yuppi çokgzelmiş. Tamm aradığım majanda!

 131. cok hos ve yararli gorunuyor ?insallah sansimiz olur bizimde kizim ve kendim icin??

 132. Bugün tam 2 yaşına giren kızım cok hoşlanır bence bu hediyeden 🙂

 133. Sueyda akman can

  Kızım 3,5 yaşında, ama bu ajandayi kendime isterim.

 134. Çok güzelmiş gerçekten.

  Ve buraya daha fazla yazı bekliyoruz Elif hn. Ben sizi burada görmeyi özlüyorum, fikirleriniz benim için değerli.

 135. Şimdiden herkese mutlu yıllar.

 136. Bu sefer lütfeen,lütfeeen bana çıksın???

 137. Cok begendim benim olur umarim

 138. Keşke bizim olsa…

 139. Ben de isterim 🙂

 140. Mükemmel olmış emeğinize sağlık bnde 9 yasındakı oglum için çook isterim??

 141. Bayildimmm ben bile kullanabilirim?? ?

 142. Çok güzel bir şekilde tanıtmışsınız daha önce farklı yerlerde gördüm ama inceleme fırsatım olmamıştı. Sayenizde elime alıp kurcalamış kadar oldum. İyi seneler.

 143. Bu sefer çıksın 🙂

 144. Mutlu yıllar ?

 145. Merak ediyorum acaba bana çıkarmı kafamda deli sorular ??

 146. Kızımın bayılacağı harika bir majanda?Emeklerine sağlık ?

 147. ben de istiyorum:)

 148. Benim olsun ?

 149. Canım oğlumun şansına belki bizim olursun majanda ?

 150. Yeni yıl belki şans getirir bana 🙂

 151. Biz de varız

 152. uzun yıllar günlük tutmuş birisi olarak bayıldım. tabi ki de kendim için:) tabiki de minik oğlumu da eklerim içerisine 🙂

 153. Kizim bayilir insalkah bize cikar

 154. Arzu BODUR BAŞAR

  Çok güzelmiş çıkmazsa nerden bulabiliriz?

 155. Oğluma niyet bana kısmet olması dileğiyle ?kıskanılacak kadar güzel

 156. Yeni yıla en çok yakışan şey ajanda bence, Majanda da bayağı tatlı olmuş ?

 157. Hala şansımın olduğunu bilmem için bu ajanda bana çıkmalı benim olmalı, keşke olsa, lütfen olsun✌????

 158. Yrni yılın ilk hediyesi sizden olması güzel olur?

 159. Ba-yıl-dım☺️

 160. Yasemin Kocabaş

  Mutlu yıllar Blogcuanne ve Bincuce Banu. Ajanda pardon majanda cok güzel olmuş.

 161. Bayıldım❤️

 162. Çok güzel ? Oglumun sansina umarim bize çıkar ?

 163. Şanslı olan kazansın?? İyi seneler ?

 164. Harika bir hediye olur oğluma yeni yıl için ?

 165. Bana çıkmasını çok isterim

 166. Harika bir çalışma. Elinize yüreğinize sağlık.

 167. Oğlum 9 yaşında ve bayılacak buna. Ben istiyorum ben ben☝️☝️☝️☝️☝️☝️

 168. Bizde istiyorsunuz, hemde çok. Kızım buna bayılır

 169. Ben isterimmmm?

 170. Harika görünüyor!

 171. Çok çok çok güzel!

 172. bu “majanda” tam bizim evin büyüğüne göre 🙂

 173. Ay harikaymış bayıldım?? kendim için alsam nasıl olur ki?

 174. 40 yaşına merdiven dayamışken hala hayatımı düzenleme çabalarımı düşününce kesinlikle bu işi çocukluktan öğretmek gerekmiş… Harika bir düşünce tebrik ediyorum emeği geçen herkesi ve oğlum için talibim MAJANDA’ya

 175. Bahtınur yeter

  Çok keyifli görünüyor…

 176. Bebekle cikip kimselere hediye alamadigim su gunlerde buyuk oglum icin ne de guzel olur ?

 177. benim olmalı, benim olmalı, benim olmalı 🙂

 178. Kızım 8,5 yaşında ve majandayi ben çok begendim.Kendisi yazı yazmayı sevmiyor ödev de bile günlük aldım defalarca ilgisini çeksin diye ve ilerde ona hatıra kalsın istiyordum.Ama maalesef çabalarım boşuna gitti.Majandayi çok daha fazla seveceğini düşündüm. Çekiliş bana çıkmasa bile kendim almayı düşünüyorum.Sevgiler @blogcuanne

 179. Benim ve eşim için ajanda ve günlük tutmak bir tutku. E doğal olarak Kızlarım da ajanda tutmaya bayılıyor. Bu kadar renklisini görmedim, onlar stickerlarla kendileri renklendiriyor şimdilik. Bu yaratıcı ajandaya pardon majandays bayılacaklarını düşünüyorum. Umarım bana çıkar 🙂

 180. Yorumu buraya bırakıyorduk değil mi sevgili elifciğim? Instagramdaki yazıyı okumuş anlamışım bak ? Oğlum çok istiyordu bulamadık kalmamış buralarda yazıyı görünce gözlerinden kalp çıkan emojiye dönmüşüm resmen ??

 181. Majanda’ nın eğlenceli tavsiyelerine biz de talibiz ?
  (10 yaşındaki İlkem Değer ve 3 yaşındaki Sanat) hazırlayanların emeğine sağlık✌?

 182. Güzel düşünülmüş bir ajanda bu majanda anlaşılan, bana çıkmasını çok isterim:)

 183. Yani bana çıkmayacagini düşünerek kendime sipariş ettim ama şayetki çıktı Ebru napıcak 2.majandayı hediye ederim bende?

 184. ben de çok isterim.. Burç henüz küçük ama benim icin olabüüllüü…

 185. Elif Hanım;2018 ‘de ülkece uyutulmamak fakat çocuklarımız tarafından uyutulmak dileğiyle 🙂

 186. Benim olsun lütfen 🙂 Oğluma …

 187. Çoook güzel. ben isterim:)

 188. Yenilikçi ve çocuklara özenle hazırlanmış ber şey gibi muhteşem ? bende isterim ??

 189. Bayıldım, çok güzelmiş.

 190. Yeni yılda sürprizlerin bol olsun, ajanda da bizim olsun 😉 sevgiler…

 191. Bayıldım çok güzel benim olsun ?

 192. Merhabalar.? Bizim de bir majandamız olursa çok sevineceğiz. Teşekkürler☺️

 193. Oldukça güzel düşünülmüş her detaya yer verilmiş lütfen kızım ile benim olsun

 194. içinde kendiliğinden neşe ve ümit olan bir ajanda.

 195. çok güzel bir tasarım ,benim de olsun isterim:)

 196. Hiç başarılı olmasamda ajanda tutma konusunda, şansımı deneyip iyi bir başlangıç yapmak isterim.

 197. Çok beğendim , çıkmazsa da alinacaklar listesine eklendi.

 198. Çok ama çok beğendim bir çocuğun kalbini fethedebilcek kadar renkli, cıvıl cıvıl ?? umarım bize çıkar kızım için eşsiz bir yeni yıl hediyesi olur.

 199. Alicim için çok isterim 🙂

 200. Ben de istiyorum 🙂

 201. Yeğenim için Harika bir hediye olacak.

 202. Bu Majanda bir harikaymış, kızım ve benim için şahane bir yeni yıl hediyesi olur:)

 203. Çok güzel olmuş bence…hazırlayanların ellerine sağlık:)

 204. Unutkanlıktan muzdarip biri olduğum için sancılar çekiyorum alışma konusunda, kendime hazırladıklarım dışında çıkarsa bir de bunu deneyimlerim 🙂

 205. Majanda ismine bayıldım..

 206. Çok istiyorum o kitabı?

 207. Bende istiyorum ben de ben de ???

 208. gerçekten ben de herşeyi aklımda tutmaktan kafamı taşıyamıyorum omuzlarım ağrıyor. bu ağırlıgı kaldırabilecek şey de majanda. gerçekten temiz kağıda not almak eğlenceli olmuyor 🙂 ellerine sağlık çok güzel bir emek vermişler. umarım benim de olur :*

 209. Gökçe Yurdakul

  Neden ben de 2 yaşındaki oğlum için 2018 de bir Majanda doldurmayayım ki? Büyüdüğünde tüm 1 yılı nasıl geçirdiğini inceleyebilir ?

 210. Zehra Kasımoğlu

  Çok renkli,çok eğlenceli bir Majanda yılı olsun ? mutluluklarımı yazdığım,heyecanla beklediğim günleri bana hatırlatsın ?❤️

 211. Değişik ve ilgi çekici yılbaşı hediyssi ha 🙂 neden olmasın bizim diyorum şansımı burda deneyeceğim öncw çıkmazza gidip alacAğım:))

 212. 2018 in şansına bize çıksa çok süper olur. Sevgiler ?

 213. Çok güzel görünüyor

 214. tam aradığım majanda gibi duruyor.
  Kendim ve kızım ile ilgili tarihçe tutmak için çoook istiyorum 🙂

 215. çok güzel..

 216. “çok meşgul” adoşum için bir yorumda benden 🙂

 217. Çok isterim ??

 218. Çocuk kitaplarının en iyisini hep Bir Dolap Kitap sayesinde buldum : )
  Banu ve Yıldıray’ a olan sevgim ayrı.

 219. Çok eğlenceli görünüyor, şansımızı deneyelim ?

 220. Majanda çok hoş görünüyor keşke benim olsa ……

 221. Ayşe Durul Aslan

  Benim olsun?

 222. Canan Biberciler

  Çok beğendim ?

 223. Özge demirtaş

  Çok güzelmiş Kızım bayılır bu kitaba

 224. Çok güzel bı içerik hazırlamışlar ve de duygularımiza ses vermişler.Kaç tane ajanda yarım bırakıldı kimbilir…Ve de çocukların erken yaşta alistirilmasi çok güzel bı alışkanlık olacaktır.Emeginize bilginize fikrinize sağlık.

 225. Keyifli bir majanda;) çıkmazsa bile alacağım bizim 10 yaş icin …

 226. Göksen Hoşses

  Merhaba,

  Ben de kızım ve kendim için burdayım. 🙂 Sevgiyle…

 227. bende 8 yaşındaki kızım için istiyorum

 228. Hadi bakalım şans bize gülsün

 229. Kazanamazsak hangi kitap evinden TEM’in edebiliriz teşekkürler

 230. Esra Altınlıkıç

  Bayıldım ? umarim benim olur

 231. çok güzel düşünülmüş, ben de çok guzel kullanırım bunu ?

 232. Ne kadar güzel bir fikir. Ellerinize sağlık…

 233. Bayıldımmm ?

 234. Bayıldım majandaya şanslı ? kişi benimdir umarım ?

 235. İsterimmm, cok emek ve harika sonuc

 236. Özlem Akyıldız

  Çok begendim, bana cikarsa yegenim icin guzel bir hediye olur.

 237. Ajanda kullanmayı çok isteyip hep yarım bırakmış bir kişi olarak, bu sene de umudumu koruyorum başarabilirim 🙂 bu güzel majanda benim olursa kesinle yapabilirim 🙂

 238. Bende cok isterim.

 239. Serena Kürkçüoğlu

  Ben de sansimi deneyeyim

 240. Harika bir fikir, içerik de tasarım da çok güzel görünüyor. Çocuklarla beraber yeni deneyimler edinmek, yeni anılar biriktirmek için onlarca, yüzlerce fırsat…

 241. 9 yaşındaki oğluma uzun süredir ilgisini çekebilecek, değişik bir defter arayışındaydım. Fikriniz süper. Majanda’ya talibiz 🙂

 242. İstiyorum ki hem de nasıl ? hem de nasıl ?

 243. Majanda çooook eğlenceli görünüyor ama asıl ajanda kullanmayı alışkanlık haline getirecek olması çok sevindirici. Hem spor yapan, hem müzikle ilgilenen, hem okula devam eden oğlum için eğlenceli, alışkanlık yapacak ve , zamanını programlamaya yardım etmesi için en güzel hediye olur. Majanda , bu ajanda bizim olsa… sevgiler . Mutlu yıllar

 244. Cook guzel, harika bayıldim. Emeginize saglik?

 245. hımm değişik görünüyor keşfetmeyi çok isterim :)))

 246. Merhabalar.Kızım için bende şansımı denemek istiyorum…

 247. Çekilişte çıkmasa da alacağım sanırım ama önce şansımı deneyeyim 😉

 248. Çok eğlenceli görünüyor. Kızlarımın şansına.

 249. 5 aylık Bulut un yetişmesini beklerken annesi çoktan eskitebilir bu majandayı ?

 250. Perihan Yıldız

  Çok merak ettim bu ajandayı. Oğlum bayılır buna. Gideyim de alayım bari nasılsa bana çıkmaz?

 251. Benim düsundügum seyi hayata gecirdikleri icin cok tesekkurler. Klasik ajandalari kullanmak keyifli degil bence. Satir aralari, sayfa duzenlemeri vs. Harika bir is yapmislar. Umarim ben kazanirim ve tadini cikara cikara kullanirim bir kirtasiye canavari olarak.

 252. bugün oğlumun. doğum günü ve umarım bize çıkar ?

 253. Oğlum bu sene günlük tutmaya başladı. Böyle bir hediye çok hoşuna gidebilir. Keşke bir de doğa takvimi ile birleşse. İşte ne bileyim kocakarı soğuklarını, yalancı baharı falan da içerse ?

 254. Cok güzelmiş bende isterkm

 255. Merhaba,kitapçılarda gezerken gördüm MAJANDA’Yİ harikaydı bu maharetli defteri iki sevdiğim insan yapınca tadından yenmez yahu.Belki bizim olur olmazsa da kendimiz alırız olur biter yahu

 256. Emine Esra EREN

  Ben ben ben çok istedimmmmm

 257. Çok güzel oğullarım için bende isterim 🙂 Yeni yılınız kutlu musmutlu olsun sevgilerimle 🙂

 258. Çoook beğendim??

 259. Abm yayıncılığı takip ediyoruz. Kitap fuarında Majandayı gördük fakat bütcemiz almak için o sırada müsait değildi. Baska bir zaman erteledik. Bu iyi bir fırsat. Ayrıca 31 Aralık Pazar değil mi? Çok sevgiler. Yazılarınızı hep sonuna kadar okumaya çalışırım.

 260. Güzel düşünülmüş bir hediye ??

 261. Planlı programlı bir insanım. Ajanda delisiyim. Ve bu hediyeye bayıldım.

 262. Tam benlik:)

 263. Çok sevdim bu Majandayı ,fikir şahene düşünen oluşturan bize sunan herkese teşekkürler ? 9 yaşındaki kızıma harika bir hediye olur diye çok isterim ben

 264. Süpeeer?ben de istiyorum

 265. Çok güzel olmuş, emeği geçenlerin yüreğine kalemine sağlık?

 266. Oğluma tam da bu tarzda bir hediye düşünüyordum. Harika denk geldi. İnşallah da bizim olur ?

 267. Merak ettik doğrusu keşke bizim olsa?

 268. Yazılariniz çok güzel emeğinize sağlık

 269. Harika? keşke benim olsa? sevgiler

 270. Kısmet..Belki bizim için atılmış bir imzadir o..

 271. Zehra vatansever

  Ben geçen sene almıştım yeğenime bayıldım bunada

 272. O ajanda benim olmalı?

 273. Ben yıllardır ajanda kullanan not tutmayı çok seven küçük bir not defterini bile eline alınca içine bişiler yazmaktan zevk alan biri olarak bu Majanda beni çok heyecanlandırdı. Ayrıca etkinliklerden yeğenlerle ve kardeşimle de çok faydalanacağıma inanıyorum Şimdiden teşekkürler ??

 274. Ajanda kullanmayi bir turlu beceremiyorum ? Majanda ile belki kizimdan ogrenirim ☺️ Bize cikmasa da 2 Ocak’da alinacak ✌?

 275. Melek bacaksız

  Majanda adını gördüm ve peşine düştüm içeriği hakkında ve karşıma çekiliş çıktı katılmasam olmaz şimdi demi ? umarım oğluma hediye olur iyi seneler❄️

 276. BENİM olsun nolur nolur nolur ???

 277. Mutlu ve eğlenceli bir yıl bizim olsun??????

 278. Yamanın annesi

  Inşallah bize çıkar.

 279. Bayıldım bu ajandaya umarım bana çıkar?

 280. Beğendiklerini beğeniyorum Elif iyi ki yazıyorsun oneriyorsun

 281. Çok beğendim hemen ogrencilerime tavsiye ettim , kızıma da almayı düşünüyorum
  Hatta arkadaslarıma bile 🙂 ins bize çıksın 🙂

 282. Havva Karagönlü

  Çok başarılı olmuş

 283. Bana çıkaydı iyiydi ? 3 çocuk olunca birine burdan öbür ikisine ABM den ?

 284. Senem Karaçoban

  Çok güzel görünüyor hele sürekli ve herşeyi not alan benim için kızıma da öğretmek iyi olacaktır

 285. Mimoya hediye cikar umarim

 286. Tüm yıla yayılan yaratıcı güç 🙂

 287. Şansımızı deneyelim

 288. Sonucta devlet bahceli gibi bi hesapla, 35 yasin yarisi eder 17,5, bunun 2/3u eder 12 hah iste benim yasima da uydu. Bana cikarsa saniyorum cocuklara vermem kendim kullanirim…

 289. Bol şans bize:))

 290. Bir dolap kitap ı takipteyim zaten …majanda yı incelemiştim sayfada …belki burdan şansımıza 2018 şansı diyelim …oğlumun şansına teşekkürler

 291. O zaman benim de bir MAJANDA’m olmasın mı:))

 292. Çok hoş bir hediye,kendime ? umarım çıkar

 293. Cok güzeelll keşşke bana çıksa?

 294. Çocuğuna sorumluluk duygusunu aşılamaktan yana çok geç kalmış bir ebeveyn olarak bana yardımcı olacağını düşündüğüm bu majandayı kazanmak umuduyla haydi rasgele☺️?

 295. Ajanda benim için olmazsa olmaz bir nesnedir ve bu ajanda çok güzel ve kullanışlı görünüyor ?

 296. Keşke Deniz’ime çıksa ?

 297. Hazir bullet journal gibi, oldukca basarili.

 298. 31 aralık pazartesi demişsin, pazar olacak şekerim;) yoksa 1 ocak pazartesi mi demek istesin? Taliplisiyim majandanın

 299. Süper birşey gerçekten ☺️ Dilerim bize nasip olur bu imzalı hazine ?

 300. Yazınıda senide atarınıda yerim?

 301. Ajanda kullanmaya hep niyetlendim ama gerçekleştiremedim.Belki bu sefer?

 302. Vira bismillah 🙂

 303. Geriye çok tatlı hatıralar bırakacak bi majanda! Oğluma çıksa çok mutlu oluruz 🙂

 304. Çok güzel görünüyor.bende talibim..ayrıca yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum. .hatta içimden çok daha geniş kitlelere hitap etmeli diyorum…tv mesela..sevgiler. .

 305. Bu muhtesem bir ajandaa?? Bizim olsun çok isteriz??

 306. Umudum dağlar kadar ama bana çıkmaz bence çünkü hiç şanslı değilim, hadi bakalım rast gele…

 307. Özge şar Tavoğlu

  Majanda bir harika.. Kendime bile alabilirim:))

 308. Majanda cok orjinalmiş..çekiliş bize çıkmazsa alınacak belli oldu..:)

 309. Çok tatlı bir hediye. Yeni bir anne olarak oğlumla ilgili anları not alırım şahane olur.

 310. Çok isterim, çok beğendim

 311. Ba-yil-dim!!!! Keşke Emrosumun şansına bize çıksa. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık!! Yaşasın yaratıcı insanlar hayatı daha da yaşanır kiliyorlar. Sevgilerle

 312. Kızım için istiyorum .

 313. 6 yaşındaki oğlumla daha iyi, daha güzel vakit geçirmek için kitaba talibim.Sevgiler.Selamlar.

 314. Cok keyifli ve yeniliklerle dolu bir majanda.Eli, fikri degen herkesin emeklerine saglik..Mutlu Yillar..

 315. Çok begendiiiimm çocuğum yok ama yeğenime istiyorum harikaa!!

 316. Çok güzelmiş umarım bana çıkar?

 317. kızıma saklayacağım güzel bi anı ajanda majanda olsun inşallah☺️

 318. Ajanda arayışında olduğum şu günlerde paylaşımınıza denk gelmek çok güzel oldu ? Bol şans hepimize ?

 319. Bugün D&R ın sayfasında gördüm.Kızımın şansına inşallah bize çıkar…

 320. Yorum yapiyorum ??

 321. Cok yaratıcı ve eglenceli bir Majanda yapmıslar. Yegenime hediye ararken karşıma bu cekilis çıktı. Umarım bize cıkar

 322. Oğlum için ?

 323. Ayça Zenginoglu

  kızımın şansına ?bizim olur inşallah ?

 324. MAJANDA sadece çocukların değil yetişkinlerinde dikkatini aşırı çekecek türden.. 2018de bir MAJANDA’m olmasını çok isterim tabiki de! Sevgiler 🙂

 325. Ay çok güzel bir şey. Tam benlik

 326. Majandaya bayıldım 32 yaşımda ilk kez ajanda tutmayı düşünürken yazıyla denk gelmek de müthiş

 327. Ben de şansımı iki kızım için deneyeyim.

 328. Çok güzel ve eğlenceli bu hediye umarım benim olur.Sevgiler ve teşekkürler…

 329. Çok isterim?

 330. Dün kitapçıda görmüştüm ve çok ilgimi çekmişti. Inşallah bana çıkar.

 331. Kes, Yapıştır, Çiz kadar keyifli bir şeye benziyor. Umarım bana çıkar.

 332. Her yılbaşı yeni bir ajanda bulma telaşı Benim için denemek isterim ben de ?

 333. Denizle yaşıt oğlum Ali için umarım bize gelir.gelmese de alacağım mutlaka ona da .tavsiye için çok teşekkürler.

 334. Zahide doyuk bektaş

  Keşke bizim olsa (kızlarım söylüyor Ceyda ve Mina )

 335. Çok orijinal gözüküyor bayıldım?kızımın şansına belki bize çıkar❤️

 336. Oğlum için bir baslangıç olur belki ?

 337. Bana çıkar inş Saremin şansına olsun ?

 338. İnşallah bize cikar

 339. İstiyorum istiyorum istiyorumm

 340. ıııyyyy keşke benim de olaydı ?
  Başarılarınızın devamını dilerim blogcuanne ve cincüce

 341. Alınacaklar listesinde bir majandam eksikti?Gerçekten beğendim?

 342. Kızım küçük daha ama çıkarsa hediye edeceğim..yok yok kendim kullacagim. Walla!

 343. Mali ve olan kızıma hediye gelmişti. Onları kitap fuarında gezdirmiştik. Şimdi majandayı görünce çok güzel olacağını hayal ettim. Kendime edileceğim

 344. Daha once yayin evinin instagram hesabinda gormus ve merak etmistim. Cok guzel anlatmissin. Talihli olmak isterim…

 345. Majanda yı yeğenime aldım. 11yaşında. Aynen bayılacak filan diye, idefix’te gördüm. Ama bu yazıyı okuyunca kendime de alasım geldi ? alıcam galiba yaa?

 346. Çok güzel, yapanın, anlatanın eline sağlık

 347. 9 yaşindaki oğlum tam da günlük tutmak isterken bu ajanda şahane olucak.Hadi inşallah :):)

 348. Ben de kızım için çok isterim.

 349. Çok güzel düşünülmüş.Yeni yılda ajandayı kullanabilmek dileğiyle;)

 350. Bende hem kızım hem kendim için istiyorum ?

 351. 21 yaşında bir koca çocuk olarak istiyorum, istiyorum, istiyorum!!! “Bu ay nasılsın” mandalası özellikle gözlerimde kalpler çıkarttı.

 352. Nimet yavuz bakşi

  Çok güzel. Yeğenim için şamsımı denemek istiyorum.

 353. Işıl Öztaşbaşı

  Yaaa bayıldım,süpermiş en az benim kadar bayılacak birini daha tanıyorum OĞLUM:))

 354. İnstadan sayfanıza şöyle bir bakayım diye girdiğimde, MAJANDA’nın renkli-hareketli-eğlence dolu dünyasından kendimi alamayıp şöööyle bir bakayım diye girdiğim sayfanızdan bu saatte çocuklar uyuduğu halde ayrılamadım. Bilmem belki bana çıkar çocuklarla daha farklı bir aktiviteye başlamamıza vesile olur. Blog özelliği heralde allahım yazdıkça yazasım geliyor. Neyse iyi geceler, renkli MAJANDA’ya başarılaar. ☺️

 355. Ömrüm Keşmer

  Bedeni büyük ama ruhu kucuk bir kiz cocugunki kadar kucucuk bir anneyim. Icerigi ve ilustrasyonlar cok hosuma gitti. Bu kez bencillik yapip kendime istiyorum.
  #canimben 😉

 356. Armagan yildirim

  8 yasinda cok tatlis bir kiza hediye gitsin diye katiliyorum:)

 357. Simge sönmezışık

  Bence Çokuludağ guzel dusunulmus
  Benim ufaklık bayılacak ?

 358. Ben de isterim ?

 359. Ben de kendim ve oğlum için isterim. Hazırlayanların eline sağlık.

 360. Isim dolayisiyla ajanda kullanıyorum. Boyle bir sey kullanmak sikici is hayatima biraz olsun eglence katabilir ?

 361. Dayanamayıp alacağım sanırım bugün oğluma ama olsun belki buradan gelen de bana hediye olur

 362. ayşegül yetiş

  Bizde isteriz MAJANDA 🙂

 363. Renklere içeriğe bayıldım.

 364. Çok güzel bir fikir gerçekten. Ama il trafik kodları da eklenseydi daha iyi olabilirmiş? Şaka şaka

 365. Oğluma şahane bir hediye olur.

 366. çok güzelmiş, bayldımmm. kendime ajanda arayıp bulamıyorum kafama göre. ama bu tam kardeşime göre 🙂

 367. Bu majanda tam mana göre ?
  Ben de isterim . Ben deee …

 368. Bu majanda tam mana göre ?
  Ben de isterim . Ben deee …

 369. Muhteşem bir ajanda. İnşallah şansım vardır ve benim olur ?

 370. BEN DE İSTİYORUM

 371. Harika bir ajanda olmuş elinize sağlık keşke benim olsa ?

 372. Gormeden cok begendim umarim bizim olur

 373. Şansımı denemek isterim

 374. Elinize sağlık. Çok beğendim. İmzalarınız olacağı için keşke bana çıksa diyorum içimden.

 375. En büyük yeğenim için harika bir hediye olur 🙂
  Bize değil kimin bebesine çıkarsa çıksın faydalı olur inşallah. Herkese mutlu seneler 🙂

 376. Şahane fikir şahane tasarım keşke bizim olsa 🙂

 377. Bayıldım. Umarım bize çıkar?

 378. bu ajanda benim olmalı, sevgiler☺️?

 379. Ben kendim için istiyorum olmaz mı 🙂

 380. Merhaba böyle güzel hazırlanmış emek verilmiş çalışmalarla bizi tanıştırdığınız için çok teşekkürler. Bir ajanda tutkunu olarak 2018 hazırlığımı yapmıştım ama Majanda bir Harika gözüküyor dostum ?Neden olmasın belki de benim olur ☺️

 381. Çok güzel tasarlanmış bir majanda ?Oğlum için istiyorum… inşallah bizim olur?

 382. A-şı-rı begendimmm.inşallah bizim olur:)

 383. Bu majanda benim olmali 2 oğlanlı hayata karşı iyi olur bence?

 384. Çocuklar içinmiş ama tam bana göreymiş aslında hele de Yoda’dan ve Dumbledore’dan vecizeler varsa

 385. Çok güzelmis.Guzel bir yılbaşı hediyesi.Sansimiza…..

 386. Çok beğendim inşallah bana çıkar. Çıkmasa da alırım?

 387. çok beğendim

 388. Bayıldım bu MAJANDAYA ?

 389. çok güzelmiş şansımıza

 390. Tam benlik, sıradışı , kızçem ve oğlum için şans bizden yana olsun…..

 391. Çooook güzeelll…. bana çıksın inşallah 🙂

 392. Cokk guzell benim de olsun?

 393. Oğlumla beraber daha güzel vakit geçirmek ve anilarimizi böyle kaydetmek daha güzel olacağı için istiyorum. İnşallah bize nasip olur???

 394. MAJANDA …. Harika. keşkebir tane yeni okumaya yazmaya başlamış kızımın ve tabii ki bir tane de benim olsa.. teşekkürler

 395. inşallah benim olursun güzel majanda

 396. Biz de isteriz

 397. Eglenceli gozukuyor. Yakindan gormek istedim 🙂

 398. Gerçekten çok güzel.. Düzenli eğlenceli zaman değerlendirmesi yapmak için ideal..hazırlayanların emeğine sağlık…

 399. Icini merak ediyordum, cok guzelmis 🙂

 400. Tatlı kızımın şansına çıkar umarım ♡

 401. Çok iyi bir fikir:) Yaratıcıların eline sağlık. Ajanda kullanmaya alıştıracak ve sistematiği eğlence haline getirecek.

 402. Merhaba, bir öğrenciye vermek için şahane hediye olur ?

 403. inşallah çok geç kalmamışımdır:) çokk tatlı tam benlik;)

 404. Esra Karakaş Kurşun

  Benim oğlan henüz minik bir bebecik ama ben çok heveslendim. E ben de 8-12 yaş aralığında sayılırım 🙂 Mutlu, sağlıklı, neşeli, bol enerjili yıllar ????

 405. Çok geç kalmadım umarım, bir majanda kuzoma hediye olsun, bir tane de oğluma ben alayım

 406. Çok keyifli bir tasarim. Çocuklara bu alışkanlığı kazandırmak için de oldukça yaratıcı bir ajanda

 407. Neslihan Çevik

  Merhaba,süper olmuş. Bayıldım. Hediye gelmezse bile kızıma mutlaka alacağım. Sizin gibi insanların çoğalması dileğiyle

 408. Benim olmalısın pek muhterem majanda:)

 409. İlk ajandam insallah majanda olur:)

 410. Çok güzelmiş. Yeni okuma yazmayı öğrenen kızıma çok güzel bir hediye olur.

 411. Ben de istiyorum

 412. Sevgili Blogcuanne ♥️ Bloguna girdiğimde blog okumayı özlediğimi fark ettim. İnstagrama terfi etti bazı şeyler, ama sen işin ruhunu kaybettirmiyorsun tebrikler ?

 413. Kimin kısmetiyse hayat dolu bir ajanda olmasını diliyorum, mutlu yıllar olsun, huzurla..

 414. Çok güzel düşünülmüş bir çalışma olmuş birde bizim olsa ne iyi olur 😉

 415. Kızım Neris’in şansına… 🙂

 416. Çok güzel olmuş, umarım bizim olur. İyi seneler.

 417. Çok beğendim belki benim olur?

 418. İyi günler majanda kime çıktı:))

 419. Majanda ana fikri çok hoş, herkesin ellerine sağlık ?? Tam ara dönemde olan genç bir Elif’imiz var bizimde. Ona hediye etmek isterim bende ? Sevgiler

 420. Şu andan itibaren yorumları kapatıyorum. Çekilişi yaptım, Zeynep’e çıktı, kendisiyle iletişime geçtim. İlgi gösteren herkese teşekkür ederim.